15 'JE MERKT TOCH DAT ER MINDER BELEVING IS BIJ DE SUPPORTERS' Supporters optimistisch over kansen tegen Spartak Moskou Ajax speelt in de achtste finales van de Europa League tegen het Russische Spartak Moskou. De fans kijken met veel vertrouwen uit naar het tweekamp. ajaxlife Eredivisie Europa League Doelstelling; FANZONE 04-03-2011 DOOR PATRICK WORMHOUDT Op 10 maart trapt Ajax af voor het eerste duel met de Russische nummer vier van vorig seizoen. Spartak Moskou is voor de meeste supporters een grote onbekende. Jurgen Kasim (34) uit Den Haag legt al snel de link met de wedstrijd van FC Twente in Rusland. "Het zal er in die tijd zeker nog wel koud zijn. Normaal gesproken zijn die gasten uit Moskou stug, spelen op de counter en hebben snelle spitsen." Toch wordt er met vertrouwen uitgekeken naar de achtste finales. "Het zal billenknijpen worden, maar thuis winnen we met 2-1 en uit wordt er met 0-0 gelijkgespeeld." De mening van Kasim wordt gedeeld door de 36-jarige Bas Bruggeman uit Zaandam. Ook hij denkt dat de wedstrijden met Spartak een stuk lastiger worden dan de strijd met Anderlecht. "Vooral uit wordt het een zware dobber. Ik denk wel dat we doorgaan, maar het wordt erg moeilijk. Het is belangrijk om thuis goed te beginnen. Vooral de nul houden is erg belangrijk. Als je met twee goals thuis wint, zet je een goede stap naar de volgende ronde." John van Dijk heeft minder vertrouwen in een positieve afloop. De 47-jarige Heemskerker vindt Spartak Moskou een veel zwaardere tegenstander dan Anderlecht. "Ik hoop dat we winnen, maar ik voorzie twee hele zware wedstrijden voor dit Ajax." De Nederlandse clubs zijn dit jaar goed vertegenwoordigd in de Europa League. Waar eerder FC Utrecht zijn visitekaartje af gaf in de groepsfase, staan naast Ajax ook PSV en FC Twente in de achtste finales. In elk geval een goede ontwikkeling voor het Nederlandse voetbal. Bruggeman voorziet wel enkele problemen voor het team van Frank de Boer. "Ajax heeft een te smalle selectie om blessures op te vangen. Daar kunnen nog wel eens proble men uit voorkomen. Toch ben ik blij dat ook FC Twente en PSV door zijn. Dat is goed voor het Nederlandse voet bal." De Haagse Kasim ziet het weer positief in voor de naderende titelstrijd. "De spelers van Ajax, PSV en FC Twente zijn allemaal vermoeid. Ze hebben er allemaal evenveel last van." In het weekeinde na de wedstrijden tegen Spartak Moskou staan de uitwedstrijden tegen Willem II en ADO Den Haag op het programma. Sander Hartman (36) uit Sexbierum voorziet weinig problemen tegen de hekkensluiter. "De uitwedstrijd in Den Haag wordt lastig, maar Willem II een probleem? Als we daar punten verliezen vreet ik mijn schoen op!" Ondanks dat Ajax de achtste finales van de Europa League bereikte, loopt de 34-jarige Marcel Krull niet warm voor het tweede Europese toernooi. De Amsterdammer beschouwt het toernooi terecht als het kleinere broertje van de Champions League. "Je merkt toch dat er minder beleving is bij de supporters. De ploegen in de Champions League hebben meer uitstraling. Real Madrid en AC Milan spreken veel meer aan dan Anderlecht en Spartak Moskou. Toch ben ik er thuis tegen Moskou bij. Europese wedstrijden pak ik altijd mee." Bas Bruggeman vergelijkt juist weer de Europese competities met de vaderlandse competities: "De Europa League is een beetje als de Jupiler League en de Champions League als de eredivisie." Alhoewel de Arena tegen Anderlecht (met 42.591 toeschouwers) redelijk gevuld was, in vergelijking met het kampioenenbal is de belangstelling matig te noemen. Toch komen de Ajacieden uit alle streken van het land om hun helden aan te moedigen. Zo ook de familie Huizinga, bestaande uit Niels (12), Nicky (14) en vader Richard (41), uit Leeuwarden. Doordat het vakantie is, mogen de jongste telgen van de familie ook mee. Ondanks dat de twee jonge mannen geen idee hebben wat Spartak Moskou is, hebben ze alle vertrouwen in het bereiken van de volgende ronde. "Thuis wordt het 3-1 en uit 0-2." Grote broer Nicky is eveneens optimistisch gestemd. "Als we thuis spelen wordt het 2-0, in Moskou wordt het 0-1." De enige bekende naam voor vader Richard is voormalig AZ-spits Ari. "Maar als we bang moeten worden van Ari, dan kan het niet veel zijn. Ik schat Ajax veel hoger in." Of Ajax nou beter eerste of tweede kan eindigen in de eredivisie en daardoor de Champions League bereikt, of dat de Amsterdammers de Europa League omhoog kunnen houden, daar zijn de meningen in de familie Huizinga nog over verdeeld. Niels vindt dat Ajax voor de Europese prijs moet gaan. "Hoe verder we komen, hoe beter voor het Nederlandse voetbal." Richard denkt toch dat het voor het bestuur beter is als Ajax de Champions League haalt. "Dan hebben die mannen ook hun doelstelling bereikt." Bij Niels gaan de wenkbrauwen omhoog. "Hoezo doelstelling bereikt?" "Dat leg ik in de auto wel uit jongen," antwoordt zijn vader lachend. Of de mannen er in de volgende ronde weer bij zijn, weten Nicky en Niels niet. Het wordt dan toch wel aan de late kant, zeker als ze de volgende dag weer naar school moeten. Beiden kijken hun vader vragend aan: "Tuurlijk jongens, we zijn er volgende keer gewoon weer bij!" Vlaggetjes zijn niet alleen weggelegd voor de Champions League. Ajax heeft een smalle selectie. Komen er problemen door de extra ronde in de Europa League? 'Het zal billenknijpen worden'

Ajax Life (vanaf 1994) | 2011 | | pagina 11