^^pip^n/Êheclivisie 5'v DE BOER ZAG IN ANITA GEEN LINKSBACK. GELUKKIG MAAR. TITELMOMENT VAN... GREGORY VAN DER WIEL ajaxlife Tegen FC Twente stond Ajax als team op, en sleepte zo het landskampioen schap binnen. Maar hoe presteerden de spelers individueel gezien dit seizoen? Ajax Life maakte een rapport op. Keepers 1 I 4 01 /l-»\ Maarten Stekelenburg: Jeroen Verhoeven O Kenneth Vermeer Verdedigers Toby Alderweireld Nicolai Boilesen André Ooijer O Jan Vertonghen ©Gregory van der Wiel Middenvelders ®Vurnon Anita ®Urby Emanuelson OEyong Enoh ©Christian Eriksen ©Siem de Jong O Rasmus Lindgren ODemy de Zeeuw Aanvallers ODario Cvitanich Lorenzo Ebecilio OMounir El Hamdaoui O Luis Suarez ®Miralem Sulejmani SPELERSRAPPORT Q 03-06-2011 Kampioenswaardig DOOR MIKE VAN DAMME b. L 'I o Uitstraling doet wat met een keeper. Stekelenburg is letterlijk al jaren uitgegroeid, maar leek na een succesvol WK toch net iets langer en imposanter. Redde Ajax in de voorronde van de Champions League. Verdient een mooiere laatste wedstrijd dan Spartak Moskou-thuis. Volgend jaar wellicht? Werd met zijn invalbeurt bij Excelsior wereldnieuws als 'zwaarlijvige' keeper. Zorgde in zijn wedstrijden vooral voor goed beeldmateriaal (mooie reddingen) bij die verhalen. Moest eerder dan verwacht na zijn achillespeesblessure in actie komen door de blessure van Stekelenburg. Leek alsof hij nooit afwezig was, en loodste Ajax (met soms wat geluk) over de laatste hordes richting de titel. Zorgen over de opvolging van Stekelenburg zijn er niet. Al mag hij wel wat meer rust uitstralen. Toonde veerkracht door sterk terug te keren nadat hij door Martin Jol voor enige weken was gepasseerd. Kan uitgroeien tot een uiterst solide verdediger, maar overtuigde nog niet genoeg om Ajax verdedigend bij de hand te nemen. Daley Blind Kreeg van Frank de Boer zijn kans als linksback. Blijkt echter letterlijk kopzorgen te hebben. Daar wordt inmiddels aan gewerkt. Heeft nu ook de pech dat Nicolai Boilesen zich sneller ontwikkelt, wat weer figuurlijke kopzorgen oplevert. Volgend seizoen ongetwijfeld dé linksback van Ajax. Hield zich staande in de titelstrijd. Speelde zelfs in de bekerfinale tegen FC Twente binnen een kwartier de spanning van zich af. Bryan Ruiz kende hem nog niet. Nu wel. Toonde op het Museumplein dat je hem er bij moet hebben als je een feestje viert. Speelde niet veel, maar is volgens de jonge spelers van Ajax toch onmisbaar gebleken. Fungeert als extra coach, een niet te onderschatten rol. Maakte een slippertje tegen sc Heerenveen, maar herstelde dat zelf. Het typeert de Belg: houdt zich met gemak staande, en is daardoor soms nonchalant. Het zou een mooi leerpunt voor volgend seizoen zijn. De kans is klein dat hij dat vak volgt op de Ajaxschool. "De huldiging op het Museumplein springt er voor mij uit. Ik had niet verwacht dat het zo druk zou zijn. Het was met de WK-huldiging van Oranje ook druk, maar anders. Dit was echt een feest van Amsterdam. Dat is mijn stad, omdat ik daar opgroeide. Zoiets geeft iets extra's natuurlijk. Ik zag ook zoveel mensen. Ze stonden zelfs op daken. Fantastisch!" Deed in de kampioens wedstrijd tegen FC Twente zijn dingetje tegen Nacer Chadli, maar was een week eerder de Belg totaal niet de baas. Speelde dit seizoen simpelweg te wisselvallig voor zijn mogelijkheden. Alsof hij zich lang niet meer voor elk competitieduel mentaal kon opladen. De Boer zag in hem geen linksback. Gelukkig maar. Was als middenvelder misschien wel de beste Ajacied van de slotfase van de competitie. Een beloning voor zijn vechtersmentaliteit. Weet uiteindelijk altijd zijn kritische trainers te overtuigen. Is nu kampioen van Italië, zonder veel te spelen. Had voor Ajax in de titelstrijd belangrijker kunnen zijn als 'linksalles'. Verdiende ook meer dan de Ajacied te worden zonder kampioenschap in 6,5 jaar. Het blijft billenknijpen als hij de bal heeft op het middenveld. Kan als geen ander de bal afpakken, maar ook als geen ander de bal weer inleveren. Dat laatste had nu wel verbeterd moeten zijn. Werd door De Boer belangrijk gemaakt, en hij beloonde zijn trainer met zijn spel. Was op belangrijke momenten aanwezig met zijn prachtige steekpassjes. Een iets constanter spelende Eriksen wordt een genot om naar te kijken. Twee keer scoren in de kampioenswedstrijd maakt een speler voor even onsterfelijk. Speelt zelf echter het liefst op het middenveld. Niemand zou er rouwig om zijn hem in de spits te zien. Is het perfecte aanspeelpunt, en hij begrijpt de acties van Eriksen als geen ander. Scoorde tegen Paok Saloniki een belangrijke treffer, maar was net als afgelopen jaren te vaak geblesseerd. Kijkt uit naar een nieuw avontuur, zonder Ajax. Revancheerde zich de laatste wedstrijden voor een verder matig seizoen. Had last van zijn gebit na het WK, en verloor uiteindelijk zijn basisplaats. Is nu wel gewend de concurrentie aan te gaan, wat volgend jaar met de komst van Theo Janssen weer het geval zal zijn. Kwam teleurgesteld terug uit Mexico. Maakte in de bekerfinale tegen FC Twente iets los met zijn inzet. Is echter geen echte Ajaxspits. Daar kan hij ook niets aan doen. Is typisch een jonge Ajaxspeler. Heeft genoeg bluf, maar is nog te wisselvallig. Krijgt dankzij zijn contractverlenging nog ruim kans zich echt te bewijzen. Toonde in elk geval aan dat Jol geen gelijk had met de bewering dat Ajax geen vleugelspelers heeft. Scoorde dertien keer en heeft daarmee zijn aandeel in de titel. Maakte zich bij de supporters onmogelijk door na elke tegenslag óf ziek te worden óf geblesseerd te raken. Meer treffers zullen het niet worden. OMido Deed het naar zijn vermogen niet eens slecht. Scoorde een paar belangrijke doelpunten. Bedankte echter te snel na het vertrek van Jol. OAras Özbiliz Piekte vooral aan het begin van zijn invalbeurten. Zal moeten knokken voor zijn minuten. Maar knokken kan hij, na twee zware blessures in het verleden. Vormde niet het droomkoppel met El Hamdaoui, maar zorgde individueel voor genoeg gevaar. Verdiende daarmee een transfer, maar had het ook verdiend om de schaal omhoog te houden. Het had weinig gescheeld of hij was dit seizoen als huurling gedegradeerd met West Ham United. Vocht zich bij Ajax terug, scoorde in de slotfase van de competitie belangrijke treffers. Kwam tegen FC Twente echter iets tekort. Moet volgend seizoen dus nog een stapje maken.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2011 | | pagina 9