iSSK 'AJAX IS ONZE BELANGRIJKSTE DEELNEMER, DAAR HOEVEN WE NIET OMHEEN TE DRAAIEN' Ajax Al weer in actie in Olympisch Stadion Het Olympisch Stadion is van 27 tot 29 mei het decor voor de zevende editie van de Gestion Copa Amsterdam. Wat kunnen we verwachten van dit jeugdtoernooi, waaraan Ajax A1 weer deelneemt? POULE-INDELING WIN KAARTEN V00R COPA 2011 ajaxlife Historische grond Kwaliteit PROGRAMMA JEUGD 4 K 06-05-2011 1Ü Copa Amsterdam ook bij scouts in de agenda De A1 van Ajax won Copa Amsterdam in 2007. Kan de ploeg dat succes evenaren in het Olympisch Stadion? DOOR BAS ABRESCH Daar stond hij dan, met een verlegen glimlachje. Nicolai Boilesen ontving op 24 mei van het vorige jaar uit handen van Daley Blind de prijs voor de beste speler van de Copa Amsterdam, editie 2010. Nu, bijna een jaar later, heeft de negentienjarige Deen zijn debuut voor Ajax 1 gemaakt en wordt hij geroemd door trainers en medespelers. Een duidelijker voorbeeld van dat sterren kunnen worden geboren op de Copa Amsterdam is er niet. Al is Boilesen niet de enige. Van Jan Vertonghen tot Lorenzo Ebecilio en van Toby Alderweireld tot Vurnon Anita; vrijwel alle zelf opgeleide Ajacieden in de huidige selectie deden mee aan het jeugdtoernooi. Ook dit jaar is Ajax Al weer van de partij.Tot genoegen van de organisatie, het sportmarketingbureau SoccerlD. "Ajax is onze belangrijkste deelnemer, daar hoeven we niet omheen te draaien," zegt Sander Mallie van SoccerlD. "Niet voor niets zitten mannen als Frank de Boer, Theo van Duivenbode en John Jaakke in onze raad van advies. En voor een Amsterdams toernooi is het natuurlijk perfect om een Amsterdamse deelnemer te hebben. Ajax is op zijn beurt ook blij met ons. Dit toernooi is voor die ploeg een mooie gelegenheid om de krachten te meten met leeftijdsgenoten van topclubs uit Europa en Brazilië. In tegenstelling tot vorig jaar is Ajax de enige Nederlandse club die meedoet. Ik weet dat de club daar blij mee is. De Copa Amsterdam is nu zeker het meest internationale jeugdtoernooi van Nederland." Anderlecht, Borussia Dortmund, Olympique Marseille, Tottenham Hotspur, AS Trencin (de Slowaakse club vanTscheu La Ling) en de Braziliaanse clubs Botafogo en Cruzeiro strijden met Ajax tussen 27 en 29 mei op het veld van het Olympisch Stadion om de eer. Het is de tweede keer dat het toernooi op deze historische grond wordt gehouden, nadat de eerste vijf edities bij de Amsterdamse amateurclub Blauw Wit hadden plaatsgevonden. "Het is toch wat imposanter om zo'n toernooi in een stadion te houden dan bij een amateurclub, hoezeer we het bij Blauw Wit ook naar ons zin hadden," vertelt Mallie. "We trekken toch meer aandacht van sponsors en bezoekers, van wie we er vorig jaar zestienduizend hadden in drie dagen. Veel van onze bezoekers zijn ook fans die vroeger wedstrijden van Ajax in het Olympisch Stadion hebben gezien. Dit toernooi brengt bij hen een beetje dat oude gevoel terug. De eerste editie in het stadion is dan ook uitstekend bevallen." Toch proberen Mallie en de medeorganisatoren er dit jaar een nog leuker evenement van te maken. "We hebben heel veel activiteiten in het stadion gepland, met name voor kinderen. Ook worden er rondom het veld diverse demonstraties van andere sporten gegeven. We willen een nog sportievere omgeving maken van het Olympisch Stadion, waarin ook kinderen en vrouwen zich thuis voelen. Maar het belangrijkste blijft natuurlijk het voetbaltoernooi." Ondanks het succes van de laatste jaren denkt Mallie niet aan uitbreiding. "We kunnen het toernooi in deze vorm afwerken op één veld. Iedereen weet waar-ie moet zijn, het is lekker compact en overzichtelijk. Bovendien verkiezen we kwaliteit boven kwantiteit. Liever acht topploegen dan twaalf teams, waarvan een paar minder goede." En kwaliteit is in huis gehaald, denkt Mallie. "Ik heb vooral hoge verwachtingen van Marseille, Dortmund en Trencin. Bovendien is het altijd leuk om twee Braziliaanse clubs te hebben. Cruzeiro komt al voor de vijfde keer en heeft het toernooi twee keer gewonnen. Bij dat soort clubs lopen altijd weer nieuwe, onbekende talenten. De Braziliaan Gerson, die door PSV is gehuurd, speelde vorig jaar nog op de Copa Amsterdam met Botafogo. En Jefffen Suarez, die nu geregeld bij de A-selectie van FC Barcelona zit, deed mee tijdens de eerste editie van het toernooi. We staan er goed op in het wereldje van internationale jeugdtoernooien. Dat merk je aan de clubs, die graag willen meedoen. Bayer Leverkusen wilde bijvoorbeeld heel graag, maar die hebben we moeten teleurstellen. Je merkt het ook aan de belangstelling van scouts van diverse Europese topclubs. Er zijn nu al vele aanvragen binnengekomen." Vrijdag 27 mei Botafogo FC - Anderlecht 19.00 uur Ajax - Borussia Dortmund 20.00 uur Tottenham H'spur - 0. Marseille 21.00 uur AS Trencfn - Cruzeiro EC 22.00 uur Zaterdag 28 mei Anderlecht - 0. Marseille 11.00 uur Botafogo FC - Tottenham Hotspur 12.00 uur Cruzeiro EC - Ajax 13.00 uur Borussia Dortmund - AS Trencfn 14.00 uur 0. Marseille - Botafogo FR 15.00 uur Anderlecht - Tottenham Hotspur 16.00 uur Ajax - AS Trencfn 17.00 uur Cruzeiro EC - Borussia Dortmund 18.00 uur Zondag 29 mei Nr. 4 poule A - Nr. 4 poule B 11.00 uur Nr. 1 poule A - Nr. 2 poule B 12.00 uur Nr. 2 poule A - Nr. 1 poule B 13.00 uur Nr. 3 poule A - Nr. 3 poule B 14.00 uur Wedstrijd om derde/vierde plaats 15.00 uur Finale 16.00 uur Poule A: Ajax Borussia Dortmund Cruzeiro EC AS Trencin Poule B: Anderlecht Botafogo FC Olympique Marseille Tottenham Hotspur Wil je ook kijken wat voor talent er in de A1 van Ajax zit, of wie wellicht de buitenlandse topvoetballers van de toekomst worden? Ajax Life geeft vjjf keer twee dagkaarten weg voor Copa Amsterdam. Wat moetje doen om in aanmerking te komen? Haast niets. Stuur een mail naar prüsvraag@ajaxlife.nl met 'Copa Amsterdam' als onder werp. Vermeld je naam, SVA- lidnummer, adres en telefoon nummer. Misschien ben jij dan een van de gelukkigen. Je kunt reageren tot 13 mei.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2011 | | pagina 11