'DE TRANSFER VAN LINDGREN NAAR AJAX WAS EEN BREEKPUNT IN MIJN CARRIÈRE' Hart Danny Holla heeft nu andere kleur CO 7 C w w ajaxlife Hij was als jochie Ajaxfan, haalde zelfs de laatste ronde van de selectiewedstrijden op De Toekomst. Tegenwoordig is Danny Holla (23) vaste kracht bij FC Groningen. Met een beetje hulp uit Amsterdam. Dat wel. Huistra Plafond VOORBESCHOUWING W G W V V W W 4 VOORBESCHOUWING 08-04-2011 'Wat ik als jochie met Ajax had, heb ik nu met FC Groningen' Almeerder Danny Holla is tegenwoordig een echte Groninger. 'Ik ben met de club vergroeid geraakt.' Rasmus Lindgren terugkocht van de noordelijke club. "Ik was toen nog maar een half jaar verhuurd aan FC Zwolle. Maar na die transfer van Rasmus haalde Groningen me meteen terug. Dat is een breekpunt in mijn carrière geweest. In dat opzicht ben ik Ajax wel dankbaar." Sindsdien is hij een vaste basisklant in de Euroborg. Ook voor Pieter Huistra, de opvolger van Jans in het hoge noorden. "Vorig jaar brak ik mijn been, waardoor ik pas in oktober echt fit was. Huistra zette me vrijwel direct in de basis. Dat was goed voor het zelfvertrouwen." Dat Huistra, vorig jaar nog trainer van Jong Ajax, het in hem ziet zitten, kwam niet geheel onverwachts. "Ik ken hem nog uit de jeugd van FC Groningen. Daar heb ik twee seizoenen met Huistra gewerkt in de A-junioren. Hij was destijds ambitieus en wilde zoveel mogelijk ervaring opdoen als trainer. Ik had de droom om door te breken bij Groningen. Mooi dat onze wegen zich op dit punt in onze carrières weer kruisen." De Huistra van nu verschilt niet veel van de trainer met wie Holla zes jaar geleden kennismaakte. "Zijn visie is onveranderd gebleven, communicatief is hij nog steeds heel duidelijk en zijn wil om iedereen betrokken te maken, herken ik nog steeds." Waar velen vooraf hun bedenkingen hadden, heeft FC Groningen onder Huistra weer een stap dichter naar de Nederlandse top gezet. "Tot vlak na de winterstop speelden we met Groningen mee om de titel. Na een mindere reeks zijn we nu terug in de realiteit en focussen we ons op de strijd met AZ en ADO Den Haag om de vierde plaats. Toch neemt het niet weg dat het gat tussen FC Groningen en de topdrie steeds kleiner wordt. Het zou echt geweldig zijn om met deze club hetzelfde kunstje te flikken als AZ en FC Twente." Die wens komt bij Holla niet alleen voort uit ambitie, maar ook uit een inmiddels groen-wit hart. "Ik ben in al die jaren vergroeid geraakt met deze club. Wat ik als jochie met Ajax had, heb ik nu met FC Groningen." Desondanks zou hij een stap naar een Nederlandse topclub niet afwimpelen. "Als speler wil ik mijn plafond berei ken en de druk die bij clubs als Ajax en PSV heerst, kan mij weer een stap verder brengen." Op zondag 10 april stapt Holla in principe de Amsterdam Arena weer eens binnen met FC Groningen. Het stadion dat hij als ventje zelf meerdere keren bezocht, zal dan vol met familie zitten. "In de aanloop naar het duel met Ajax is er onderling al heel wat afgedold. Maar kijkend naar de his torie van de ontmoeting heb ik maar niet te hoog van de toren geblazen." Gelijk heeft hij. De laatste keer dat FC Groningen met de volle buit Amster dam verliet dateert van 3 mei 1999; Groningen won destijds met 2-0. DOOR MARTIJN MOOIWEER De Europacupavondjes van Ajax waren halverwege de jaren negentig een feest in huize Holla. Als voetbalfamilie pur sang zat het hele Almeerse gezin aan de buis gekluisterd als de Amsterdammers weer eens successen boekten over de grens. "In die tijd volgde ik Ajax heel intensief," stelt de inmiddels 23-jarige Holla. "De club was hét onderwerp van gesprek met vriendjes, die ook allemaal bezeten waren van Ajax." De bekende droom van menig Nederlands jochie was ook op Holla van toepassing: ooit spelen in Ajax 1. Heel ver weg was die wens niet eens, want toen Ajax glorieerde in Wenen was Holla al overgestapt van amateurclub Buitenboys naar hoofdklasser Zwarte Schapen (het huidige Almere City, red.). Met die club nam hij het jaarlijks op tegen zijn leeftijdgenootjes bij Ajax. "In de E-tjes wonnen wij eens met 18-2. Toen ben ik in de picture gekomen bij Ajax. Ik werd twee jaar achter elkaar uitgenodigd voor selectiewedstrijden. De laatste keer reikte ik tot de beste achttien spelers, maar viel ik in de laatste ronde af." Die laatste schifting wakkerde de ambitie om profvoetballer te worden definitief aan. Holla was zelfs zo vastbesloten dat-ie op veertienjarige leeftijd familie en vrienden in Almere achter zich liet toen FC Groningen zich meldde. "Als puber kwam ik terecht in het internaat van de club. Daar zaten al twee andere jongens van Zwarte Schapen. Dat maakte de aanpassing wel iets gemakkelijker." In de opleiding van de Trots van het Noorden groeide hij uit tot jeugdinternational. Van Oranje onder 17 tot Oranje onder 21 was Holla een vaste klant. In 2009 ontving hij zelfs een oproep voor Oranje B, die hij moest afslaan vanwege een blessure. Toen de uitnodiging van bondscoach Johan Neeskens kwam, was de middenvelder onder Ron Jans net uitgegroeid tot vaste kracht in het eerste elftal van FC Groningen. Met dank aan Ajax, dat in die winter zondag 10 april, 14.30 uur Amsterdam Arena Historie: winst gelijk winst IM 4C Ajax h FC Groningen IM Laatste 5 x Ajax - FG Groningen: 26 apr 14 okt 2 sep 18 okt 28 mrt 2006 2006 2007 2008 2010 Laatste 5 duels FG Groningen: thuis uit uit thuis

Ajax Life (vanaf 1994) | 2011 | | pagina 5