OUD-AJACIEDEN IN WAAR TITELGEVECHT 19 WIN EEN DVD VAN VAK410 TITEL AC MILAN MEEVIEREN? Jeffrey Kooistra 7A Vak410 brengt vierde dvd uit I VAK 410 DVD IV t jA- I <i!Tjdf STEL JE KANDIDAAT VOOR DE LEDENRAAD ajaxlife COLOFON Vak410 verhuisde in 2008 van de noordkant van de Arena naar de zuidkant. Het sfeervak maakte een dvd over het eerste jaar op de nieuwe stek. Een turbulent seizoen, met slechte resultaten en het overlijden van Sjaak Wolfs en Bob Haarms. Alle voetbalcompetities beginnen langzaam hun ontknoping te naderen. In detoplanden vechten diverse oud-Ajacieden tegen elkaar om het kampioenschap. Een overzicht. Hoeveel verstand van voetbal hebben voetballers eigenlijk? Oud-Ajacieden gaan ons dit seizoen het antwoord geven. Elke Ajax Life vult een oudgediende de toto in. Dit keer Dick Schoenaker. X X X X X X X X X X X X X X X X X X De samenwerking tussen Ajax en FC Omniworld bestaat al vijf jaar, maar is tot nu toe niet meer dan een papieren relatie. Vanaf komend seizoen komt daar verandering in. Jeffrey Kooistra, manager technische zaken bij de eerstedivisionist uit Almere, vertelt hoe alles in elkaar steekt. Hoe zien de plannen tussen Ajax en Omniworld eruit? Waarom is het in de voorgaande vijf jaren nooit gelukt om een samenwerking op poten te zetten? In hoeverre krijgt Ajax een vinger in de pap bij Omniworld? De volgende editie verschijnt vrijdag 9 april 2010 Wil jij je stem laten horen, en onderdeel uitmaken van de ledenraad van de Suppor tersvereniging Ajax? Dat kan. Stel jezelf nu nog kandidaat! Dat kan tot 31 maart. Spelregels Aanmelden Jaargang 17, nummer 17 Vrijdag 26 maart 2010 Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. Z-Press Sport Media BV Alex Klein Postbus 1015, 3300 BA Dordrecht ajaxlifekrant@zpress.nl Ruim drie uur sfeer opsnuiven 'Bobby en Sjakie voor altijd in ons hart' staat op de cover van de vierde dvd die Vak410 heeft uitgebracht. Het uiteindelijk verloren gevecht van beide clubiconen vormt de rode draad van de ruim drie uur durende film. Daarnaast staat natuurlijk de sfeer op Vak410 centraal tijdens het teleurstellende seizoen. Maar wie de dvd bekijkt, zal even het gevoel krijgen dat Ajax tijdens het seizoen rechtstreeks op het kampioenschap afstevent. Er wordt op Vak410 vooral gejuicht en gezongen. Zo zijn beide Ajax-doelpunten en de daaruit ontstane vreugde in De Kuip mooi verbeeld, maar beide doelpunten aan Rotterdamse zijde en de teleurstelling na de onnodige 2-2 worden vermeden. De dvd is voor de leden vanVak410 weer een mooi document om nog eens rustig te bekijken, en om kippenvel bij te krijgen. Voor andere supporters zal drie uur juichen en zingen wellicht iets te veel van het goede zijn. Zij krijgen echter tussendoor een goed beeld van de hiërarchie op het sfeervak - wie zijn de gangmakers? - en van het werk dat de fanatieke jongelingen verrichten bij het maken van spandoeken. Indrukwekkend zijn de beelden van het afscheid van Bob Haarms en Sjaak Wolfs. De clubiconen worden tijdens de hoofdfilm geëerd, maar van hun afscheid is ook een special gemaakt. Zonder gejuich en gezang, maar wel met kippenvel. (MvD) IWM - - j «fiat tswre vnop nu in ,H Ajax Life geeft vijf dvd's van Vak410 weg. Wil jij aanspraak op een van de dvd's maken, geef dan antwoord op de volgende vraag: in welk jaar werd Vak410 opgericht? Mail je antwoord naar prijsvraag@ajaxlife.nl. Wie weet zit jij binnenkort juichend op de bank. Het leek er lang op dat AC Milan dit seizoen geen schijn van kans had tegen stadsgenoot Internazionale. Maar de nieuwe ploeg van Klaas-Jan Huntelaar doet weer helemaal mee om de titel in de Serie A. Mede door een dip van Inter, de ploeg waar Wesley Sneijder het middenveld dicteert. Het gat tussen de ploegen uit Milaan is slechts één punt, in het voordeel van Sneijder. In Engeland vechten Thomas Vermaelen(Arsenal) en Edwin van der Sar (Manchester United) samen met Chelsea om de titel. United heeft vooralsnog de beste papieren, met twee verliespunten minder dan Arsenal en Chelsea. De spanning is in Spanje nog groter. Real Madrid, met Rafael van der Vaart, staat op gelijke hoogte met FC Barcelona, de ploeg van Zlatan Ibrahimovic en Maxwell. Dat een aantal oud-Ajacieden in mei feest kunnen vieren, lijkt wel duidelijk. Wie, blijft echter een vraag. (MvD) AC Milan kan in Italië nog steeds kampioen worden. De sportzender ESPN Classics geeft, naar aanleiding van AC Milan Week op de zender (van 5 tot 12 april) een reis voor twee personen naar AC Milan - Fiorentina (2 mei) weg. Ga snel naar espnclassic.com beantwoord de prijsvraag en wie weet zie jij Huntelaar en Clarence Seedorf live in actie! FANZONE 26-03-2010 DE TOTO De toto van de beloften- competitie zal voor