l-standpunt Supporters FC Utrecht gewoon welkom in Arena 'HET CONCEPT VAN DE KNVB VERDWEEN GELUKKIG IN DE PRULLENMAND1 "a. SVA 10 ajaxlife COLOFON Jaargang 18, nummer 5 Vrijdag 1 oktober 2010 De Supportersvereniging Ajax publiceert in elke Ajax Life een standpunt over een actueel verschijnsel in de voetballerij. Dit keer: de wedstrijd boycot. Het uitvak zal zondag bij Ajax - FC Utrecht niet leeg zijn. Door inspanning van de supportersverenigingen van Ajax en FC Utrecht zijn de fans van Utrecht alsnog welkom. Campagne BIJ EISEN WIJ MOTIVATIE, ANDERS RAKEN JULLIE UIT DE GRA1 ilMiy Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. Z-Press Sport Media BV Alex Klein Postbus 1015, 3300 BA Dordrecht ajaxlifekrant@zpress.nl BOYCOT De supporterswereld rondom Ajax is altijd in beweging. In positieve zin - denk aan de sfeervolle cultuurverandering op de tribune in de Arena - maar ook in minder positieve zin. Ajax en de 'randzaken' trekken overal en altijd aandacht. Het is een logisch gevolg van de berichtgeving over Nederlands grootste en meest succesvolle voetbalclub. Dat voetbalsupporters en hun clubs op sommige momenten tegenstrijdige belangen hebben, is normaal. In ieder goed huwelijk komt wel eens een fikse ruzie voor. Daarnaast hoeven fans het onderling ook niet altijd eens te zijn. De wedstrijdboycot is hier een goed voorbeeld van. De redenen voor een boycot zijn verschillend maar in principe vastomlijnd: de supporter ervaart iets als nadelig en wil al dan niet een statement maken. Dat kan zijn over de manier van vervoer naar een uitwedstrijd, het aantal beschikbare kaarten voor een wedstrijd, de (te hoge) toegangsprijzen of onvrede De F-side en Vak 410 boycotten in 2009 de eerste helft van het thuisduel met FC Twente. over de sportieve resultaten. Een voorbeeld. Ajax speelde de laatste wedstrijd van het teleurstellende seizoen 2008/2009 thuis tegen FC Twente. Daags na het opstappen van Marco van Basten riepen fans op de eerste 45 minuten van het duel met de tukkers te boycotten uit onvrede over de gang van zaken. De Supportersvereniging Ajax (SVA) deed daar destijds niet aan mee. Voorzitter Daniel Dekker: "Wij zullen als vertegenwoordiger van 85.000 leden nooit oproepen tot een boycot. Iedere Ajacied moet voor zichzelf kunnen uitmaken of hij een wedstrijd van zijn club wil bijwonen of niet. Wij steunen en ondernemen geen acties die het voor de Ajaxsupporter moeilijker maakt wedstrijden te bezoeken." Bij de vorige editie van Ajax - FC Utrecht, op 28 februari, werden de treinen met supporters van FC Utrecht voor de wedstrijd al teruggestuurd naar de Domstad. Reden waren kwetsende spreekkoren, die vanaf het perron bij het stadion werden gezongen. FC Utrecht ging uiteindelijk in beroep tegen de straf van de tuchtcommissie van de KNVB, die de club een verbod oplegde één duel supporters mee te nemen naar Amsterdam. De beroepscommissie besloot vorige week deze straf voorlopig op te schorten. Reden was het overhandigen en met succes toelichten van een plan van aanpak, opgesteld door Supportersvereniging Ajax, AFCA Supportersclub en de supportersvereniging van FC Utrecht. De drie supportersverenigingen sloegen de handen ineen om verdere sancties van de KNVB te voorkomen. De voetbalbond wilde aanvankelijk - naast het verbod van één wedstrijd - bij een volgend incident beide supportersgroepen weren bij uitwedstrijden voor de komende vijf jaar, en het aantal uitsupporters voor dit seizoen te halveren. "Het concept lag er al," stelt Björn Martens, namens de SVA. "Ajax wilde het alleen