Ajax Cape Town juiste weg ingeslagen Het eerste elftal kan nog kampioen worden, en sterspeler Thulani Serero wacht een contract in Amsterdam. Het gaat dus goed met Ajax Cape Town. Maar blijft de Ajaxfilosofie gewaarborgd? "I O achtergrond ff" Xvf 06-05-2011 A" ajaxlife Opvolgers Ajax Cape Town deed het niet slecht met een vijfde plaats op de Future Cup. De Ajaxfilosofie moet volgens scheidend hoofd jeugdopleiding Maarten Stekelenburg bewaakt worden 'Zuid-Afrikaanse talenten zijn van nature beter' Clayton Daniels mag in juli nog twee weken stage lopen bij Ajax. 'Hij is een echte verdediger. Daar zijn er niet veel van,' aldus Foppe de Haan. DOOR MIKE VAN DAMME Kaapstad krijgt last van kampioens kriebels. Ajax Cape Town is met nog twee wedstrijden te gaan in de Premier Soccer League alleen kop loper. Het gat met de concurrentie is klein, en de satellietclub van Ajax speelt onder meer nog tegen het geduchte Kaizer Chiefs, op 7 mei. Maar de eerste titel sinds de oprich ting twaalf jaar geleden lonkt, nadat de club er al een paar keer akelig dichtbij is geweest. Clubs die kampioen worden, zijn aantrekkelijk voor spelers. Succes lokt. Maar heeft Ajax Cape Town bij een mogelijke titel daar profijt van? Volgens scout Luis de Farya, sinds de oprichting (1999) van de satellietclub van Ajax al werkzaam in Kaapstad, gaat dat wel meeval len. Natuurlijk, ook hij hoopt op de eerste landstitel, maar hij gelooft niet dat zijn werk er gemakkelijker op wordt. "Het is al vrij gemakkelijk werken voor Ajax Cape Town," stelt hij tevreden. "De band tussen Ajax en Ajax Cape Town wordt in heel Afrika steeds duidelijker. Ajax is toch een ingang naar Europa, en dat vinden veel spelers zeer interessant. Er zijn niet veel talenten die 'nee' zeggen tegen Ajax Cape Town. Al moeten we zelf natuurlijk kieskeurig blijven." De Farya doet zijn uitspraak in de kantine van De Toekomst. De scout is samen met hoofd jeugdopleiding Maarten Stekelenburg en George Comitis, algemeen directeur van de Zuid-Afrikaanse club, ruim een week in Nederland. Voor de Future Cup, waaraan de BI van de club meedoet, om de twee stagiairs - Thulani Serero en Clayton Daniels - te begeleiden, en voor overleg met de directie van Ajax. Dat laatste

Ajax Life (vanaf 1994) | 2011 | | pagina 8