PECH SILVA EN CVITANICH VOORBEREIDING ajaxlife 22-01-2011 Bruno Silva en Dario Cvitanich keerden na een verhuurperiode terug bij Ajax. Klaar om zich te bewijzen in Turkije. Blessures gooiden roet in het eten. De Boer zijn stem kan verheffen, krijgt de Serviër al een uitbrander van De Zeeuw. Zelfregulering, het lijkt een schoon goed in de voetballerij. Daar denkt Sulejmani echter anders over, en zet een wandeling in naar zijn teamgenoot. De Boer roept hem tot de orde. "Ik heb al vier keer gezegd dat je geen lange ballen mag spelen. En wat doe jij?" Een antwoord verwacht de trainer niet. "Demy heeft gelijk. Accepteren. En doorgaan." De confrontatie aangaan, het lijkt De Boer even het beste. Hij ziet in zichzelf een goede veldtrainer en een manager die nog moet leren. En een people manager "Ik denk wel dat ik daar een bepaald gevoel voor heb. Je moet op het juiste moment iemand individueel benaderen, of juist even aanpakken. Ik heb dat best onder de knie." 'Waar is El Capitano?' Voetballers houden van voetbal. Maar sommige voetballers houden niet van foto's laten maken. Dat blijkt wel als op donderdagmiddag een groep lokale genodigden van hoofdsponsor Aegon na de training met het elftal op de foto mag. Een groepje spelers probeert snel onder de verplichting uit te komen, om nog wat met een bal te pielen. Het ontgaat teammanager David Endt niet. De meet and greet is een cadeautje van Aegon voor de lokale managers die werken met de verzekeringsmaatschappij. De wedstrijd tussen Galatasaray en Ajax wordt ook door Ajax' hoofdsponsor gesponsord. De lokale bevolking is niet op de hoogte van het laatste nieuws. Dat De Boer Maarten Stekelenburg tot aanvoerder heeft benoemd, is de bewoners van Belek nog onbekend. "Waar is El Capitano," vraagt een van hen, zoekend naar Suarez. De Uruguayaan speelt, met lichte tegenzin, de rol als Aras Özbiliz in actie tegen Galatasaray. 'Aras is een jongen die je wakker moet houden' aanvoerder mee. Tot opluchting van Stekelenburg, die zo nog een balletje kan trappen. "Dit deed Michels vroeger ook." Twee tegen twee, een groot doel en twee kleine doeltjes op de rand van het strafschopgebied. Dollen, kaatsen, schieten. En belangrijker: heel snel omschakelen. Teammanager Endt herkent meteen de hand van Rinus Michels in de oefenstof. "Dit vergt heel veel concentratie," stelt de voormalige jeugdspeler van Ajax. Dat De Boer de inmiddels geëvolueerde oefenstof van Michels gebruikt, is niet gek. Michels vormt de bakermat van de jeugdopleiding van Ajax. Louis van Gaal nam de kunsten van de trainer als kleine jongen al in zich op, Johan Cruijff kende zijn doorbraak onder De Generaal. De Boer is als voetballer (en trainer) weer gevormd door Cruijff en Van Gaal. "De trainingen die ik nu doe, deed ik ook wel in de AlMet positiespel, druk vooruit zetten, met durf spelen. Dat hoop ik dan terug te zien in de wedstrijden," aldus De Boer. "In de jeugd doen we dat ook. De spelers moeten beseffen dat concentratie een belangrijk onderdeel van het spel is." De vraag wie het eerste doelpunt scoort in het nieuwe stadion, blijft deze avond onbeantwoord. De eerste kans is voor Galatasaray, het slotakkoord voor Ajax. Maar beide ploegen weten het net niet te vinden. "We hebben misschien iets te veel geprobeerd voetballend te verdedigen. Daardoor gaven we onnodig wat kansen weg," stelt De Zeeuw. "We hebben Christian wel een paar keer tussen de linies weten te vinden." Vermoeid voelt De Zeeuw zich niet na het trainingskamp. Er waren geen strand- of boslopen, de trainingen waren kort, maar intensief. "Het was vooral mentaal zwaar. We moeten erg geconcentreerd trainen. Dat eist De Boer ook van ons. Ik denk dat we een goede basis voor 2011 hebben gelegd." Miralem Sulejmani in gesprek met people manager Frank de Boer. 'Ik heb dat best onder de knie.' De Boer heeft van trainers als Van Gaal, Cruijff en Guus Hiddink bagage meegenomen. Niet van de Turkse coach Fatih Terim, onder wie De Boer een halfjaar bij Galatasaray speelde. "Ik dacht bij hem wel eens tijdens de trainingen: dat had ik toch anders gedaan," vertelt De Boer tijdens een persmoment in het oude stadion van de Aslanlar. "Hij liet ons ook wel eens twee tegen twee spelen, maar dan op een half veld. Een kwartier lang. De eerste minuut is het leuk, daarna ben je op. Ik ben toen wel gaan nadenken hoe ik zelf bepaalde dingen zou doen." 'We hebben een goede basis voor 2011' Omschakelen. Goed positiespel. Druk vooruit bij balverlies. Het zijn aspecten die De Boer terug wil zien tijdens het oefenduel met Galatasaray. De ploeg uit Istanbul opent op zaterdag 15 januari tegen Ajax het nieuwe stadion, de Türk Telekom Arena. Het eerste officiële balcontact komt overigens op naam van Siem de Jong, die samen met Christian Eriksen de aftrap verricht. Dario Cvitanich krijgt tegen HSV een tik tegen zijn enkel, en traint dagen apart van de groep. Cvitanich kreeg in het oefenduel met HSV een tik tegen zijn enkel, en trainde een groot gedeelte van de trainingsweek in Belek apart. Voor Bruno Silva was het trainingskamp na twee dagen over. Bij een kopoefening gleed hij uit, met een schouder uit de kom tot gevolg. De Boer liet na het duel met HSV nog weten dat beide spelers een kans krijgen zich te bewijzen. "We zullen voor het einde van de transferperiode bekijken wat hun perspectief is in Amsterdam." Cvitanich zat voor het duel met Feyenoord bij de selectie. Hij kwam echter niet in actie. (MvD)

Ajax Life (vanaf 1994) | 2011 | | pagina 5