m 'IK NEEM MIJN BESLISSING PUUR OP WAT ER OP MIJN PAD KOMT' Maarten Stekelenburg is frustraties voorbij Hij mocht samen met Jan Vertonghen de schaal omhoog houden, en werd op het Museumplein uitgeroepen tot Ajacied van het jaar. Eind goed, al goed voor Maarten Stekelenburg? ajaxlife Ajacied van het jaar Aanbod Afscheid INTERVIEW 4 W 20-05-2011 X Maarten Stekelenburg was tot zijn blessure bezig aan een sterk seizoen. De Boer maakte hem aanvoerder. 'Je kunt niet alles in je carrière plannen' DOOR MIKE VAN DAMME Frustraties. Maarten Stekelenburg werd er de laatste twee weken vaker en vaker mee wakker. Hoe dichterbij de kampioenswedstrijd kwam tegen FC Twente, hoe erger hij het vond dat hij op de tribune moest gaan toekijken. De ochtend van de wedstrijd was het helemaal erg. Tijdens de wedstrijd veranderde de frustratie vooral in zenuwen. Iets waar hij eigenlijk zelden mee wordt geconfronteerd, als hij in het veld staat. "Het was geen pretje. Ik denk dat ik er maar mee stop, op de tribune zitten," grapte de doelman na de apotheose in de Amsterdam Arena. "Met de frustraties valt het wel mee, nu de titel binnen is. Het is ook niet dat ik mijn bijdrage niet heb geleverd dit seizoen. Ik heb toch 26 competitiewedstrijden gespeeld. Dit voelt zeker ook als mijn kampioenschap." In maart brak de doelman tijdens een training zijn duim. Tijdens een operatie werd duidelijk dat zijn seizoen voorbij was, waar aanvankelijk nog werd gehoopt op een spoedig herstel. Het was een bittere pil. Vooral omdat hij aan een goed seizoen bezig was en Ajax meerdere malen op de been hield. In de Champions League, in de competitie. Het WK in Zuid-Afrika had de doelman volwassen gemaakt. Het spelen van de finale gaf hem nog meer zelfvertrouwen. Hij leek voor de spitsen in de Nederlandse competitie breder en langer dan hij in werkelijkheid is. Na de eerste competitiehelft werd Stekelenburg door de bezoekers van ajaxlife.nl dan ook massaal gekozen tot beste Ajacied. Hij bouwde daarmee een voorsprong op die hij zelfs met zijn blessure en het goede spel van bijvoorbeeld Jan Vertonghen en Christian Eriksen niet meer kwijtraakte in de tweede seizoenshelft. Stekelenburg werd onbetwist gekozen tot Ajacied van het jaar, een prijs die hij op het Museumplein in ontvangst nam uit handen van SVA-voorzitter Daniel Dekker. Stekelenburg kreeg de waardering van de supporters, zoals hij in december al de waardering mocht ontvangen van Frank de Boer. De destijds nieuwe trainer maakte van de doelman zijn nieuwe aanvoerder. "Ik doe als aanvoerder wat ik normaal ook zou doen. Ik praat met mijn teamgenoten. En niet alleen over voetbal. Ik ben niet veranderd omdat ik de aanvoerdersband kreeg. Ik ben nog steeds dezelfde. Misschien is dat ook wel de reden dat ik aanvoerder ben gemaakt. Ik zal door zoiets ook niet veranderen. Zo zit ik niet in elkaar." De grote vraag is of er nog een toekomst voor Stekelenburg is bij Ajax. Zijn contract loopt na volgend seizoen af. De directie heeft hem een nieuw contract - tot 2015 - aangeboden. De inmiddels 28-jarige Haarlemmer heeft er echter geen geheim van gemaakt ook uit te kijken naar een nieuw avontuur. "Ik heb het aanbod van Ajax in beraad. Niet meer, niet minder. De club wil ook wel geld vangen als ik wegga, en dat gun ik ze ook. Ik heb vaak genoeg aangegeven dat ik een mooie leeftijd heb voor een volgende stap. Ik moet alleen kijken wat er op mijn pad komt. Zolang er niets is, houd ik de optie om hier te blijven open. Of dat dan zonder of met verlenging is, moeten we afwachten. Tot nu heeft geen club mijn zaakwaarnemer gebeld, op Ajax na dan." Stekelenburg is ondanks zijn blessure wel mee naar de Verenigde Staten, maar zal ook daar hoogstwaarschijnlijk niet in actie komen in de oefenwedstrijden tegen DC United en PortlandTimbers. Ondanks dat hij tijdens de laatste trainingen weer de nodige ballen op zich afgevuurd krijgt van de fysiotherapeuten. "Met alle respect, maar de fysio van Ajax schiet toch niet hetzelfde als de gemiddelde eredivisiespeler. Ik ben net weer begonnen met een paar ballen te vangen. Het is echt te vroeg. Ook de trip van het Nederlands elftal naar Zuid-Amerika komt voor mij te vroeg." hetzelfde geld speel ik volgend jaar nog gewoon bij Ajax." Zijn blessure heeft hem in elk geval niet extra in beeld gebracht bij de Europese topclubs. "Het zal me niet helpen, daar ben ik eerlijk over. Maar ik denk dat ik mezelf niet meer hoef te bewijzen, dat heb ik de laatste jaren genoeg gedaan. Ik heb een goed niveau gehaald. Het is nu aan de desbetreffende clubs wat zij van mij vinden. Maar zorgen om mijn blessure hoeven ze zich niet te maken. Het wordt niet chronisch. Ik heb er nu al geen last meer van." De titel en daarmee de zekerheid dat Ajax volgend seizoen in de groepsfase van de Champions League speelt, geeft trainer Frank de Boer de hoop dat spelers die dreigen weg te gaan toch willen blijven. Neem Gregory van der Wiel en Jan Vertonghen, die in het geruchtencircuit vaak worden genoemd. En zo zou het dus zomaar kunnen zijn dat Stekelenburg zijn laatste wedstrijd heeft gespeeld voor Ajax. Het is een gedachte die hem al weken niet loslaat. "Het zal dan niet het afscheid zijn dat ik heb gehoopt, zo onbewust als het was. Dat schiet wel vaak door mijn hoofd. En het was ook nog eens de thuiswedstrijd tegen Spartak Moskou, die we verloren (met 1-0, red.) Maar goed, je kunt niet alles in je carrière plannen. Jammer genoeg. Voor Voor Stekelenburg speelt het sportieve succes en de mogelijkheid dat het team bijeen blijft, echter geen rol bij zijn besluit. Het verleden is daar debet aan. "Ik heb vaker meegemaakt dat iedereen de intentie had te blijven, en toen gingen er aan het einde van de transferdeadline ook nog een paar spelers weg. Ik houd daar dus geen rekening mee. Ik neem mijn beslissing puur op wat er op mijn pad komt. Nogmaals, ik zou volgend seizoen ook gewoon nog bij Ajax kunnen spelen."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2011 | | pagina 14