Supportershome verhuist 'DE VERHUIZING SCHEELT POLITIE-INZET' De spreekwoordelijke kogel is eindelijk door de kerk: het supportershome gaat verhuizen. Vanaf het seizoen 2011-2012 kunnen supporters voor wedstrijden bijeenkomen aan de zuidoostzijde van de Arena. ajaxlife 30ft ^go« Twee miljoen Bussen FANZONE 4 W 18-02-2010 X Het huidige supportershome... Burgemeester Cohen: 'Een goede oplossing' DOOR MIKE VAN DAMME In een persbericht lieten de gemeente Amsterdam, Ajax, Amsterdam Arena en de Stichting Exploitatie Supportershome vorige week donderdag (11 februari) gezamenlijk weten dat het supportershome van Ajax wordt verplaatst. Het nieuwe honk moet in het Transferium aan de zuidoostzijde van het stadion komen. Op de min of meer huidige locatie van het supportershome komt een busparkeerterrein voor uitsupporters. Dit alles moet voor het seizoen 2011-2012 zijn gerealiseerd. Het plan is concreet, de uitvoering echter nog niet. De gemeente Amsterdam (met Ajax, de Amsterdam Arena en Stichting Exploitatie Supportershome verantwoordelijk voor de verhuizing) wil een krediet geven van twee miljoen euro voor de bouw van het nieuwe home, een plan dat door de gemeenteraad nog goedgekeurd moest worden. Als het goed is, is dat gisteravond gebeurd. Een formaliteit wilde burgemeester Job Cohen de stemming echter niet noemen. "Als college van burgemeester en wethouders vinden wij dat dit een hele goede oplossing is. Met een goed verhaal moeten we de gemeenteraad kunnen overtuigen," liet Cohen Ajax Life weten. De gemeente Amsterdam moet ieder raadslid zitten te wachten op het vertrekken van een lening van twee miljoen euro. Helemaal niet voor een supportershome dat in het verleden al decor van de nodige problemen was. In zeven jaar werd het home drie keer op last van de burgemeester gesloten. Cohen gelooft echter dat met de verplaatsing van het home veel problemen opgelost kunnen worden. "Als het home aan de zuidkant van het stadion komt en de busparkeerplaats aan de noordkant, kunnen we de twee supportersgroepen beter scheiden. Dat scheelt tevens politie-inzet. Het is dus een goede oplossing. Twee miljoen is veel geld, maar het is een krediet en geen gift. We gaan huurgelden vragen voor het home, dus het brengt uiteindelijk ook geld op." Ajax stelt zich garant belang bij. We hebben de supporters liever op één plek dan over de hele stad verspreid." Een verhuizing hing al langer in de lucht, maar een alternatieve locatie liet lang op zich wachten. De vergunning van het huidige home werd daardoor al een keer verlengd. De Stichting Exploitatie Supportershome is tevreden met de nieuwe locatie. "Van voor de jaarlijkse huur (naar verluidt ongeveer honderdvijftigduizend euro). Ondanks dat hij het home een paar keer liet sluiten, is de burgemeester een voorstander van een supportershome. "Voor de echte supporters, en dan heb ik het dus niet over hooligans, is het heel goed om een eigen plek te hebben. alle aangedragen mogelijkheden voor verplaatsing is dit veruit de aantrekkelijkste," laat bestuurslid Patrick van der Meer weten. "We zijn blij met de duidelijkheid, en zijn van mening dat er op de nieuwe locatie meer mogelijkheden zijn, zoals het meer organiseren van evenementen buiten wedstrijddagen om. Dat mogen we nu maar vijf keer per jaar doen." Dat de gemeente de verhuurder wordt van het nieuwe home, vergroot niet de vrees bij Van der Meer dat het home bij ongeregeldheden nog eerder wordt gesloten. "Wij zien geen extra dreiging. Na het doorvoeren van enkele veranderingen na de laatste sluiting, hebben zich geen noemenswaardige incidenten meer voorgedaan. Door de nieuwe locatie, in een omgeving met uitsluitend Ajax-supporters, zal dit alleen maar verder verbeteren." bezuinigen, en dus zal wellicht niet Als gemeente hebben we er ook een ...en de locatie waar het nieuwe home moet komen. Waar voor de supporters vooral de verhuizing van het home van belang is, is het voor Ajax en de Arena ook gunstig dat op de huidige plek van het honk extra ruimte komt om uitsupporters uit te nodigen. Nu kunnen bezoekende clubs slechts tien bussen aan supporters meenemen. Met meer bussen zouden de achterste voertuigen te dicht bij het huidige supportershome moeten parkeren. Daarnaast wint de gemeente een parkeerterrein, waar het met de bouw van het nieuwe supportershome 65 parkeerplekken verliest. Of het parkeerterrein ook gebruikt kan worden voor supporters die bij uitwedstrijden moeten opstappen bij de Arena, is nog niet bekend. Maar daar zal voor 2011 ook een antwoord op zijn.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2010 | | pagina 17