NIEUW SUCCES IN OLYMPISCH STADION? BOUY TOPSCORER IN DE BOVENBOUW Talenten van toen X 1 AJAX LIFE BOKAAL JEUGD 4 Q ajaxlife 12-05-2010 ItJ De jeugdopleiding van Ajax staat wereldwijd bekend als een vruchtbare kweekvijver voor talent. Maar niet iedereen haalde de top. In deze serie zoekt Ajax Life uit waar spelers van een bepaalde lichting terecht zijn gekomen. Deze keer de A1 van 1979. De A1 van Ajax doet in het pinksterweekeinde mee aan de Copa Amsterdam. Kan de ploeg van Frank de Boer in het Olympisch Stadion oude tijden doen herleven? Het Olympisch Stadion was voor veel tegenstanders van Ajax een onneembare vesting. De Amsterdammers behaalden er tot de verhuizing naar de Amsterdam Arena menig kampioenschap en legden er de basis voor Europees succes. De A1 van Ajax laat in het pinksterweekeinde (22 tot 24 mei) het Olympisch Stadion weer even rood-wit kleuren, tijdens de Gestion Copa Amsterdam. In de vorige vijf edities, die werden gespeeld op het terrein van FC Blauw wit Amsterdam, wisten de Amsterdammers steeds het podium te halen; in 2007 won de A1 het toernooi zelfs. Gaat dat dit jaar weer lukken? Ajax moet dan in de groepsfase in elk geval afrekenen met het gelegenheidsteam van RTV Noord-Holland (FCNH), Fluminense (Brazilië) en Sevilla FC, dat Galatasaray vervangt. In poule B spelen AZ, Botafogo (Brazilië), Chelsea (Engeland) en Guadalajara (Mexico) tegen elkaar. Ajax en Sevilla openen het toernooi op zaterdag 22 mei, om 13.00 uur. De finale is op maandag 24 mei, om 16.15 uur. Wil JU ook de talenten van toekomsten aan het werk zien op de Copa Amsterdam? Kaarten zUn te bestellen vla copa-amsterdam.nl. /\jax Life volgt de jeugdteams van /\jax dit seizoen op de voet. De str[jd om de topscorerstrofee nadert z[jn einde. De grootste goalgetter in de bovenbouw (A-, B- en C-jeugd) is inmiddels bekend. Ouasim Bouy staat al weken bovenaan in het klassement en mag dankzij zijn 26 treffers de Ajax Life Bokaal in ontvangst nemen. De nek-aan-nekrace in de onderbouw tussen Kaj Sierhuis en Daishawn Redan loopt ondertussen uit op een bloedstol lende eindsprint. Redan staat een goal achter op zijn concurrent, maar moet nog één wedstrijd spelen met de F1. Sierhuis is met de D3 al uitgevoetbald. De ontknoping in de strijd om de bokaal voor de onderbouw zal verder via onze site, ajaxlife.nl, te volgen zijn. (DK) Eindstand A-, B- en C-Junloren: Ouasim Bouy (B1) 26 Ricardo Kishna(C1) 18 Zakaria el Azzouzi (C2) 16 Lorenzo Ebecilio (A1) 16 Sheraldo Becker (C1) 15 Queensy Menig (C1) 15 Stand D-, E- en F-puplllen: Kaj Sierhuis (D3) 44 Daishawn Redan (F1) 43 Luc de Kruijs (F1) 36 Anass Ahannach (D3) 34 Donyell Malen (E1) 29 Vernuftig in voetbal, kazen, mode en dakbedekking DOOR DAVID KUIPERS Bovenste rij (v.l.n.r.): Eric Heerings deed het Cios en had les van Joop Brand, toen trainer van Telstar, die hem overhaalde naar Velsen-Zuid te komen. Speelde één wedstrijd in het eerste bij De Witte Leeuwen en daarna volgden verschillende amateurclubs. Tegenwoordig salesmanager in kinderkleding, trainer van WSV en bezig om docent te worden bij de trainersopleiding van de KNVB. Zoon Kai speelde ook voor Ajax en zit nu bij de beloften van FC Utrecht. Ron Steinkuhler speelde slechts één jaar voor Ajax, om daarna de rest van zijn voetbaldagen te slijten bij RKAVIC. Met uitzondering van een half jaar bij een club in