ajaxlife Aanmeldingsbrieven graag sturen naar: Heb jij ideeën over wat de Supportersvereniging Ajax zou kunnen doen? Dan wordt het nu tijd dat je jezelf kandidaat stelt voor de komende ledenraadsverkiezingen! Dit kan door je vóór 31 maart 2010 per e-mail of brief aan te melden bij de verkiezingscommissie op onderstaand adres. LEDENRAAD 4 K 18-02-2010 1Ü De ledenraad vergadert vijf tot zes keer per jaar op De Toekomst. Hans Plaisier Jeroen Postma Carolien Achten vooruitzicht (zie kader) legt eerstgenoemde nog even uit dat het vooral om de lange termijn gaat. "Als je wordt gekozen is dat voor een periode van drie jaar. Zeker als je dit goed wilt doen. Veel werk is al gedaan, maar er is natuurlijk altijd behoefte aan verfrissing. Het heeft geen zin om met een vriendengroep van tien man in de ledenraad te zitten. Je moet juist discussies hebben. Zo zitten er nu bijvoorbeeld vrijwel alleen maar seizoenkaarthouders in de ledenraad. Om een betere afspiegeling te krijgen, is het goed als niet-seizoenkaarthouders zich ook kandidaat stellen." Postma benadrukt het belang van een ledenraad met expertise. "Alles draait om de kwaliteit van het aanbod. We zijn nooit tevreden en willen het beste voor alle supporters die lid zijn geworden. Daarnaast wil de supportersvereniging groeien. In de dagelijkse organisatie zit genoeg expertise. Iedereen in de ledenraad heeft een sterke band met Ajax, maar om goed te kunnen sparren zou het goed zijn als er nog meer mensen met financiële kennis en marketing- en media-ervaring in zouden komen. Een mix van Ajax- emotie en expertise zou het beste zijn." De motivatie om zich kandidaat te stellen voor de ledenraad is voor alledrie anders. Achten werd gepolst door een vriendin en was al als vrijwilliger verbonden aan het districtsteam. Daar verloor ze het plezier door 'lokale politieke spanningen', maar sinds de centralisatie kreeg ze weer zin in een actievere rol. Postma ging zonder succes voor de positie van bestuurslid, maar werd meteen 'gestrikt' voor de ledenraad. "Bij Ajax zelf kom ik moeilijk binnen, dan is dit wel iets anders maar ik heb indirect toch veel met de club te maken. Daarnaast ben ik zo'n type dat ervan houdt om in commissies te zitten. Het was een goed moment om in te stappen." Plaisier wil de binding tussen supporters onderling verbeteren en maakt zich daar hard voor. Als geoefend vrijwilliger is hij soms 'uitvoerend' als cameraman voor de website ajaxlife.nl. Vanuit hun functie als betrokken vrijwilliger maken ze ook geregeld de andere kant van Ajax mee. Zo vindt Achten het nergens op slaan dat de buitenwacht Ajax afschildert als een 'kille club'. "Op feesten kun je geregeld een praatje maken. In het verleden met voorzitter Michael van Praag en vorig jaar in Gemert bijvoorbeeld met meneer Van der Aat. Dat vind ik geweldige gesprekken waarin je lekker met elkaar in discussie kunt gaan." Ook in de ledenraad kennen ze de inhoud van het commissierapport Coronel. Hoewel we inmiddels al weer twee jaar verder zijn en er verbeterpunten zijn waar te nemen, zal er altijd een spanningsveld blijven. Aan de Supportersvereniging Ajax de taak om daar als gerespecteerd partner van Ajax op een volwassen manier over te discussiëren. Positief en constructief. Aan de ledenraad de taak om hierop toe te zien. Ajax is niet van ons, maar wij zijn met z'n allen wel Ajax. In voor- en tegenspoed. Supportersvereniging Ajax Postbus 22944 1100 DK Amsterdam T.a.v. de verkiezingscommissie Mailen kan ook: organisatie@svajax.nl Voor meer informatie: 020 311 1514 LAAT JE HOREN! Vat kernachtig samen wat jij kunt en wilt betekenen voor de supportersvereniging, zodat je bij de uiteindelijke verkiezingen een duidelijke boodschap hebt. Waar wil jij je hard voor maken? Waarom moet men juist op jou stemmen? Doe er nog even een recente scherpe pasfoto bij. Heb je nog meer vragen, dan kan iedereen die zich kandidaat wil stellen contact opnemen met het secretariaat: 020 - 3111514. In Ajax Life 19 (verschijnt 23 april) presenteren we alle kandidaten, leder lid kan zijn of haar voorkeur uitbrengen middels een bijgevoegd stembiljet. Dit kan tot uiterlijk 31 mei. De uitslag zal worden gepubliceerd op de website ajaxlife.nl en de eerste krant van het seizoen 2010-2011. Spelregels - Je moet ouder zijn dan achttien jaar. - Je moet al minimaal een jaar lid zijn van de Supportersvereniging Ajax. - Je moet in Nederland wonen. - Voor fans met een stadionverbod is geen plek! - Woon je buiten Amsterdam? Geen probleem. Daar wonen de meeste Ajax-fans! - Je mag geen soortgelijke functies hebben (gehad) bij een andere profclub.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2010 | | pagina 15