Gregory van der Wiel wil geen eeuwige tweede worden ajaxlife Hij liep de WK-titel mis, en met Ajax al drie keer net het kampioenschap. Gregory van der Wiel (23) vindt het tijd om te oogsten. Bayern München 8 INTERVIEW 06-05-2011 'Verloren WK-finale knaagt nog steeds aan me' Gregory van der Wiel hoopt dat er met het winnen van de titel een last van zijn schouders valt. DOOR MIKE VAN DAMME Hij kent Joop Zoetemelk niet. Gregory van der Wiel is ook niet het type dat op een vrije zomerdag de televisie aanzet voor de Tour de France. Laat staan dat hij zich in de historie van de wielersport heeft verdiept. Dat Zoetemelk ook wel de 'Eeuwige Tweede' wordt genoemd door zijn zes tweede plaatsen in de meest bekende wielerronde, is de Ajacied dan ook totaal ontgaan. Hij mag Zoetemelk niet kennen, Van der Wiel kan zich wel in de situatie van de voormalige wielrenner verplaatsen. De Ajacied debuteerde op 11 maart 2007 (tegen FC Twente), en eindigde sindsdien al drie keer als tweede in de eredivisie. Daarnaast verloor hij afgelopen zomer met Oranje de WK-finale van Spanje. De twee KNVB-bekers die hij met Ajax won (in 2007 en 2010), zijn slechts een pleister op de wonde. "Het knaagt aan me," biecht hij in alle eerlijkheid op. "Vooral die verloren WK-finale. Misschien krijg ik nooit meer een kans het WK te winnen. Dan denk je toch: balen dit. Ook na het mislopen van een kampioenschap was ik een tijdje chagrijnig, maar dan weet je dat je een jaar later meteen een herkansing krijgt. Ik ben wel een beetje bang dat ik steeds tweede word. Dat zou heel vervelend zijn." Het knaagt, zeg je. Maar neem je die frustratie ook mee in je spel? "Nee. Als ik op het veld sta, kan ik alles van me aflaten glijden. Dan doe ik wat ik moet doen, ben ik gefocust. Ik heb er vooral last van buiten het veld. Ik merk dat ik door het spelen van de WK-finale bekender ben geworden. Mensen spreken me er op straat over aan. Dan gaat die wond toch steeds een beetje open. Ik praat er niet graag over." Je lijkt wel bezig aan een minder seizoen, ten opzichte van vorig seizoen. "Je zegt het goed, dat lijkt zo. Ik ben dit seizoen juist veel meer gegroeid in de dingen waar ik minder goed in was. Ik ben verdedigend veel sterker geworden, ben nu een completere verdediger. Daar ben ik veel blijer mee dan dat ik de dingen goed zou doen die ik al kan." Je pakt ook meer gele kaarten dan vorig seizoen. "Dat komt omdat ik feller ben. Dan ben je ook wel eens te laat en maak je een overtreding. Jammer dan. Dat hoort gewoon bij het spel." Is je rol door de komst van De Boer als hoofdtrainer misschien ook veranderd? "Mijn rol is veranderd omdat ik nu met Mickey (Sulejmani, red.) voor me speel, in plaats van Luis (Suarez, red.). Dat is voor mij heel anders spelen. Mickey is een speler met individuele kwaliteiten, die een actie maakt en dan op doel schiet. Luis had veel vaker andere spelers nodig, voor bijvoorbeeld een een tweetje. Bij Oranje heb ik met Dirk Kuyt ook een speler voor me die graag samenspeelt. Dan vlieg ik eroverheen. Mickey heeft daar nog minder oog voor." Praat je er met hem over? "Natuurlijk, en het gaat ook steeds iets beter. Hoe vaker je samenspeelt, hoe beter je op elkaar raakt ingespeeld." Op 19 april was het volgens veel internetsites al bijna een feit: Van der Wiel verruilt Ajax na dit seizoen voor Bayern München. Zelfs een transferbedrag van tien miljoen euro werd genoemd. De bron? De Münchense krant TZ. Twee dagen

Ajax Life (vanaf 1994) | 2011 | | pagina 6