'Ajax kan SVA niet negeren' 19 DE LEDENRAAD, WAAROM? Ledenraadsverkiezing 2011 ajaxlife COLOFON Jaargang 18, nummer 13 Donderdag 17 februari 2011 Volwassen SVA-leden kunnen zich vanaf vandaag verkiesbaar stellen voor de ledenraadsverkiezingen (zie kader op deze pagina). Ajax Life sprak met raadsleden Jaap Waaijenberg (54) en Gylia Sikkes (31). Als aanspreekpunt voor haar 87 duizend leden moet de Supportersvereniging Ajax (SVA) scherp blijven. Scherp op het eigen verenigingsbeleid en kritisch kijkend naar het supportersbeleid van Ajax. Wie dit proces van dichtbij wil meemaken en beïnvloeden, kan zich aanmelden voor de ledenraadsverkiezingen. Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. Z-Press Sport Media BV Alex Klein Postbus 1015, 3300 BA Dordrecht ajaxlifekrant@zpress.nl Jaap, je debuteerde in 2010 in de ledenraad. Vertel! "Het is meer dan ik had verwacht. Ik stapte er blanco in. De ledenraad is heel betrokken bij de SVA en Ajax. Alles is bespreekbaar. Er wordt open gediscussieerd en het SVA-bestuur is altijd aanwezig. De organisatie en alles eromheen oogt heel professioneel." Wat was uiteindelijk de reden om je als seizoenkaarthouder na dertig jaar kandidaat te stellen? "Ajacieden hebben altijd en overal een mening over, zijn kritischer dan elders en dat vind ik mooi. Je kunt wel van alles roepen, maar neem dan ook je verantwoordelijkheid en probeer zelf invloed uit te oefenen en ideeën in te brengen. Nadien kun je dan conclusies trekken of er wat mee wordt gedaan. Dat was mijn beweegreden." Heb je het idee dat de SVA invloed heeft op het beleid van Ajax? "Ajax kan de 87 duizend leden niet negeren. De supportersvereniging kan niet het hele beleid beïnvloeden, maar probeert dat wel daar waar het de supporters écht raakt. Zoals bij het prijsbeleid bij de Champions Leaguewedstrijden en de uitwedstrijd naar FC Utrecht. Gezien de resultaten van deze voorbeelden, denk ik dat de SVA invloed heeft bij Ajax. Je moet Ajax altijd positief, maar kritisch blijven volgen en opkomen voor alle supportersbelangen. Het is dan aan Ajax om hierop te reageren. Samen zijn we immers Ajax." Gylia, hoe lang zit je al in de ledenraad? "Ik ben al tien jaar vrijwilliger bij de SVA, waarvan zeven jaar in de ledenraad. Ik ben nu dus bezig aan mijn achtste jaar in de ledenraad." Welke ontwikkelingen waren in die periode het belangrijkst? "De organisatie is transparanter geworden, en richting Ajax zijn we als vereniging belangrijker geworden. We worden eindelijk serieus genomen en niet meer gezien als een of ander supportersclubje. Terecht, want we hebben 87 duizend leden." Dat aantal groeit al jaren gestaag door. Wat maakt de SVA zo speciaal? "We zijn er voor iedereen. Jong en oud. Voor mensen met een groot en een wat kleiner Ajaxhart. Dat maakt ook niet uit, als je hart maar voor Ajax is." (SZ) SVA 17-02-2011 In de ledenraad van de SVA vertegenwoordig je 87 duizend Ajaxsupporters. Aanmelden kan vóór 1 april 2011 per e-mail of brief aan de verkiezingscommissie (zie kader voor adressen). Vat kernachtig samen wat jij kunt en wilt betekenen voor de supportersvereniging, zodat je bij de uiteindelijke verkiezingen een duidelijke boodschap hebt. Waar wil jij je hard voor maken? Waarom moet men juist op jou stemmen? Het is handig als je alvast een scherpe pasfoto mailt, zodat jij je - samen met de andere kandi daten - goed kunt presenteren in Ajax Life 19 van dit seizoen. De uitslag van de verkiezing staat in de eerste Ajax Life van het volgende seizoen. Mocht je genoeg stemmen hebben gekregen, dan 'debuteer' je officieel tijdens de eerste ledenraadsvergadering van het seizoen 2011/2012. Heb je nog vragen? Mail deze dan naar organisatie@svajax.nl Spelregels Er zijn uiteraard wel voorwaarden waaraan je dient te voldoen: - Je moet ouder zijn dan achttien jaar. - Je moet al minimaal een jaar lid zijn van de Supportersvereniging Ajax. - Je moet in Nederland wonen. - Voor fans met een stadionverbod is geen plek! - Woon je buiten Amsterdam? Geen probleem. Daar wonen de meeste Ajacieden! - Je mag geen soortgelijke functies hebben (gehad) bij een andere profclub. Aanmeldingsbrieven graag sturen naar: Supportersvereniging Ajax Postbus 22944 1100 DK Amsterdam T.a.v. de verkiezingscommissie Mailen kan ook: organisatie@svajax.nl Voor meer informatie: 020 - 311 15 14 MIS HET AJAX LIFE SUPPORTERSFEEST NIET! emv de Zeeuw zette od 1 februari naar eiaen zeaaen zeshonderd handtekeninaen emy de Zeeuw zette op 1 februari naar eigen zeggen zeshonderd handtekeningen en ging honderd keer op de foto tijdens het Ajax Life Supportersfeest in zijn Apeldoorn. Reb jij dit feest gemist? Geen nood. Op 19 april organiseert de Supportersvereniging Ajax nog een supportersfeest. Waar? Dat kunnen we nog niet prijsgeven. Maar houd de site ajaxlife.nl in de gaten! ■I Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info en adres wijzigingen: telefoon 020 - 3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Redactie Ajax Life: redactie@ajaxlife.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Hoofdredacteur: Sander Zeldenrijk S.Zeldenrijk@svajax.nl Eindredacteur: Mike van Damme Redactiecoördinatie: Jan-Hermen de Bruijn Medewerkers: Izaak Besuijen (graphics), Michiel Bouwman, Alex Kroes, Martijn Mooiweer, Menno Pot, Hennie Schuurman, Patrick Wormhoudt (stagiair). Website: www.ajaxlife.nl Coördinator website: Ernst-Jan Wilhelmis Advertenties: Z-Press Sport Media BV, telefoon: 078 - 6397070 Lambert van Waardenburg, Dennis Winkel, Bas van Son Prepress: Z-Press Studio BV Basisontwerp AjaxLife: Wazza Amsterdam, www.wazza.nl Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA Ajax Jonge Schare bedraagt 26,50, een gezinslid betaalt €17,50. Hiervoor krijgt u: Een supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) Voorrang bij het kopen van wedstrijd kaartjes 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Exclusieve deelname aan diverse evenementen Exclusieve toegang tot het besloten deel van Ajaxlife.nl Gratis toegang tot onze supportersfeesten Het volgende nummer verschijnt vrijdag 4 maart 2011 Copyright 2011: (c) Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever Z-Press Sport Media BV.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2011 | | pagina 15