15 'Ledenraad mag Cruijff nu voor blok zetten' 'GEEN PARTIJ IN ONDERHANDELINGEN' ajaxlife Van Gaal De algemene voorkeur van de fans is duidelijk. Hoe denken SVA-leden over de toekomst van Ajax? Ajax Life maakte een willekeurig belrondje nadat Rik van den Boog zijn vertrek aankondigde. Wat gaat er gebeuren met de resultaten van de ledenpeiling? SVA-voorzitter Daniel Dekker geeft uitleg namens het verenigingsbestuur. Waarom heeft de Supportersvereniging Ajax een ledenpeiling laten uitvoerenKunnen we dit vaker verwachten "We willen altijd weten wat er onder onze leden leeft. Deze impasse, waarvan de uitkomst wordt bepaald door de ledenraad en leden van Ajax, is behalve uitzonderlijk ook bepalend voor de toekomst van de club. Daarom wilden we op dit belangrijke moment de meningen filteren. Laten we hopen dat een grootschalige peiling voorlopig niet nogmaals nodig is. Vergeet niet dat de SVA goed georganiseerd is. De stem van onze leden klinkt ruim voldoende door via onze eigen dagelijkse organisatie en de ledenraad, waarin ook kritische en verstandige leden zitten." Was de Supportersvereniging Ajax verrast over de uitkomsten van het onderzoek "We waren vooral blij verrast door de enorme respons. Het toont aan dat onze leden begaan zijn met de club en dat men graag meepraat. Wat ons verder opviel, was dat vooral jonge supporters van mening zijn dat Ajax in deze situatie is terechtgekomen door het uitblijven van het kampioenschap. Onze iets oudere leden hebben wat meer schaamte over alles wat er over de club is gezegd en geschreven. Jongere leden interesseert dat een stuk minder. Er is een duidelijk verschil hoe de nieuwe generatie media consumeert. Het is niet altijd waar wat er in de krant staat. Daar kijken ouderen toch anders naar." De Supportersvereniging Ajax werkt nauw samen met Ajax. Hebben jullie het idee dat de club deze uitkomsten meeneemt in de oplossing van het conflict? "De afgelopen jaren heeft Ajax laten zien dat ze steeds beter naar de achterban luistert. Deze gegevens bieden natuurlijk geen pasklare oplossing, maar geven wel een duidelijke mening weer van onze leden. In z'n algemeenheid zou het goed zijn wanneer supporters en andere stakeholders meer betrokken worden bij belangrijke beslissingen rond de club. Daar is niet alleen behoefte aan, het zorgt ook voor draagvlak. Wat ons betreft gaat dit de komende periode veranderen. Er moet gekeken worden naar de organisatie en structuur van de club. Zonder supporters, seizoenkaarthouders en business club is er simpelweg geen Ajax." De Supportersvereniging Ajax verscheen geregeld in de media zonder duidelijk partij te kiezen voor het kamp Cruijff of de zittende bestuurders. In hoeverre veranderen de onderzoeksresultaten dit genuanceerde standpunt? "We hebben steeds gezegd dat het om het belang van Ajax als geheel gaat. Niet om mensen. Niemand is groter dan de club, zelfs Johan Cruijff niet. Aan die mening verandert niets en daar geven deze resultaten ook geen aanleiding toe. Onze leden zien de toekomst van de club graag met Cruijff. Dat standpunt dragen we dus uit. Maar van essentieel belang is daarbij dat dit een goede en werkbare toekomst voor Ajax als geheel is." Liefst 42 procent van de leden ziet de SVA graag als bemidde laar. Wat moeten we ons daar bij voorstellen? "Niet zo veel, helaas. Wij zijn natuurlijk geen partij in de onderhandelingen over een oplossing. We willen ook niet op de stoel van bestuur of direc tie gaan zitten. Dat neemt niet weg dat we veel mensen binnen de club spreken. Gevraagd en ongevraagd zullen we wel onze mening geven. Daarbij hebben we nu de uitslag van dit onder zoek in ons hoofd. Daarmee zal men ook rekening houden. Het gaat tenslotte om een enorme achterban van bijna negentigduizend leden. De SVA is ook voor Ajax een belangrijke partij. Als er mogelijkheden zijn, zullen we die uiteraard wel benutten." (SZ) FANZONE 22-04-2011 De SVA-leden zijn standvastig wat betreft hun mening. Ze hebben zich niet laten beïnvloeden door de media. verandert voortdurend van mening, terwijl vier procent van 'kamp' is gewisseld. Mocht de ledenraad er ook niet uitkomen met beide partijen, dan zou Louis van Gaal ook nog een optie kunnen zijn. De SVA-leden zijn hierover verdeeld. Een kleine meerderheid van 56 procent denkt niet dat de situatie hiermee wordt opgelost, tegenover 26 procent die dat juist wel denkt. Hierbij dient