Veel Ajacieden een ervaring rijker 'HET WAS JONGENS TEGEN MANNEN' De rentree van Ajax in de Champions League was leerzaam. Vraag is wat de ploeg kan uitrichten tegen AC Milan, dinsdag in de Amsterdam Arena. "I O CHAMPIONS LEAGUE r" AvF 24-09-2010 ajaxlife Jongens Vurnon Anita wordt gepasseerd door Gonzalo Higuain. De verdediger van Ajax maakte zelf ongelukkig de eerste Madrileense treffer, Higuafn scoorde de 2-0. 'Nu gaat het echt beginnen' DOOR MIKE VAN DAMME "Was dit de overtreffende trap van kansloos?" "Ja." Martin Jol kan een lachje niet onderdrukken als hij voor de camera van de NOS staat. De trainer kan zich ongetwijfeld niet heugen dat zijn ploeg zo weggespeeld is als op deze avond tegen Real Madrid. Dat het in het Santiago Bernabéu slechts bij 2-0 is gebleven, mag een wonder heten. Lachen is een effectief verdedigingsmechanisme voor de trainer, die zich wanhopig heeft moeten voelen. In de catacomben proberen alle Ajacieden zich op hun eigen manier staande te houden. Maarten Stekelenburg benadert de nederlaag met een vleugje humor en cynisme. "Het leek wel een afwerkoefening op de training. Dan krijg ik evenveel te doen," stelt de keeper, die net 36 schoten op zijn doel kreeg te verwerken. "Het zal ook wel de spanning zijn geweest, waardoor het mis ging. Maar het is ook kwaliteit." Invaller Christian Eriksen probeert de positieve kant van de 2-0-nederlaag in te zien, als hij heeft gedoucht. "Ik zat op de bank wel een beetje met het gevoel dat we met 6-0 konden verliezen. We hebben geluk gehad dat het bij twee tegentreffers is gebleven." De overtreffende trap van kansloos, de Ajacieden reageren er allemaal anders op. Maar ware ontgoocheling is niet te bespeuren in de catacomben van het Santiago Bernabéu. Ajax speelt na vijf jaar afwezigheid weer in de Champions League, dat is nog altijd het bovenliggende gevoel. Verliezen bij het sterrenensemble van Real Madrid zullen zelfs meer gelauwerde ploegen incalculeren. En de schade is op papier beperkt gebleven. De 6-0-zege van Arsenal op Sporting Braga zal in Europa harder aankomen. Het jonge Ajax is een enorme ervaring rijker. Acht van de dertien Ajacieden die in actie kwamen tegen Real Madrid, maakten hun Champions Leaguedebuut in Bernabeü. Alleen André Ooijer (32), Maarten Stekelenburg (11), Urby Emanuelson (6),Teemu Tainio (5) en Mounir El Hamdaoui (4) gaven al eens acte de presence op het kampioenenbal. Het totaal van 58 duels gaf het contrast met de selectie van Real Madrid al aan. José Mourinho maakte op deze woensdagavond gebruik van 424 wedstrijden ervaring in de Champions League. "Het was mannen tegen jongens," verwoordt Jol het verschil treffend. Overigens een citaat dat de debuterende coach voor het thuisduel met AC Milan ook kan gebruiken, ongeacht de uitslag. De Italiaanse ploeg huisvest nog meer Champions League-ervaring dan de Madrilenen. Het basiselftal tegen Auxerre - met onder anderen Clarence Seedorf, Zlatan Ibrahimovic en Andrea Pirlo - heeft al 565 duels op het hoogste Europese toernooi achter zijn naam staan. Jean Fernandez, trainer van Auxerre, kan overigens op nog minder Champions League-ervaring dan Jol terugvallen. Waar Fernandez net als de Ajaxtrainer en Massimiliano Allegri zelf nog nooit coachte in het belangrijkste clubtoernooi (Mourinho deed dat al zeventig Ikeer), bleef de teller van het Franse basiselftal steken op twaalf voor het duel met AC Milan. Auxerre verloor net als Ajax met 2-0. Wat voor kans maakt Ajax tegen AC Milan? Jol heeft in elk geval aangegeven dat Ajax als team beter moet presteren dan in Bernabéu. De Amsterdammers wisten in Madrid geen moment een vuist te maken. Voordat de eerste echte kans genoteerd mocht worden - een schot

Ajax Life (vanaf 1994) | 2010 | | pagina 9