'Ledenraadslid hoeft geen seizoenkaarthouder te zijn' AMBASSADEURS AJAX JONGE SCHARE DE LEDENRAAD, WAAROM? Ledenraadsverkiezingen 2011 sva i q COLOFON Jaargang 18, nummer 14 Vrijdag 4 maart 2011 Opgelet: SVA-leden die zich kandidaat willen stellen voor de ledenraads verkiezingen van de Supportersvereniging Ajax hebben daarvoor nog tot uiterlijk 1 april. Raadsleden Elias de Deugd (51) en Jim Hurkmans (25) vertellen over hun ervaringen. Deze maand wordt er een nieuwe ambassadeur gekozen voor Ajax Jonge Schare. Wie wordt de opvolger van Christian Eriksen en Toby Alderweireld? Een mooi moment om als AJS-lid je stem te laten horen en kans te maken op een gesigneerd shirt! Als aanspreekpunt voor haar 87.000 leden moet de Supportersvereniging Ajax (SVA) scherp blijven. Scherp op het eigen verenigingsbeleid en kritisch kijkend naar het supportersbeleid van Ajax. Wie dit proces van dichtbij wil meemaken en beïnvloeden, kan zich aanmelden voor de ledenraadsverkiezingen. Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. Z-Press Sport Media BV Alex Klein Postbus 1015, 3300 BA Dordrecht ajaxlifekrant@zpress.nl 04-03-2011 X C/ Na het duel Ajax - VVV-Venlo nam Luis Suarez afscheid van het Ajaxpubliek. De Uruguayaan speelde 159 officiële wedstrijden voor Ajax, waarin hij 111 keer scoorde. Suarez kreeg ook uit handen van SVA-voorzitter Daniel Dekker een aandenken: een fotocollage. Ambassadeur van Ajax Jonge Schare? Leg uit. Ajax Jonge Schare heeft ieder seizoen een 'gezicht' namens de spelersselectie om de band tussen de club en de fans van dertien tot en met zeventien jaar te illustreren. In het verleden kwam die eer toe aan Nigel de Jong, Markus Rosenberg en Gregory van der Wiel. Dit seizoen zijn Toby Alderweireld en Christian Eriksen de ambassadeurs namens Ajax Jonge Schare. Waaraan dienen potentiële ambassadeurs te voldoen? De speler is bij voorkeur een jong talent uit de eigen opleiding met een (hopelijk) grote toekomst in het ver schiet. Tevens moet de kans groot zijn dat deze speler volgend seizoen deel uitmaakt van de A-selectie. Hoe ziet de stemlijst voor 2011/2012 er uit? Dit zijn de kandidaten: Daley Blind, Lorenzo Ebecilio, Vurnon Anita, Kenneth Vermeer, Aras Özbiliz, Roly Bonevacia, Rodney Sneijder en Florian Jozefzoon. De huidige ambassadeurs. Hoe kan ik stemmen en maak ik kans op een gesigneerd shirt? Alleen de negenduizend leden van Ajax Jonge Schare kunnen uiteraard hun stem uitbrengen. Dat kan vrij simpel. Stuur een e-mail naar jongeschare@ajax.nl, noem je topdrie en vermeld je lidnummer. Onder de inzenders worden twee gesigneerde shirts verloot! Stemmen kan tot uiterlijk 18 maart, waarna we de nieuwe ambassadeur voorstellen in Ajax Life. (SZ) Elias, je zit in de ledenraad sinds 1997. Wat is er van je toenmalige motivatie overgebleven? "Ik wilde iets voor de SVA kunnen doen. Die ambitie heb ik nog steeds, maar ik ben er trots op te melden dat de organisatie sinds 1997 verder is geprofessionaliseerd en er geen extra hulp meer nodig is op financieel, organisatorisch en administratief terrein. Op dit moment houdt de ledenraad zich vooral bezig met beleidszaken. Ik vind het fijn om daar mijn bijdrage aan te leveren en zal me herkiesbaar stellen als mijn termijn er op zit." De ledenraad bestaat voor de helft uit seizoenkaarthouders. Wat zegt dat? "Ik had tot enkele jaren geleden een seizoenkaart met mijn zoons. Tegenwoordig bezoek ik losse wedstrijden. Een ledenraadslid hoeft geen seizoenkaarthouder te zijn. Er zijn bovendien meer leden van de SVA zonder seizoenkaart, dan met. Zij moeten goed vertegenwoordigd worden." Hoe zie jij de ledenraad van de SVA over tien jaar? "Ik verwacht geen grote veranderingen. Alles draait prima. De combinatie van een enthousiast en deskundig bestuur in combinatie met de professionele organisatie behoeft geen veranderingen. Ik zie de vereniging langzaam steeds groter worden. Wellicht komt er een koppeling tussen het SVA- lidmaatschap en de seizoenkaart. Mijn persoonlijke mening is dat het nog steeds raar is dat je als seizoenkaarthouder niet