19 AANVRAGEN UITKAART Q VRAGEN P 5 r K. 5 O AAN... Pieter Huistra _x a i li n A H £AANDAH 1 xu ajaxlife COLOFON Jaargang 17, nummer 19 Vrijdag 23 april 2010 Pieter Huistra is dit seizoen trainer van Jong Ajax. Na de zomer gaat hij bij FC Groningen als hoofdtrainer aan de slag. Een monoloog. Evaluatie Visie Werkomgeving; FC Groningen Na 25 jaar verdwijnt de bekende vlag van PSCK Zaandam in het Ajax-stadion. 'Eigenaar' Nico Nugter, die de vlag in 1995 zelfs meenam naar Tokyo, legt uit. Waarom keert de vlag; volgend seizoen niet meer terug:? Geen reclame meer dus voor het Zaanse voetbal? Hangt er volgend jaar een vlag: van de fusieclub? Hoeveel verstand van voetbal hebben voetballers eigenlijk? Oud-Ajacieden gaan ons dit seizoen het antwoord geven. Elke Ajax Life vult een oudgediende de toto in. De finalisten zijn bekend. X X X X J □IX X[ X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X □□X De laatste editie van dit seizoen verschijnt woensdag 12 mei 2010 Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. Z-Press Sport Media BV Alex Klein Postbus 1015, 3300 BA Dordrecht ajaxlifekrant@zpress.nl FANZONE 23-04-2010 'Ik ben klaar voor hoofdtrainerschap' Pieter Huistra: 'Moeilijk om te meten of ik het goed heb gedaan.' DOOR MIKE VAN DAMME "Het is moeilijk te meten of je het als trainer van Jong Ajax goed hebt gedaan. Je zit toch in een ondersteunende rol. Je kunt zeggen: als er twee spelers doorbreken, doe je het goed. Maar wat als er vijf talenten rondlopen, doe je het dan goed als er twee doorstromen? Voor mij is de respons van spelers belangrijk. Je wilt een bepaalde gedrevenheid en bewustwording terugzien tijdens trainingen en wedstrijden. Je wilt niet dat ze dezelfde fouten maken als aan het begin van het seizoen." "Een ander aspect is dat je aan de slag moet met spelers die worden teruggezet. Het is logisch dat zij er met de pet naar gooien als zij teleurgesteld zijn. Aan de andere kant: zij moeten ook verder met hun carrière. Ik moet zeggen dat er weinig valt te klagen over de spelers van de A-selectie. Ze doen hun best. En als ze een keer niet thuis geven en we (Huistra en Fred Grim, red.) zeggen daar wat van, gaat het de volgende wedstrijd beter." "Mijn stijl van trainen is om spelers ook te laten praten. Ik wil dat zij meepraten, vragen stellen. Je moet niet alles voorkauwen. In de wedstrijd moeten ze zelf beslissingen nemen, ze moeten herkennen hoe de tegenstander speelt en daarop inspelen. Dat is nog niet zo gemakkelijk. Aan het begin van het seizoen bleef het vrij stil. Het gaat nu beter. Een vervolg kan zijn om daar op jongere leeftijd mee te beginnen." "De kritiek op de jeugdopleiding snap ik niet helemaal. Er staan immers veel eigen spelers in het eerste elftal. Er is wel veel ongeduld. Vroeger waren A-junioren goed genoeg om de stap naar het eerste te maken. We moeten ons realiseren dat de overstap nu groter is. Het verschil in intensiteit tussen de A-junioren en de eredivisie is veel groter dan in de jaren negentig. Dat is door onderzoekers gemeten. De spelers hebben nu meer tijd nodig om te wennen aan het verschil in intensiteit." "Er moet een goede overbrugging komen. Daar is geen pasklare oplossing voor. We hebben wedstrijden gehad waarin negen of tien spelers uit de A-selectie moesten spelen. Door de verhuur van spelers als Daley Blind, Jeffrey Sarpong, Jan-Arie van der Heijden, Mitchell Donald en Darko Bodul kwam er ruimte voor andere spelers. Ik heb mijn jongens van tevoren gezegd dat er een kans was dat ze op maandag niet zouden spelen, ook al trainden ze hard. Dan moeten ze niet de handdoek in de ring gooien, want dan gooien ze een jaar, en misschien hun carrière, weg." "Het is mijn eerste job als hoofdtrainer. Het grote voordeel is dat ik me kan verplaatsen in jeugdtrainers, de assistent-trainer, de trainer van Jong Groningen, maar ook in buitenlandse spelers. Ik heb zelf in het buitenland (waaronder vijf jaar bij Glasgow Rangers, red.) gevoetbald. Ik heb mijn ideeën over voetbal. Als je al die dingen samen kunt brengen, kunnen mensen je wel onervaren noemen, maar dan heb ik meer ervaring dan sommige hoofdtrainers. Ik ben er nu klaar voor, en heb er veel zin in." Vanaf heden tot en met 