Nieuw-Zeeland, waar de voorstopper terecht kwam na een oproep in de krant. Nu fanatiek tennisser, handicap 18 op de golfbaan en in het dagelijks leven veranderingsmanager. Bert Rohde kon niet doorbreken in het eerste en rondde de academie voor lichamelijke opvoeding af. Is al ruim twintig jaar trainer en heeft nu de eindverantwoordelijkheid bij het Groningse Lycurgus. Kwam in het hoge noorden terecht door zijn werk als manager bij een verzekeringsbedrijf. Frank Rijkaard won met Ajax ondermeer vijf landstitels, de Europa Cup II, de Champions League en de Wereldbeker voor clubteams. Vormde samen met Marco van Basten en Ruud Gullit het Gouden Nederlandse Trio van AC Milan en werd Europees kampioen in 1988. Haalde als bondscoach van het Nederlands elftal de halve finales op het EK 2000 en legde daarna het fundament onder het droomelftal van Barcelona. Tegenwoordig trainer van Galatasaray. Paul van Eijk was een kleurrijk figuur, die tijdens trainingskampen vaak als eerste aan de regenpijp hing. Een geblokte voetballer met veel macht en kracht. Al bleek dat niet voldoende om door te breken bij Ajax. Dick Trock was behalve contractspeler ook als schilder in dienst bij Ajax om zo wat bij te verdienen. In de praktijk schilderde de doelman in twee jaar tijd slechts een halve deur. Speelde voor FC Amsterdam, DWV en Telstar tot hij zwaar geblesseerd raakte aan zijn hand. Omdat Trock te laat werd geopereerd, had hij veertien jaar later nog last van de blessure en uiteindelijk werd in 2001 een vinger afgezet. Bezig aan zijn laatste weken als trainer van Stormvogels Cl, en magazijnbeheerder. Peter Verheijen kon in het tweede team niet goed opschieten met Aad de Mos en vertrok daarom bij Ajax. Kwam uit voor Aalsmeer, HFC en Hoofddorp, maar besloot te stoppen toen hij zijn eigen kaaswinkel kreeg. Roger Reijnders speelde na Ajax nog bij Roda JC en is daarna uit beeld verdwenen. Onderste rij (v.l.n.r.): Bob de Klerk werd na periodes bij Telstar, Zulte Waregem en De Graaf schap afgekeurd voor profvoetbal. Was trainer van de zaterdagtak van Ajax en heeft nu samen met Frank de Boer de Al onder zijn hoede. Runt samen met zijn vrouw een damesmodezaak in Amstelveen. Gerald Vanenburg speelde zes jaar voor Ajax, waar hij wegging na een ruzie met trainer Johan Cruijff. Tekende bij PSV en kwam later uit voor Jubilo Iwata (Japan), FC Utrecht, Cannes en 1860 München. Maakte ook deel uit van de selectie die in 1988 het EK won. Kende als trainer minder succes en kreeg Helmond Sport en FC Eind hoven niet aan de praat. Rudy Das vertrok naar Vitesse, waar broer Han- nie al speelde. Kwam later uit voor RKC en AZ, maar werd op zijn 28ste afgekeurd wegens een zenuwbeklem ming. Heeft een eigen bedrijf in dak en gevelbekleding. Nico Berendsen was een goede linksback. Speelde in de Uefa-jeugd, maar een knieblessure zat een profcarrière in de weg. Jan Tolhuijzen kon zijn droom om prof voetballer te worden niet waarmaken. Wie op zoek is naar Delfts Blauw of een paar klompen kan terecht inTol- huijzens souvenirwinkel in winkelcen trum Magna Plaza. Ben Haverkort maakte niet veel furore als voetballer van Telstar, Cambuur Leeuwarden en FC Emmen, maar later wel als scheidsrechter. Is tegenwoordig com mercieel manager bij een bedrijf in installatietechniek.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2010 | | pagina 13