automatisch lid van de SVA bent." Jim, dit is je eerste jaar in de ledenraad. Is het wat je ervan verwachtte? "Ik had niet verwacht zo dicht bij de club betrokken te zijn. Je bent op de hoogte wat er speelt met de mooiste voetbalclub ter wereld. Daarbij kun je ook discussies aangaan als er vragen of onduidelijkheden zijn over bepaalde aspecten, zoals de entreeprijzen. Het bestuur van de SVA geeft hier zo duidelijk mogelijk antwoord op, indien nodig raadplegen ze AFC Ajax." Jij maakte je bij jouw verkiezingen hard voor behoud van het familiegevoel bij Ajax. Hoe kijk je daar momenteel tegenaan? "Wat betreft het familiegevoel: de eerste ledenraadsvergadering heb ik gemist vanwege mijn bruiloft. Later in het seizoen werd ik gelijk in het diepe gegooid! Een voordeel is dat je voor drie jaar gekozen bent in de ledenraad. Als debutant zie ik het familiegevoel in en op de toekomst voor de supporters groeien." Hoe zie jij de ledenraad van de SVA over tien jaar? "Dat de ledenraad een positieve ontwikkeling doormaakt in de komende tien jaar. Het ledenaantal van de Supportersvereniging Ajax zal dan de honderdduizend ruim gepasseerd zijn en uiteraard hoop ik nog aanwezig te zijn tijdens de ledenraadsvergaderingen!" (SZ) Aanmelden kan vóór 1 april 2011 per e-mail of brief aan de verkiezingscommissie (zie kader voor adressen). Vat kernachtig samen wat jij kunt en wilt betekenen voor de supportersvereniging, zodat je bij de uiteindelijke verkiezingen een duidelijke boodschap hebt. Waar wil jij je hard voor maken? Waarom moet men juist op jou stemmen? Het is handig als je alvast een scherpe pasfoto mailt, zodat jij je - samen met de andere kandi daten - goed kunt presenteren in Ajax Life 19 van dit seizoen. De uitslag van de verkiezing staat in de eerste Ajax Life van het volgende seizoen. Mocht je genoeg stemmen hebben gekregen, dan 'debuteer' je officieel tijdens de eerste ledenraadsvergadering van het seizoen 2011/2012. Heb je nog vragen? Mail deze dan naar organisatie@svajax.nl Spelregels Er zijn uiteraard wel voorwaarden waaraan je dient te voldoen: - Je moet ouder zijn dan achttien jaar. - Je moet al minimaal een jaar lid zijn van de Supportersvereniging Ajax. - Je moet in Nederland wonen. - Voor fans met een stadionverbod is geen plek! - Woon je buiten Amsterdam? Geen probleem. Daar wonen de meeste Ajacieden! - Je mag geen soortgelijke functies hebben (gehad) bij een andere profclub. Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info en adres wijzigingen: telefoon 020 - 3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Redactie Ajax Life: redactie@ajaxlife.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Hoofdredacteur: Sander Zeldenrijk S.Zeldenrijk@svajax.nl Eindredacteur: Mike van Damme Redactiecoördinatie: Jan-Hermen de Bruijn Medewerkers: Izaak Besuijen (graphics), Michiel Bouwman, Martijn Mooiweer, Menno Pot, Hennie Schuurman, Frank van der Wall Bake, Patrick Wormhoudt (stagiair). Website: www.ajaxlife.nl Coördinator website: Ernst-Jan Wilhelmis Advertenties: Z-Press Sport Media BV, telefoon: 078 - 6397070 Lambert van Waardenburg, Dennis Winkel, Bas van Son Prepress: Z-Press Studio BV Basisontwerp AjaxLife: Wazza Amsterdam, www.wazza.nl Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA Ajax Jonge Schare bedraagt 26,50, een gezinslid betaalt €17,50. Hiervoor krijgt u: Een supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) Voorrang bij het kopen van wedstrijd kaartjes 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Exclusieve deelname aan diverse evenementen Exclusieve toegang tot het besloten deel van Ajaxlife.nl Gratis toegang tot onze supportersfeesten Het volgende nummer verschijnt vrijdag 25 maart 2011 Copyright 2011: (c) Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever Z-Press Sport Media BV. Aanmeldingsbrieven graag sturen naar: Supportersvereniging Ajax Postbus 22944 1100 DK Amsterdam T.a.v. de verkiezingscommissie Mailen kan ook: organisatie@svajax.nl Voor meer informatie: 020-311 1514

Ajax Life (vanaf 1994) | 2011 | | pagina 14