'De stap naar WK-niveau is groot' WK-gangers Ajax DE TWIJFELGEVALLEN... -< ajaxlife B wk-pool L .^EZ> j£ WIN MET DE AJAX LIFE WK-POOL Verscheidene Ajacieden vertrekken volgende maand naar Zuid-Afrika voor het WK. Een aantal ervaringsdeskundigen geeft aan wat zij verwachten van de internationals die dit seizoen het rood-wit droegen. m t L O ft t ajaxlife Luis Suarez Nicolas Lodeiro Christian Erlksen Maarten Stekelenburg: Gregory van der Wiel Dennis Rommedahl Marko Pantelic Demy de Zeeuw John Bosman was voor zijn clubs een belangrijke kracht, maar in Oranje vaak reserve. Eyong Enoh WK ZUID-AFRIKA 4 K 12-05-2010 1Ü DOOR ONZE REDACTIE Marco van Basten, die als topscorer van de Serie A afreisde naar het WK van 1990: "Suarez heeft een goede ontwikkeling doorgemaakt. Hij is beter en sterker geworden en ik denk dat hij het goed gaat doen op het WK, ook omdat er op hem ingezoomd gaat worden. Hij heeft een positieve eigenwijsheid en wordt in Europa al gevreesd. Ik raad hem aan om zijn eigen spel te spelen. Hij is nu basisspeler bij Uruguay en vormt een koppel met Forlan. Van die twee is Suarez de jongere en gretige spits die het een verdediging heel lastig kan maken. Dat hij met een topscorertitel naar het WK gaat, zal geen extra druk geven. Hij is al een speler van wie verwacht wordt dat hij het verschil gaat maken." Gustavo Bueno, jeugdtrainer bij Nacional: "Lodeiro is een enorm goede nummer tien. Het zal voor hem wel even wennen zijn dat hij bij Ajax niet veel speelt. Ik kan me niet herinneren dat hij bij Nacional ooit op de bank zat. Hij is pas twintig jaar en de overstap is best groot. Ik had ook gedacht dat hij eerst naar een kleine club zou gaan, zoals Suarez. Dan kun je je als speler rustiger aanpassen. Het nadeel is nu dat Lodeiro minder kans maakt op het WK. Voor Ajax zat hij geregeld bij de selectie, omdat hij altijd speelde. Nu hij niet speelt, vraag ik me af of (bondscoach, red.) Tabarez hem gaat selecteren. Ik hoop van wel." Gerrie Mühren meldde zich af voor het WK 1974: "Sulejmani verdient het niet om mee te gaan naar het WK. ledereen weet hoe goed hü kan voetballen, maar hjj heeft aan dit seizoen totaal geen ritme overgehouden. Voor Ajax zou het wel mooi zijn als Sulejmani naar Zuid-Afrika mag. Dan kan hü daar weer optrainen en het WK wordt voor hem dan een soort voorbereiding op het nieuwe Gerald Vanenburg, die op zijn achttiende debuteerde in Orapje: "Als Eriksen meegaat met Denemarken, dan zou dat een enorme sprong in zijn ontwikkeling zijn. Ook al speelt hij geen wedstrijd. Hü komt daar in de buurt van spelers die hü niet elke dag ziet en als dat normaal wordt voor hem, dan verdwünt de verlegenheid die in het begin hoort bü het werken met grote namen." Boudewyn Zenden werd ooit door Chelsea aan Middlesbrough verhuurd om naar het EK 2004 te kunnen: "Of Silva niet beter bü Ajax had kunnen blüven? Suarez trekt natuurlük wel de aandacht vanuit Uruguay naar Amsterdam, maar als het oog dan op Ajax valt en Silva speelt in het tweede, dan heeft-ie er nog niks aan. Het niveau van de Braziliaanse competitie kan ik verder niet goed inschatten." Peter Boeve, een van de beste linksbacks van zün generatie, over stagair Vurnon Anita: "Als Anita meegaat naar het WK, zou ik dat echt armoe vinden. Hü heeft het dit seizoen redelük gedaan, maar is niet goed genoeg voor Oranje. Anita kan aardig 'in de man' spelen, is een driftig baasje en redelük goed in de opbouw, maar hü mist lengte en komt verdedigend tekort. Ik zou Urby Emanuelson meenemen." Kük je ook op tegen de jaarlükse Ajaxloze periode? Wü wel. Al krügt de liefhebber met het WK in Zuid- Afrika natuurlük een mooi cadeau om deze tüd te overbruggen. Ajaxlife.nl zal de verrichtingen van Ajax' internationals op de bekende wüze volgen en komt ook dit eind- toernooi met een echte WK-pool. Voor de winnaars hebben we mooie prüzen klaarliggen. Wat dacht je van een door de selectie gesigneerd Ajax-shirt, een vip behandeling bü Ajax-Feyenoord of een gesigneerde biografie van Sjaak Swart. ledereen mag mee doen, maar alleen leden van