Nieuwe kansen? ajaxlife COLUMN De Supportersvereniging Ajax (SVA) bestaat dit seizoen twintig jaar. Op de traditionele Open Dag pakken we dan ook groots uit. In aanloop naar de spelerspresentatie verzorgt de SVA het overgrote deel van de activiteiten op het omgetoverde parkeerterrein (P2). Edwin van der Sar (40) zet op 3 augustus een streep onder zijn profloopbaan. Drie ex-Ajacieden blikken terug op tien jaar Ajax. Stefan Pettersson Michael Reiziger Arno Splinter Adieu Edwin! DANIEL DEKKER, voorzitter Supporters vereniging Ajax Open Dag eerste feestje in jubileumseizoen SVA Op woensdag 3 augustus kunnen leden en niet-leden zich vanaf 10.00 uur uitleven in het SVA-dorp. Dit ligt vanaf de witte loopbrug direct aan je linkerzijde op het parkeerterrein (P2). Jong en oud kan zich bij de vele activiteiten opwarmen voor het hoogtepunt van de dag: de presentatie van de spelers en technische staf op het hoofdpodium. Leden van de Ajax Kids Club kunnen deze dag tegen inlevering van hun coupon gratis een handtekeningenboekje afhalen. De jeugd kan zich verder uitleven op springkussens, de survivalbaan, het draaiende voetbalwiel, een ballenbad en de Power Tower. Iedereen kan zijn voetbalskills tonen in een 1-tegen-l-battle of 2-tegen-2. Uiteraard kan iedere supporter met zijn vragen terecht in de SVA-stand. Wil je die dag lid worden of informatie krijgen over onze activiteiten (zoals busreizen naar uit- en thuisduels) of de rol van de supportersvereniging als belangenbehartiger, dan staan onze vrijwilligers je graag te woord in de SVA-stand. Daar kun je tevens je nuttige op- en aanmerkingen voor de vereniging kwijt. SVA 'live' Mocht je op 3 augustus niet naar Amsterdam kunnen afreizen maar heb je wel digitale televisie, dan kun je tussen 12.00 en 13.00 uur op de Amsterdamse zender AT5 kijken naar een live-uitzending van de Open Dag. Deze uitzending wordt vanaf een bijzondere locatie met bijzondere gasten gepresenteerd door SVA-voorzitter Daniel Dekker en Hidde van Warmerdam (AT5). Uiteraard valt er ook buiten het SVA-dorp van alles te doen. Het programma in een notendop: 10.00 uur tot 14.00 uur: rondleidingen in de Arena 13.15 uur tot 14.00 uur: spelerspresentatie op P2, gepresenteerd door SVA-voorzitter Daniel Dekker 14.00 uur tot 15.00 uur: handtekeningensessie spelers op P2 15.00 uur tot 16.00 uur: voetbalwedstrijd Lucky Ajax op jeugdcomplex De Toekomst Terwijl de zomer en vakanties nog in gang zijn, maken we ons alweer op voor een nieuw en hopelijk spannend Ajaxseizoen. De kampioensroes zit bij veel supporters nog in de benen en het hoofd, een gevoel waar we maar moeilijk afscheid van kunnen nemen. Zo mooi mag het dit jaar wel weer worden. De ambities en doelstellingen zijn duidelijker dan ooit tevoren. Het 'Wjj Zijn Ajax' leeft onder alle supporters waarbij de eigen identiteit steeds belangrijker lijkt te worden. 'Opnieuw een landstitel en overwinteren in Europa met eigen spel', las ik al overal. Of het allemaal waarheid zal worden, gaan we de komende maanden zien en meemaken, maar het vertrouwen is groot. En zo hoort 't ook bü een topclub. Ook jullie supportersverenging is er weer klaar voor. We gaan aan 't werk met een aantal nieuwe beleidsbepalers binnen de club, waarbij we niet alleen hopen op een mooie samenwerking, maar ook op nieuwe kansen en ideeën om Ajax dichtbij de supporters te brengen en te houden. Daar is de traditionele Open Dag van 3 augustus een