11 b A D G 'WE KUNNEN HET MADRID VEEL MOEILIJKER MAKEN' PIJNLIJKE SEIZOENSTART AUXERRE 'MEER OP RESULTAAT SPELEN' jj SUPPORTERSPANEL ajaxlife Vechtlust DOMINIQUE PICHEL: DAAN PLASMEIJER: ROBIN ANDRIESSEN: CHAMPIONS LEAGUE 24-09-2010 r Teleurstelling bij Ronaldinho en Zlatan Ibrahimovic na het gelijkspel tegen Catania. Zijn er voor Ajax mogelijkheden? "We hadden geen grip op hun middenveld. We lieten ze veel te vrij," aldus Toby Alderweireld. "We speelden zelf heel slecht. Dit is teleurstellend. We kunnen het Madrid veel moeilijker maken, en hopen dat in de thuiswedstrijd te kunnen bewijzen." Ajax weet nu waar het Europees staat - bij de beste 32 van Europa, maar zeker nog niet bij de beste tien. Wat van Emanuelson op de lat - stond het al 2-0 voor de thuisploeg. Ajax maakte slechts acht overtredingen tijdens de hele wedstrijd, ondanks dat het middenveld werd overlopen. betreft speelwijze zal het AC Milan van Allegri niet veel onderdoen voor dat van Real Madrid. De Italianen wisten voor het verstrijken van de transfermarkt aanvallers Robinho en Zlatan Ibrahimovic aan zich binden, en zal vooral leunen op een hecht middenveld en technisch zeer vaardige aanval. Allegri, vorig jaar nog ontslagen als trainer van Cagliari, zag zijn ploeg tegen Auxerre in de eerste helft een beetje wankelen. "We waren niet op ons best. Dat is ook lastig als je een tegenstander treft die zo compact speelt achterin. We wachtten op het juiste moment, en wonnen alsnog. Nu moeten we ervoor zorgen dat we het gevoel houden dat we iedereen kunnen verslaan, zeker als ons de ruimte wordt gegeven." De trainer van AC Milan geeft daarmee meteen de zwakte van zijn ploeg aan. AC Milan heeft ruimte nodig. In de Serie A is de ploeg al meerdere malen kwetsbaar gebleken. Zondag speelde de ploeg thuis met 1-1 gelijk tegen Catania. De Milanezen staan nu elfde, met vier punten uit drie wedstrijden. Een gemotiveerd Ajax, gesteund door een uitverkochte Arena, moet het de tegenstander dan in elk geval lastiger kunnen maken dan in Madrid. FC Twente gaf wat dat betreft in de eerste Champions Leaguewedstrijd van de tukkers het goede voorbeeld. Met een dosis vechtlust, een beetje geluk en vooral weinig ontzag voor de tegenstander speelde de landskampioen in de Grolsch Veste Wat betreft de vaderlandse competities doet Ajax het momenteel het beste van de clubs in groep G. De Amsterdammers staan bovenaan in de eredivisie. Real Madrid klom dankzij een 2-1-zege bjj Real Sociedad naar de derde plek in de Primera Division. De ploeg van José Mourinho heeft zeven punten uit drie wedstrijden. Met de andere twee tegenstanders gaat het een stuk minder goed. AC Milan is terug te vinden op de elfde plek in de Serie A, maar Auxerre spant de kroon. In de Franse competitie heeft de ploeg dit seizoen nog niet weten te winnen. Afgelopen weekeinde werd met 1-0 verloren bij Lille. Met een schamele vier punten uit zes duels staat de ploeg van Jean Fernandez op de negentiende plaats in Ligue 1. Alleen AC Arles doet het momenteel slechter op het hoogste Franse niveau. (MvD) met 2-2 gelijk tegen Internazionale. Jol kan tegen de Italianen in elk geval weer een beroep doen op twee natuurlijke aanjagers, Jan Vertonghen en aanvoerder Luis Suarez. Zij zaten tegen Real Madrid een schorsing uit, nadat ze beiden twee gele kaarten hadden gekregen in de voorronden van de Champions League. Allegri moet het in het duel in Amsterdam stellen zonder Massimo Ambrosini en Pato. Zij raakten in het duel met Auxerre geblesseerd. Lukt het Ajax aan te tonen geleerd te hebben van de fouten in Madrid? Dat is de vraag die Jol