nog voorleggen aan de achterban, wat een goede zet is gebleken. Wij hebben als supportersverenigingen contact met elkaar gezocht en tijdens het gesprek gezegd dat wij met een alternatief zouden komen. Het concept van de KNVB is toen gelukkig in de prullenbak verdwenen." Tijdens de beroepszaak werd het plan van aanpak gepresenteerd. Belangrijkste verbeterpunten: een actievere rol van de supportersverenigingen bij vooroverleggen, beter contact tussen de supportersverenigingen onderling, het gastvrijer maken van het ontvangst bij de bezoekende club en het opstarten van een campagne tegen spreekkoren, vooral bedoeld voor de meest fanatieke achterban. Een betere communicatie tussen verschillende partijen kan schelen, merkte Martens na de vorige editie van Ajax - FC Utrecht. "Toen besloten werd de treinen terug te sturen, waren mensen op het perron al bezig met het sussen van de gemoederen. Dat was niet bij iedereen bekend." De beroepscommissie heeft besloten de uitspraak op te schorten tot na 3 oktober. Dat betekent min of meer dat als alles rustig verloopt in de Amsterdam Arena, er geen verdere sanctie volgt voor FC Utrecht. Mocht het misgaan, dreigt alsnog een fikse straf, wat ook kan inhouden dat Ajaxsupporters niet meer welkom zijn in de Nieuwe Galgenwaard. Jan-Willem van Dop, directeur van FC Utrecht, reageerde vorige week al tevreden over de uitspraak. "Ik ben niet alleen blij dat de commissie van beroep naar ons heeft geluisterd. Ik vind het ook klasse van Ajax dat het ons heeft gesteund. Dat waardeer ik zeer." De SVA is ook blij met het bereikte resultaat. Martens: "We zijn er altijd voorstander van dat supporters van beide clubs aanwezig zijn bij wedstrijden. Dat hebben we bereikt. De rivaliteit tussen Ajax en FC Utrecht moet er gewoon blijven, maar wel binnen de grenzen van het toelaatbare. Daar moeten we 3 oktober met z'n allen voor zorgen." (MvD) 01-10-2010 De bekerwedstrijd tussen Ajax en MVV (5-0) werd vorige week woensdag door ongeveer zeventienduizend supporters bezocht. Vak 410 was echter 'gewoon' uitverkocht. Is dat tegen BV Veendam weer het geval? Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info en adres wijzigingen: telefoon 020 - 3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Redactie Ajax Life: redactie@ajaxlife.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Hoofdredacteur: Sander Zeldenrijk S.Zeldenrijk@svajax.nl Eindredacteur: Mike van Damme Redactiecoördinatie: Jan-Hermen de Bruijn Medewerkers: Izaak Besuijen (graphics), Michiel Bouwman, Ricardo van Loon (stagiair), Martijn Mooiweer, Kevin VanNunen, Hidde van Warmerdam Website: www.ajaxlife.nl Coördinator website: Ernst-Jan Wilhelmis Advertenties: Z-Press Sport Media BV, telefoon: 078 - 6397070 Lambert van Waardenburg, Dennis Winkel, Bas van Son Prepress: Z-Press Studio BV Basisontwerp AjaxLife: Wazza Amsterdam, www.wazza.nl Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA Ajax Jonge Schare bedraagt 26,50, een gezinslid betaalt €17,50. Hiervoor krijgt u: Een supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) Voorrang bij het kopen van wedstrijd kaartjes 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Exclusieve deelname aan diverse evenementen Exclusieve toegang tot het besloten deel van Ajaxlife.nl Gratis toegang tot onze supportersfeesten Het volgende nummer verschijnt op vrijdag 15 oktober Copyright 2010: (c) Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever Z-Press Sport Media BV.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2010 | | pagina 13