mooi voorbeeld van, maar het gaat uiteraard om veel meer. Als supporter wil je Ajax iedere dag beleven en goed op de hoogte blijven van alles wat er over je favorieten te melden is. En daar hoort niet alleen het bezoeken van trainingen, maar ook de ultieme wedstrijdbeleving bij. Betaalbaar naar Ajax in de Arena, waarbij je welkom bent in een fantastische sfeer. Dat wij als supporters het verschil kunnen maken, bleek op 15 mei; een mooi uitgangspunt voor de eerste thuiswedstrijd in het nieuwe seizoen? Ondertussen staan de ontwikkelingen niet stil. Ook supporters lezen allang niet meer alleen deze Ajax Lifekrant, maar zijn ook actief via social media. Via bijvoorbeeld Twitter of Facebook weten we elkaar snel en effectief te bereiken. En alle zin en onzin staat snel op internet, zeker als het om onze club gaat. Ook vanuit Ajax zijn er op dit gebied al wat initiatieven (denk aan Ajax Mobile) maar hoe gesloten of open moet de club zijn? Hoeveel mag de supporter (als eerste) weten en hoe zit het met inspraak van de fans? Of moeten wij vooral zorgen voor sfeer en inkomsten? De aloude structuur van een voetbal- of supportersvereniging lijkt achterhaald door een wereld die alleen maar kleiner is geworden. Een dilemma of een uitdaging? Wie 't weet, mag 't zeggen. De Open Dag: voor jong (Ajax Kids Club) en oud (Ajax Life) een uitje. 1990-1994 "Toen Edwin bij de selectie kwam in 1990 was hij een hele bescheiden jongen. Stil. Hij was daarmee heel anders dan Stanley Menzo. Die had zeer veel zelfvertrouwen. Edwin zette zich wel altijd volledig in. Tijdens wedstrijden, maar ook tijdens trainingen. Zijn eerste maanden als basisspeler waren inderdaad moeilijk voor hem. Het was ook niet gemakkelijk om Menzo op te volgen. De buitenwereld twijfelde misschien aan hem, wij als spelersgroep helemaal niet. Het was overduidelijk dat hij talentvol was. Dat heeft hij uiteindelijk bewezen. Het is fantastisch wat hij heeft bereikt. Zolang op een hoog niveau. Geweldig." 1994-1996 "Als verdediger wist je dat als je een foutje maakte, dat het vaak niet cruciaal was. Edwin was haast niet te passeren. Dat gaf de verdediging toch extra vertrouwen. Hij was voor ons ook een extra veldspelen Hij kon altijd een opening zoeken aan de andere kant van het veld, gaf de bal dan met de juiste snelheid en in de loop mee. Ik heb daarna nooit meer met een keeper gespeeld die dat zo goed kon. Hij was ook altijd bezig om zichzelf te verbeteren. Na de training bleef hij vaak nog op het veld met wat spelers die op doel wilden schieten. Hij dacht daarbij overigens niet alleen aan zichzelf, maar aan het hele elftal." 1996-1999 "Edwin behandelde talenten en rou tiniers hetzelfde. In de kleedkamer noemden ze hem en Mare Overmars vanwege hun lengte Mini en Maxi. Verder viel me op dat hij bij een vrije trap altijd ruimte in de muur vrijliet, zodat hij de bal zag vertrekken. En hij kon flink tekeer gaan als spelers, zoals Overmars en Ronald de Boer, naar binnen dribbelden en door de benen van de verdediger in de korte hoek scoorden. De defensie moest van hem altijd zijn benen dichthouden. Het lukte me trouwens nooit om vrije trappen vanaf twintig meter, zonder muur, bij hem te scoren terwijl je er als prof dan toch meestal vier van de vijf maakt. Zijn inzicht en reflexen waren geweldig." Van der Sar ontvangt zijn biografie uit handen van Frank de Boer. OPEN DAG 29-07-2011

Ajax Life (vanaf 1994) | 2011 | | pagina 12