Algemeen directeur Rik van den Boog "I0 INTEEVIEW if" Continuïteit blijft het toverwoord op zoek naar succes. Hoe wil Ajax' algemeen directeur die continuïteit waarborgen binnen de club? Een gesprek over sportieve prestaties, commercie en supporters. Xvf 12-05-2010 ajaxlife Kampioenspremies 'De politiek moet een keer ballen tonen' Mensen glimlachen weer. Ajax speelt herkenbaar. Wees daar nou ook als buitenstaander gewoon trots op. Wij zijn trots als Feyenoord en AZ aansluiting vinden. Natuurlijk baal ik als een stekker dat wij een punt minder pakten, maar het is leuk voor het Nederlandse voetbal dat FC Twente een keer kampioen is geworden. Dat is een andere insteek. Als we dat niet krijgen, gaan we het in Nederland niet redden. Dan blijven we een bekrompen land." Wat zijn trouwens de financiële gevolgen van het missen van de landstitel? "Financieel lag alles klaar. We konden de kampioenspremies keurig uitbetalen. Nu spelen we zware voorronden in de Champions League. Maar goed, al met al hoeven wij met dit elftal voor niemand bang te zijn." Met dit elftal, zegje al. Blijft de groep deze zomer wel intact? "Primair houden we deze bij elkaar en mag de economische recessie ons daarbij ook een beetje helpen? Als we wel een speler verliezen, hebben we daar scenario's voor klaarliggen. Ajax doet geen impulsaankopen meer. We hebben een goede selectie en willen ons nog best op een of twee plekken versterken, maar daar zullen we mee wachten om te kijken hoe het loopt." Er hoeft dus geen speler noodgedwongen te worden verkocht? "Dat is echt flauwekul. Niet alles wat gezegd en geschreven wordt, is waar. Punt is wel dat er niet zo veel contracten aflopen. Dat gaat om meerdere spelers die ook nog eens automatische verhogingen in hun contract hebben staan. Eind volgend seizoen lopen deze verbintenissen af. Ajax kan in de zomer van 2011 zeg gen dat het financieel stabieler staat. Met goed beleid en ontwikkeling van onze jeugd willen we internationaal weer gaan meedoen. Europese clubs gaan op termijn ook het Financial Fair Play voelen. Daar gaan echt klappen vallen. Clubs die zomaar dertig miljoen euro op tafel kunnen leggen of een belachelijk salaris gaan betalen, nemen dan af." Dat hele plan loopt al vertraging op en treedt in DOOR MIKE VAN DAMME EN SANDER ZELDENRIJK Je mag best enthousiast zijn voor FC Twente. Dat begrijp ik zelfs, maar het moet zich niet in een vorm van 'anti' keren. Als dat al het geval is, dan op een ludieke en prettige manier. Niets menselijks is ons vreemd, maar het woord respect moet er wel onder kleven. Dat is nu ver te zoeken." Hoe kijkje wat dat betreft naar de eigen supporters? "Wij hebben er ook etterbakjes tussenzitten die soms stomme dingen doen, maar dit seizoen hing er echt een fantastische sfeer, thuis en uit. Er is amper iets gebeurd. Steeds meer gezinnen komen naar het stadion en genieten van fantastisch voetbal. Dat mag misschien niet altijd lukken, maar er wordt geknokt en er is strijd. 'We moeten als Ajax eerst maar eens erkennen wie we zijn'riep je een jaar geleden in deze krant. Weten jullie dat inmiddels? "De structuur van Ajax is wezenlijk veranderd. Er is veel meer duidelijk heid en richting. Ik ben trots op het team dat Martin Jol heeft gekneed. Ajax was met name in de tweede seizoenshelft gezichtsbepalend. Ik ben ook trots op de manier waarop iedereen met de teleurstelling van de tweede plek is omgegaan. Dat was toch een klap. Des te triester hoe sommige supporters van andere clubs daar in alle delen van het land mee omgaan." Wat bedoel je precies? "De haat tegen Ajax is bij sommige fans groter dan de liefde voor hun eigen club. Dat is raar. Ik hoop dat deze mensen ooit kunnen afstappen van hun calimerogedrag en het res pect kunnen opbrengen voor een club als Ajax. We moeten met alle prof clubs trots zijn op het Nederlandse voetbal." Komt dat door de typerende arrogantie uit het verleden? "Nee! Ajax is een open en transpa rante club en wil op een correcte manier professioneel overkomen. Het heeft volgens mij te maken met jaloe zie en afgunst. Eigenlijk willen ze in hun hart bij de grootste horen en - als je in deze vorm van beperktheid wilt denken - is er maar een manier om dat om te keren: je ertegen afzetten.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2010 | | pagina 10