BOILESEN VIERDE DEBUTANT ONDER DE BOER Vier miljoen meningen ajaxlife De strijd tussen de Ajaxleiding en het kamp- Cruijff laat supporters met grote vraagtekens zitten. Wie moeten ze volgen? 'Ik had het gevoel dat iedereen een beetje zoekende was.' Groningen Commissie Complimenten waren er voor Nicolai Boilesen na Ajax - Heracles. De negentienjarige Deen maakte vlak voor rust zijn debuut. Een tik op de enkel van Daley Blind leidde de eerste stappen van Boilesen in Ajax 1 in. De linksback kon niet door, en werd vlak voor rust gewisseld. "Toen Daley op de grond lag, keken ze op de bank toch allemaal naar mij. Toen schoot het door mijn hoofd: oh, nu gaat het gebeuren," aldus Boilesen. De Deen mag terugkijken op een sterk debuut. Verdedigend had hij het vrij rustig, aanvallend kwam hij twee keer goed op. Zijn kopbal werd gered, maar uit zijn voorzet scoorde (na tussenkomst van onder meer Mounir El Hamdaoui) Aras Özbiliz de 3-0. "Ik moet Boilesen complimenteren," aldus een tevreden De Boer. "Hij speelde onbevangen. Hij maakte zelfs het verschil, met zijn aanvallende intenties." Boilesen is de vierde debutant sinds De Boer hoofdtrainer is. Lorenzo Ebecilio, Jody Lukoki en Geoffrey Castillion gingen Boilesen voor. Ebecilio is momenteel zelfs basisspeler. Tegen Heracles zat nog een nieuw gezicht op de bank. Rechtsback Ruben Ligeon werd door De Boer opgeroepen vanwege de blessure van Gregory van der Wiel. Hij is de derde speler uit de jeugdopleiding die onder De Boer wel bij de selectie zat, maar (nog) geen speelminuten kreeg. Rodney Sneijder en Tom Overtoom gingen hem voor. (MvD) 'Iedereen lijkt Danny Blind werd toegezongen, net als Johan Cruijff. Frank de Boer vond dat er zondag sprake was van een 'rare sfeer'. ANALYSE 08-04-2011 zoekende' tussen de Ajaxleiding en het kamp-Cruijff gaat onderzoeken. Ledenraadvoorzitter Rob Been jr., ledenraadslid Cees van Oevelen en ereleden Arie van Os en Hennie Henrichs vormen deze commissie. Er lijkt een impasse te zijn ontstaan. De ledenraad is immers aan zet, en het 24-koppige orgaan lijkt allesbehalve eensluidend. Zo liet ledenraadslid Keje Molenaar zondagavond in Studio Voetbal weten aan stoppen te denken, omdat hij niets van een dergelijke commissie wist en omdat er geen oud voetballers in de commissie zitten. Dat het bestuur en de raad van commissarissen hun functie ter beschikking stellen, heeft er niet voor gezorgd dat het proces in volle vaart door kan gaan. Vraag is of dat gunstig of juist ongunstig voor de club is. Wederom een groot vraagteken, waar voor de antwoorden de meningen verdeeld zullen zijn. Een relatieve rustige periode zal het eerste elftal in elk geval goed uitko men. De spelers proberen zich wel iswaar af te sluiten voor de bestuurs- perikelen, door de aanhoudende aandacht in de media (zie pagina 10) ontkomen zij ook niet aan de enorme informatiegolf. En dat in een periode dat er sportief veel op het spel staat. Ajax moet pro beren de komende weken de tweede plaats te veroveren. Het gat met nummer twee PSV is momenteel drie punten, waar koploper FC Twente op vijf punten staat. Ajax moet niet alleen zijn wedstrijden winnen, maar ook met ruime cijfers, om aan het einde van de streep niet op doelsaldo het onderspit te delven. Vandaar ook dat De Boer (in de hele crisis een van de weinige neutrale pionnen) zondag nog eens bena drukte dat de supporters vooral het elftal moeten blijven steunen. Een tweede plaats (en daarmee de voor ronde van de Champions League), of mogelijk zelfs nog het landskampi oenschap, kan voor extra rust zorgen in Amsterdam. Daar zullen zelfs de supporters het over eens zijn. DOOR MIKE VAN DAMME Voor wie twitter niet volgt en de forums op de verscheidene sites over Ajax niet leest, was zondag het moment om erachter te komen hoe de Ajaxsupporters staan in de strijd tussen de Ajaxleiding en het kamp-Cruijff. Wie hoopte duidelijk antwoord te krijgen, kwam echter bedrogen uit. In de veertiende minuut van het duel met Heracles Almelo zong de 'harde kern' Johan Cruijff toe. Het leverde een bescheiden applaus van de overige supporters op. In de tweede helft zongen dezelfde fanatieke supporters echter ook Danny Blind toe. Volgens uitgelekte informatie wil het kamp-Cruijff juist van Danny Blind af. "Ik had het gevoel dat iedereen een beetje zoekende was," stelde ook hoofdtrainer Frank de Boer na het met 3-0 gewonnen duel vast. "Het was een beetje een rare sfeer. Er werd ook niet echt overtuigend gezongen. Het belangrijkste is dat de supporters achter ons als team staan, achter de spelers." Ajax telt vier miljoen supporters in Nederland, en dat betekent vier miljoen meningen. De een loopt weg met Johan Cruijff, de ander steunt de directie van Ajax. De een juicht het besluit toe dat het bestuur en de raad van commissarissen hun functie ter beschikking hebben gesteld. De ander betreurt het. Kortom, er is sprake van grote verdeeldheid. Die verdeeldheid lijkt ook binnen de club zelf te heersen. De ledenraad moet op zoek naar een nieuw bestuur en nieuwe raad van commissarissen, maar lijkt niet eensgezind als het gaat om de te varen koers. In plaats van het meteen benoemen van een benoemingscommissie, heeft de ledenraad op zondagavond bekendgemaakt een commissie samen te stellen die het spanningsveld Nicolai Boilesen viert met Aras Özbiliz de 3-0. De Deen kende een sterk debuut.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2011 | | pagina 4