DOORONTWIKKELEN BOUD S INN de Ajax- Shopp De nieuwe Ajax- uitcollectie ajaxlife Luis Suarez en Marko Pantelic waren in de competitie samen goed voor 51 treffers en 26 assists. Fraaie cijfers. Net als de productieve statistiek van Gregory van der Wiel. De offensieve back én international scoorde zesmaal. Dat valt op in Europa. Zowel Ajax als FC Twente behaalde zeventien punten meer dan vorigjaar. De Amsterdammers scoorden op bijna alle punten hoger, behalve op het belangrijkste onderdeel. Daar is genoeg over geschreven. De grote vraag is hoe beide teams deze voetbalzomer overleven. Wie betaalt de tol voor het succes? Wie kan doorontwikkelen en wie moet weer opbouwen? Ajax heeft vaker met dat bijltje gehakt en zou dus als beste moeten weten hoe hier mee om te gaan (voor zover dit beleidsmatig mogelijk is). Na de transferperiode weten we daarom pas écht hoe sterk het teamgevoel is gegroeid onder Martin Jol. Tegelijkertijd biedt de zomerstop Jol de kans om zijn selectie nog meer naar zijn hand te zetten. Rik van den Boog begrijpt dat de verwachtingen omtrent Ajax na dit hersteljaar voor komend seizoen hoger dan normaal zijn. Desondanks wil Ajax veel, maar 'moet' er in Amsterdam volgens hem nog steeds niets. Het feit dat Ajax' algemeen directeur in deze Ajax Life zegt dat er in het hedendaagse voetbal bijna niets meer is in te schatten, maakt de zomer er voor de vele Ajax-fans niet bepaald relaxter op. Sander Zeldenrijk Hoofdredacteur Ajax Life s.zeldenrijk@ajaxlife.nl Buitenlandse club TERUGBLIK 12-05-2010 Levering door heel Nederland Oosterdiep westzijde 5 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 io 41 kijk op: www.bouds-inn.nl Dit is een goed stel, zou Theo Reitsma zeggen. Eyong Enoh speelde een prima wedstrijd en sloot zijn seizoen in stijl af. zichzelf eisen voor succes. Dat besef wist Jol tijdens het seizoen vast te houden. De nederlagen bij PSV, FC Twente en FC Utrecht kwamen niet tot stand door een gebrek aan inzet. De laatste puntjes werden eind januari op de i gezet, met de inbreng van Siem de Jong achter de spitsen. Na het gelijkspel tegen Feyenoord (1-1) op 31 januari, verspeelde Ajax geen punt meer in de eredivisie en KNVB-beker. De saamhorigheid is groot, erkende ook Stekelenburg. "Die is dit seizoen erg gegroeid. Er werd voorheen wel eens gezegd dat de selectie uit groep jes bestond, maar dat is niet waar. We hebben een hele goede groep, gaan samen de stad in, gaan met z'n allen uit eten. De saamhorigheid is niet vaker zo groot geweest dan dit jaar sinds ik bij de selectie zit." De hamvraag die Amsterdam de komende maanden in zijn greep zal houden, is of Jol zijn basisspelers bij Ajax kan houden. Verhuist de trans fervrije Marko Pantelic naar Duits land of Engeland of tekent hij bij? Gaat Arsenal daadwerkelijk proberen Gregory van der Wiel aan te trekken? En gaat een absolute Europese top- ploeg zich melden voor Luis Suarez, met een grote zak geld? En wat doet Stekelenburg, die toch al acht jaar tot de selectie behoort? Jol uitte daags voor de tweede bekerfinalewedstrijd de wens voor het WK (begint op 11 juni) duidelijkheid te hebben over de selectie. De trainer besefte dat zijn oproep weinig realiteitszin bevatte, waar hij Ajax zelf meteen een selling club noemde. "Het vormt de levensader van Ajax, dat is bekend. Het liefst heb ik voor het WK duidelijkheid, maar met een speler als Suarez weet je het nooit." De trainer sluit een vertrek van zijn aanvoerder niet uit na een goed WK. "Dan gaat de prijs tenminste omhoog. Maar het liefst houd ik hem hier. En dan hoop ik nog twee spelers - op welke manier dan ook - door te laten stromen." Maar Jol lijkt zich niet alleen zorgen te hoeven maken om zijn aanvoerder. Waar Jan Vertonghen duidelijk stelde in de media zeker nog een jaar of zelfs twee jaar bij Ajax te willen blijven, daar wilde Van der Wiel die woorden niet herhalen. "Wat Jan zegt, zeg ik niet," zei hij na de tweede bekerfinale. "Als er een goede buitenlandse club voorbij komt, weet ik niet wat ik doe." Ook Stekelenburg heeft er dit seizoen geen geheim van gemaakt open te staan voor een vertrek. "Maar dan alleen als er een club komt waar ik echt wil spelen," herhaalde hij nog maar eens. "Maar ik vind het ook prima om nog bij Ajax te blijven. Ik heb het hier naar mijn zin." Er heerst saamhorigheid binnen de selectie, maar in de zomer lijken de individuele belangen voorrang te krijgen. Zo laat Stekelenburg een mogelijk vertrek niet afhangen van het lot van zijn teamgenoten. "Als ik dat zou doen, was ik allang weg geweest. Ik heb bijna alle jongens met wie ik in de jeugd heb gespeeld, zien vertrekken." Ajax zal er alles aan doen de afge roomde selectie bij elkaar te houden, zo erkent algemeen directeur Rik van den Boog (zie pagina 10). Er wordt ook niet ingekocht, als er niemand vertrekt. Als Ajax in die missie slaagt, zullen de komende jaren nog veel successen volgen. Of zoals Steke lenburg het schetste: "Als we de komende tien jaar hetzelfde spelen als dit seizoen, met zo'n een doelsaldo en 85 punten, dan worden we vast tien keer kampioen." De Kuip, Rotterdam 6 mei 2010 18.30 uur 33.000 toeschouwers doelpunten: 4. Suarez 64. De Jong 72.Tomasson arbiter: Luinge (89. Blom) 77. De Jong 82. Suarez Mulder De Vrij 46. Schen kevel Landzaat (46. De Guzman) Wijnaldum Vlaar DeClerD (75. Hofland) El AhmadiD Emanuelson Pantelii SuarezD De Jong Enoh De Zeeuw Van der Wiel Vertonghen Alderweireld Stekelenburg m Gangmakers op een succesvol bekerfeestje.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2010 | | pagina 3