aangetekend te worden dat de opiniepeiling werd afgenomen voordat Bayern München Ajax' voormalige succescoach vroegtijdig de wacht aanzette. Of de succestrainers Cruijff en Van Gaal ooit in harmonie aan de ronde trainerstafel op De Toekomst zullen aanschuiven, valt te betwijfelen. Feit is dat Cruijff (met zijn overtuigde sympathisanten) zo snel mogelijk wil doorpakken en reorganiseren. In het belang van Ajax. De peiling ging niet gedetailleerd op de snelheid van implementeren in. Een van de leden verwoordde een ander prioriteitsgevoel als volgt: "We mogen nog een sprankje hoop op de titel hebben. Daar moet nu alle aandacht en energie in gestoken worden, zodat we dit tumultueuze seizoen mooi kunnen afsluiten." DOOR PATRICK WORMHOUDT Micha Schrijver (47, Abcoude) "Cruijff moet zijn verantwoorde lijkheid pakken en in de raad van commissarissen plaatsnemen. Een voetbalexpert is niet automatisch geschikt om een bedrijf te leiden. Er dient een directie te komen die hem volledig ondersteunt in zijn plannen. Rik van den Boog had geen draagvlak meer bij de fans, dan is het beter dat hij opstapt." Chantal van der Broek (32, Vlissingen): "De ideeën en expertise van Cruijff spreken mij erg aan. De club is toe aan rust en daarom moet iedereen Cruijff zijn gang laten gaan. Dan komt het weer goed met Ajax. De man heeft zoveel knowhow van het spel. Cruijff is de aangewezen persoon om Ajax weer op de rails te krijgen. Soms moet hij wat genuanceerder worden in zijn uitspraken, maar we moeten nu als één man achter hem gaan staan." Marco Hartman (40, Kudelstaart) "Het beleid van Cruijff om meer met individuele training in de jeugdopleiding te doen, spreekt mij aan. Jeugdspelers moeten weten welke techniek ze op een specifieke positie dienen te beheersen. Ik mis nu types als John van 't Schip en Bryan Roy, zelfopgeleide buitenspelers die in het klassieke 4-3-3 passen en zowel buitenom als binnendoor passeren. Verder dient Ajax weer eigen spitsen op te leiden, die weten wat ze moeten doen in de punt van de aanval." Willem Nobel (82, Amsterdam): "Jammer dat er zoveel via de media is gespeeld. Van mij had Van den Boog niet weg gehoeven. Hij doet het gewoon goed bij Ajax. In moeilijke tijden kreeg hij het financieel op orde. De man kwam alleen te vaak negatief in het nieuws. Hij maakte zich niet geliefd bij de fans door te roepen dat hij Cruijff niet meer serieus zou nemen. Ajax is echt op de goede weg. Met de jeugd gaat het goed. Ik geniet van Frank de Boer. Hij brengt de Ajaxschool weer terug. Die hadden ze een contract voor tien jaar mogen geven!" Wim Niessen (47, Leuvenheim): "Ik snap dat Van den Boog opstapt. De strijd tegen clubicoon Cruijff valt niet te winnen. Vraag is wie nu de belangrijke beslissingen zal nemen? Als Frank de Boer beslist over transfers zijn we weer terug in de situatie destijds met Martin Jol, waarin de trainer bepaalt wie er wordt gehaald. Dat wilde Ajax juist toch niet meer? Dat Johan zelf in de directie gaat zitten, zie ik niet gebeuren. Commissaris wel. De ledenraad mag Johan nu voor het blok zetten. Of hij neemt een functie binnen Ajax aan, of hij moet weg. Het kan niet zo zijn dat je alleen maar de knuppel in het hoenderhok gooit en je jouw handen er vervolgens weer vanaf trekt." Henriette de Jong (49, Amersfoort) "Als jij denkt dat jij je werk goed uitvoert, loop je toch niet weg? Ik vind dat raar. Ik blijf er bij dat het niet goed is voor de club en voor het elftal. Als ik zie hoe Ajax de eerste helft speelt tegen NEC, maak je mij niet wijs dat al die onrust niet overslaat op het elftal." Alexander Mulder (22, Rotterdam): "Van den Boogs positie is onhoudbaar geworden. Het Cruijffkamp moet nu de vrijkomende posities in het bestuur en de raad van commissarissen invullen. Cruijff moet bij Ajax wel nauw betrokken zijn bij de gang van zaken. Voor jeugdspelers zou het toch geweldig zijn als je aan het trainen bent en Cruijff staat langs de lijn om je te bekijken. Dan ga je toch beter je best doen, denk ik. Het mediaspel is te kinderachtig. Ik lach mij echt kapot als ik het plan van Cruijff zo in pdf-formaat kan downloaden. Dat kan echt niet. We worden uitgelachen door alle andere clubs. Via de media zo je tactiek uitspelen, is gevaarlijk. Laat mensen intern beslissen. Zij hebben er verstand van. De supporters toch niet?" "•Jajax.tvHtgtoie.t. AMSTEL

Ajax Life (vanaf 1994) | 2011 | | pagina 12