de Supportersvereniging Ajax komen in aanmerking voor de prüzen. Je betaaltje lidmaatschapsgeld immers niet voor niets. Hoe kan je meedoen aan de pool? Ga naar ajaxlife.nl en klik op de speciale banner van de WK-pool. Op onze speciale poolpagina leg gen we alles nog eens uit. Veel succes in ieder geval! Piet Schrijvers, die twee WK's en twee EK's meemaakte: "Stekelenburg heeft de ideale aanloop gehad naar zijn eerste eindtoernooi als eerste keeper. Hij heeft achter Edwin van der Sar kunnen wennen en veel van hem kunnen leren. Nu is Maarten op een leeftijd gekomen dat hij er zelf moet staan en ik vind dat hij het afgelopen jaar flink vooruit is gegaan. Hij heeft meer flair en durft meer uit zijn goal te komen. Het gaat nu om details, wil hij de echte top halen. Ik heb een paar jaar geleden nog gesolliciteerd naar de functie van keeperstrainer bij Ajax en als ik Maarten de afgelopen seizoenen onder mijn hoede had gehad, dan was hij nu al van de categorie Van der Sar geweest." Michael Reiziger werd ook al snel basisklant in Oranje: "Gregory gaat net als ik op jonge leeftijd zijn eerste eindtoernooi spelen. Ik was op het EK van 1996 23 jaar. Van der Wiel is nu een jaar jonger. Ik had toen al een Champions Leaguefinale gespeeld en wat dat betreft is hij wat minder ervaren. Maar als speler Johnny Rep, die in 1974 en 1978 op de flanken van Oranje schitterde: 'Ik vind Rommedahl een hele nuttige speler, die de laatste jaren wat is onderschat. Hij was ook al bijna afgeschreven, maar als hij dit seizoen meedeed, was hij vaak goed. Denemarken kan nog veel plezier aan hem beleven en ik denk ook niet dat hij moet stoppen na het WK. Rommedahl is nog steeds supersnel, heeft goede acties en kan zelf scoren. Het volgende (EK moet hij gewoon nog meepikken. Over de kansen van Denemarken op het WK durf ik weinig te zeggen, die ploeg mag je nooit onderschatten. In 1992 werden ze zelfs Europees kampioen toen ze al met hun gat op het strand zaten." Wim Jonk, op het WK van 1998 een van de vedettes bij Oranje: "Ik weet niet of Pantelic veel speeltijd krijgt bij Servië, want de concurrentie in de aanval is vrij pittig met Jovanovic, Stankovic en Zigic. Maar hij heeft zeker specifieke kwaliteiten die veel waard kunnen zijn. Pantelic scoort gemakkelijk en heeft altijd goede gemiddelden gehad bij iedere club waar hij speelde. En Pantelic is een positivo. Hij is een teamspeler en stelt zich altijd goed op, dat zie je dit seizoen ook bij Ajax. Alleen al door zijn positieve karakter zal hij zijn waarde hebben voor de Serven." van Ajax moet je met de druk kunnen omgaan. Hij moet gewoon zichzelf zijn en dat doet hij ook, dat zie je. Hij speelt met flair en durft de meer ervaren jongens te coachen. De tijd van het verlegen zijn, is voor hem voorbij en dat komt de teamprestatie alleen maar ten goede." "De Zeeuw is het bij Ajax gewend om bepalend te zijn, maar op het WK moet hij zijn reserverol accepteren. Hij heeft met spelers als Mark van Bommel en, meer aanvallend, Wesley Sneijder voor zich ook weinig te willen. Op de trainingen moet hij zijn voeten laten spreken en altijd net iets meer geven dan zijn concurrenten. Zo laat hij aan de bondscoach zien dat hij er klaar voor is. Als die kans op speeltijd komt, en het gaat draaien als hij erin staat, dan zal Van Marwijk hem misschien laten staan. Dat heb ik zelf ook meegemaakt in 1988, al verloor ik toen mijn plek aan Marco van Basten." Winston Bogarde, die qua onverzettelijkheid veel weg had van Enoh: "Ik hou van de drive die Enoh iedere wedstrijd laat zien en dat doet me wel een beetje denken aan mijn eigen spel. Hij heeft zich dit seizoen sterk ontwikkeld bij Ajax, maar de stap naar het WK-niveau is groot. Hij krijgt nu te maken met internationale toppers en dit zal voor hem de ultieme test zijn. Enoh moet proberen om zijn goede vorm van agressiviteit iets beter onder controle te krijgen. Hij pakt nog wel eens een onnodige gele kaart en dat kan tijdens een WK zware gevolgen hebben."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2010 | | pagina 15