10 mei kunnen leden van de Supportersvereniging Ajax een uitkaart aanvragen voor het seizoen 2010-2011. Je bent verplicht de uitkaart aan te vragen via de website van Ajax (www. ajax.nl/uitkaart)Vervolgens dien je langs te komen bij de Ajax Supportersbalie om een digitale foto te laten maken die drie jaar geldig is. De Ajax Supportersbalie is op werkdagen geopend van 9.00 uur tot 17.00 uur en op zaterdag van 09.30 uur tot 17.00 uur. Het is niet mogelijk een afspraak te maken. Let op: je dient je clubcard van de Supportersvereniging Ajax en een geldig legitimatiebewijs (paspoort/ID-kaart of rijbewijs) mee te nemen. Na 10 mei komt de mogelijkheid te vervallen en is het aanvragen van een uitkaart pas weer mogelijk in april 2011! L- 1 <2 "PSCK is een voetbalclub in Zaandam. Na dit seizoen fuseert de club waarschijnlijk met VVZ, ook uit Zaandam. PSCK bestaat na de zomer dus niet meer. Dat heeft ons doen besluiten de vlag niet meer op te hangen." "Het was geen reclame, maar een dankbetuiging aan PSCK. Ik voetbalde daar met mijn zoon Dave. Toen bij hem een spierziekte werd geconstateerd en hij moest stoppen met voetballen, kreeg hij een seizoenkaart voor Ajax van PSCK. Als dank hingen wij een vlag met de naam van de club op. Zo hebben we PSCK over de hele wereld bekend gemaakt. Bij Europacupwedstrijden in het Olympisch Stadion hing de vlag precies in het beeld van de camera's, omdat we met de rolstoel op de sintelbaan zaten. We waren ook bij de wedstrijd om de wereldbeker in Tokyo. In de Arena is de vlag geadopteerd door de F-side, en hangt hij achter het doel aan de zuidzijde." "Nee, daar hebben we de energie niet voor, en we hebben nog niet echt een gevoel bij de fusieclub. PSCK was onze club. En je moet toch elke keer wat eerder het stadion in om de vlag op te hangen, en na de wedstrijd weer weghalen. Het is goed zo. Ajax- Heracles was de laatste wedstrijd. Al blijven Dave en ik Ajax gewoon trouw, vanaf de tribune." (MvD) DE TOTO Tscheu-la Ling was de laatste oud-Ajacied die een kans kreeg een plekje in de finale te veroveren. Hij wist in zijn twee speelronden (slechts) tien goede voorspellingen te doen. Vandaar dat de top van het klassement onveranderd is gebleven. Dat betekent dat Dick Schoenaker (veertien punten), Bryan Roy (dertien punten), Piet Schrijvers en Gerrie Mühren (beiden twaalf punten) gaan uitmaken wie zich mag laten kronen tot Ajax Life Totokampioen. De finalisten nemen hun eerder verdiende punten mee naar de laatste speelronde, waarin dus nog negen goede voorspellingen zijn te verdienen. De toto van.. Roda JC - Willem II Dick Schoenaker 1 2 3 FC Utrecht-Vitesse AZ-PSV Feyenoord-sc Heerenveen FC Groningen - Sparta Rotterdam Herades Almelo - ADO Den Haag NAC Breda-FC Twente NEC-Ajax RKC Waalwijk - VVV-Venlo Bryan Roy 1 2 3 Piet Schrijvers 1 2 3 Gerrie Mühren 1 2 3 Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info en adres wijzigingen: telefoon 020 - 3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Redactie Ajax Life: redactie@ajaxlife.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Hoofdredacteur: Sander Zeldenrijk S.Zeldenrijk@svajax.nl Eindredacteur: Mike van Damme Redactiecoördinatie: Jan-Hermen de Bruijn Medewerkers: Izaak Besuijen (graphics), Michiel Bouwman, David Kuipers, Kevin Van Nunen, Menno Pot, Hennie Schuurman, Stefan van Veen (stagiair) Website: www.ajaxlife.nl Coördinator website: Ernst-Jan Wilhelmis Advertenties: Z-Press Sport Media BV, telefoon: 078 - 6397070 Lambert van Waardenburg, Dennis Winkel, Bas van Son Prepress: Z-Press Studio BV Basisontwerp AjaxLife: Wazza Amsterdam, www.wazza.nl Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA: bedraagt 26,50, een gezinslid betaalt €17,50. Hiervoor krijgt u: Een supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) Voorrang bij het kopen van wedstrijd kaartjes 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Exclusieve deelname aan diverse evenementen Exclusieve toegang tot het besloten deel van Ajaxlife.nl Gratis toegang tot onze supportersfeesten Copyright 2010: (c) Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever Z-Press Sport Media BV.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2010 | | pagina 14