Schoenaker geen enkel probleem zijn. De oud middenvelder is al jaren elftalleider bij Jong Ajax en heeft menig talent zien doorbreken. Maar wat weet hij van eredivisievoetbal? Dat gaan we de komende twee weken zien.Het is voor hem in elk geval te hopen dat hij het beter doet dan Winston Bogarde. Dachten we dat de sterke oud-verdediger het klassement aan de top een beetje kon opschudden, hij kwam niet verder dan acht goede voorspellingen. Kijk voor de resultaten van Schoenaker en het tussenklassement op ajaxlife.nl. De toto van... Dick Schoenaker e 1 2 5 NAC-ADO Den Haag Vitesse-Willem II AZ - Herades Almelo Roda JC - SC Heerenveen FC Twente - Sparta Rotterdam NEC -Feyenoord Ajax - FC Groningen FC Utrecht-RKC Waalwijk WVVenlo-PSV Vitesse-FC Groningen WVVenlo-FC Twente AZ-FC Utrecht Roda JC-RKC Waalwijk SC Heerenveen - Sparta Rotterdam Feyenoord - NAC ADO Den Haag - Ajax Herades Almelo-NEC Willem II-PSV "De samenwerking is breed opgezet. We kijken niet alleen naar de eerste elftallen, maar ook naar de jeugd. Jongens die nog niet rijp zijn voor Ajax, komen naar ons toe en andersom kunnen spelers die bij Omniworld goed presteren de overstap maken richting Amsterdam. Aan het einde van de opleiding bij Ajax is de stap naar het eerste enorm en veel jongens hebben een extra jaar nodig. Via de Jupiler League bieden wij een soort verlenging van de opleiding. Over aantallen is niet gesproken, maar het is niet de bedoeling dat dezelfde hoeveelheden spelers als bij Haarlem naar ons toe komen. Het moet aan beide kanten passen." "In 2005 hebben we een contract getekend, maar het is nooit geworden wat we er van hoopten. De samenwerking was toen gericht op het uitwisselen van spelers en dat zou voornamelijk van Ajax naar Omniworld zijn. In de praktijk bleek dat moeilijk, omdat je spelers niet zomaar naar Almere kunt sturen. Ajax intensiveerde daarna de samenwerking met Haarlem en wij hadden het ook redelijk voor elkaar. Daarom hebben we toen eerlijk tegen elkaar gezegd: 'Laten we maar even stoppen en de plannen in de ijskast zetten.' En omdat we toen zo volwassen met elkaar zijn omgegaan, zijn we nu nog on speaking terms. Inmiddels is de situatie echt rijp voor een samenwerking, omdat Haarlem helaas is weggevallen en het draagvlak bij beide clubs groot is." "Ik denk dat Ajax wel door kan gaan, als ze hun koppies er maar bij houden. Juventus is vooral een hele slimme ploeg en wacht op de foutjes van de tegenstander. Dat is het voetbal dat ze altijd spelen. Maar Juventus draait niet erg lekker, dus dat geeft hoop. Ze hadden mij ook nooit weg moeten doen." (DK) Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info en adres wijzigingen: telefoon 020 - 3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Redactie Ajax Life: redactie@ajaxlife.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Hoofdredacteur: Sander Zeldenrijk S.Zeldenrijk@svajax.nl Eindredacteur: Mike van Damme Redactiecoördinatie: Jan-Hermen de Bruijn Medewerkers: Izaak Besuijen (graphics), Michiel Bouwman, David Kuipers, Hennie Schuurman, Dennis de Vocht (stagiair), Frank van der Wall Bake Website: www.ajaxlife.nl Coördinator website: Ernst-Jan Wilhelmis Advertenties: Z-Press Sport Media BV, telefoon: 078 - 6397070 Lambert van Waardenburg, Dennis Winkel, Bas van Son Prepress: Z-Press Studio BV Basisontwerp AjaxLife: Wazza Amsterdam, www.wazza.nl Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA: bedraagt 26,50, een gezinslid betaalt €17,50. Hiervoor krijgt u: Een supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) Voorrang bij het kopen van wedstrijd kaartjes 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Exclusieve deelname aan diverse evenementen Exclusieve toegang tot het besloten deel van Ajaxlife.nl Gratis toegang tot onze supportersfeesten Copyright 2010: (c) Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever Z-Press Sport Media BV. Vat in een brief kernachtig samen wat jij kunt en wilt betekenen voor de supportersvereniging, zodat je bij de uiteindelijke verkiezingen een duidelijke boodschap hebt. Doe er nog even een recente pasfoto bij. - Je moet ouder zijn dan achttien jaar. - Je moet al minimaal een jaar lid zijn van de Supporters vereniging Ajax. - Je moet in Nederland wonen. - Voor fans met een stadionverbod is geen plek! - Woon je buiten Amsterdam? Geen probleem. Daar wonen de meeste Ajax-fans! - Je mag geen soortgelijke functies hebben (gehad) bü een andere profclub. Aanmeldingsbrieven graag sturen naar: Supportersvereniging Ajax Postbus 22944 1100 DK Amsterdam T.a.v. de verkiezingscommissie Mailen kan ook: organisatie@svajax.nl Voor meer informatie: 020 311 15 14

Ajax Life (vanaf 1994) | 2010 | | pagina 15