en ook de supporters zich zullen stellen. De spelers zullen in elk geval gebrand zijn op een beter resultaat. Of zoals Eriksen het verwoordt: "We hebben het tegen Real geprobeerd. Nu gaat het echt beginnen." "Ajax was te bang tegen Real Madrid. Ze waren een beetje onder de indruk van de entourage, had ik het idee. Niet de afwezigheid van Suarez of Vertonghen, maar het gebrek aan lef was de belangrijkste schakel. Soms leek het wel of ze El Hamdaoui niet durfden in te spelen. Tegen Milan zijn de kansen groter, omdat die meer oudere spelers hebben. En als Ajax speelt zoals de ploeg in de competitie speelt, dan hebben ze een kans. Dan denk ik dat we kunnen winnen. Het is Milan, dus je hebt niets te verliezen." "Milan is niet zo sterk als Real Madrid. We spelen nu een thuiswedstrijd en dat moet een ander verhaal worden. Dat we thuis spelen is het grootste verschil. Nu de spelers de ervaring uit Bernabéu hebben, hebben ze een andere instelling: ze zullen meer op resultaat moeten spelen. In Madrid had Jol het 4-3-3-systeem laten staan, terwijl ik verwacht had dat Ajax meer verdedigend zou spelen. Het gebrek aan ervaring, de entourage en het ontzag voor de tegenstander waren de belangrijkste oorzaak van de nederlaag. Tegen Milan moet een gelijkspel haalbaar zijn." "We gaan met 3-1 winnen. Ten eerste acht ik AC Milan iets minder dan Real Madrid en Ajax is na de eerste wedstrijd gewaarschuwd; ze weten wat ze kunnen verwachten. Daarbij keren Luis en Jantje terug en is het een thuiswedstrijd, dat weegt ook zwaar. Milan speelt op de counter, dat moet je opvangen met het middenveld. Tegen Real speelde De Jong 'op tien', maar ik vind het te vroeg voor hem. Als je met hem wil spelen, dan zou ik eerder Tainio dan De Zeeuw erin zetten. Ik sla Tainio hoger aan dan De Zeeuw, die op dit moment niet in vorm is. En tegen Real zag je dat Tainio bij zijn invalbeurt een versterking was." (MB) FCTwente-Internazionale 2-2 Werder Bremen -Tottenham Hotspur 2-2 1. FCTwente 1-1 woensdag 29 september: 1. Bayern München 1-3 dinsdag 28 September: 2. Internazionale 1-1 2. CFRCIuj 1-3 3. Tottenham 1-1 Internazionale-W.Bremen 3. FC Basel 1-0 FC Basel - Bayern München 4. Werder Bremen 1-1 Tottenham-FCTwente 4. AS Roma 1-0 AS Roma-CFRCIuj Olympique Lyon - Schalke'04 1-0 Benfica - Hapoel Tel Aviv 2-0 1. Benfica 1-3 woensdag 29 september: 1.Chelsea 2. Spartak Moskou 3.01. Marseille 1-3 1-3 1-0 dinsdag 28 September: 2. Olympique Lyon 3. Schalke'04 1-3 1-0 Schalke'04-Benfica Spartak Moskou-MSK Zilina 4. Hapoel Tel Aviv 1-0 H.Tel Aviv-Olympique Lyon 4. MSK Zilina 1-0 Chelsea -0I. Marseille (Manchester United - Glasgow Rangers 0-0 J Bursaspor-Valencia 0-4 I.Valencia 1-3 woensdag 29 september: I.AC Milan 1-3 j dinsdag 28 September: 2. G'gow Rangers 1-1 i 2. Real Madrid 1-3 1 3. Man. United 1-1 Valencia-Man. United 3. Ajax 1-0 i Ajax-AC Milan i AJ Auxerre - Real 4. Bursaspor 1-0 G'gow Rangers-Bursaspor j 4. AJ Auxerre 1-0 Vladrid Barcelona - Panathinaikos 5-1 FC Kopenhagen - Rubin Kazan 1-0 1.Barcelona 1-3 2. FC Kopenhagen 1-3 3. Rubin Kazan 1-0 4. Panathinaikos 1-0 woensdag 29 september: Rubin Kazan - Barcelona Panathinaikos-FC K'hagen Bayern München - AS Roma 2-0 CFRCIuj-FC Basel 2-1 Olympique Marseille - Spartak Moskou 0-1 MSK Zilina - Chelsea 1-4 Real Madrid - Ajax 2-0 AC Milan - AJ Auxerre 2-0 Arsenal-SportingBraga 6-0 Shakhtar Donetsk - Partizan Belgrado 1-0 1. Arsenal 1-3 dinsdag 28 september: 2. ShakhtarDonetsk 1-3 1 i 3. Partizan Belgrado 1-0 i Partizan Belgrado-Arsenal 4. Sporting Braga 1-0 i Sp. Braga-Shakhtar Donetsk

Ajax Life (vanaf 1994) | 2010 | | pagina 10