MOKUM MOVES PAKT UIT IN GORINCHEM LUC DE KRUIJS GRIJPT DE MACHT Talenten van toen AJAX LIFE BOKAAL JEUGD 4 Q ajaxlife 18-02-2010 ItJ De jeugdopleiding van Ajax staat wereldwijd bekend als een vruchtbare kweekvijver voor talent. Maar niet iedereen haalde de top. In deze serie zoekt Ajax Life uit waar spelers van een bepaalde lichting terecht zijn gekomen. Deze keer de C1 van 1974/1975. Heb jü al eens meegedaan aan Mokum Moves tydens een Ajax Life Supportersfeest? Op 2 maart krüg je weer een kans in Gorinchem. Beleef dan meteen een primeur! Tom de Lange, bekend van de vele tricks van www.mokummoves.nl geeft de hele avond clinics. De filmpjes van Tom zijn op Youtube al 450 duizend keen bekeken, maar jij kunt hem live aan het werk zien. Hij zal zijn stoere moves en trucs voor de eerste keer met jullie delen tijdens het Ajax Life Supportersfeest in Gorinchem. Wil jij die trucs onder de knie krijgen, of wil je gewoon van een show genieten, dan moet je hier zeker bij zijn! Natuurlijk kun je ook zeifin de officiële NK Panna KO-kooi je kunsten laten zien tegen anderen. Win jij de meeste wedstrijden in jouw categorie, dan mag je later op de avond spelen tegen een van de aanwezige Ajax-spelers. Daarnaast kun je je kwali ficeren voor het NK Panna KO 2010 in Beverwijk. Zoals altijd zal balkunstenaar Josh ook zijn kunsten laten zien. Ken je Josh nog niet? Kijk dan snel op www.pannaknockout.tv en bekijk z'n vette filmpje! Zorg dus datje erbij bent in Gorinchem! Ga naar www.ajaxlife.nl om je aan te melden! /\jax Life volgt de jeugdteams van Ajax dit seizoen op de voet, maar de laatste weken is het door de ene na de andere algehele afgelasting wat stil rond de topschutters op De Toekomst. De bovenbouw komt nauwelijks aan voetballen toe, in de onderbouw wordt iets geregelder gespeeld. Luc de Kruijs heeft besloten om tijdens de winterse weken de macht te grijpen in het klassement om de Ajax Life Bokaal. De spits van de F1 was met twee treffers belangrijk tijdens de 5-0 zege op Zeeburgia en pakt bovendien de koppositie met 22 treffers. Stand A-, B- en C-Junioren: Queensy Menig (C1) 14 Ouasim Bouy (B1) 12 Lorenzo Ebecilio (A1) 12 Christian Eriksen (A1) 10 Sheraldo Becker (C1) 9 Tom Boere (A1) 9 Stand D-, E- en F-puplllen: Luc de Kruijs (F1) 22 Anass Ahannach (D3) 21 Daishawn Redan (F1) 21 Kaj Sierhuis (D3) 19 Jizz Hornkamp (D2) 17 De Cl van 1974 onderhoudt bruggen, auto's en vloeren DOOR DAVID KUIPERS Staand (v.l.n.r.): Gerard Holsheimer was vele jaren actief bij Ajax als leider, trainer, verzorger en administrateur. Is inmiddels gestopt, maar begeleidt tijdens internationale wedstrijden nog wel de scheidsrechters. Rob Hendriks was niet het type speler voor wie je naar het stadion kwam. Geblokte middenvelder met de longen van een paard. Rene Enthoven besloot halverwege het seizoen met de A-junioren opeens te stoppen en voetbalde daarna twintig jaar niet meer. Mentaal was het lange tijd op. Had bij Ajax wel iemand leren kennen die gitaar speelde en stortte zich volledig op de muziek. Bracht met de band Lady twee lp's uit, maar heeft inmiddels een bedrijf in de financiële dienstverlening en gaat als zijn knie het toestaat weer voetballen bij de veteranen van CTO '70. Robert Wilhelm koos na de B-junioren voor school, maar denkt dat hij het Sonny Silooy heel lastig had kunnen maken. Studeerde rechten en is nu investeerder in media- en internetbedrijven voor Joop van den Ende. Cor Smit liet een proefcontract bij Ajax schieten voor een 'echt' contract bij Telstar. Bij de Witte Leeuwen werd het niks, maar in Volendam speelde Smit toch twee jaar betaald voetbal. Zat enige tijd thuis na een zwaar scooterongeluk, maar is inmiddels planner bij een glaszettersbedrijf. Nu nog trainer van SV De Vecht, volgend seizoen van CTO '70. Donald de Vries werd eind jaren negentig gegrepen door kanker en is inmiddels overleden. Reinie Bos was aanvoerder van dit team en bikkelhard, maar de verdediger had niet de kwaliteiten om het betaalde voetbal te halen. Schijnt tegenwoordig in Amerika te wonen. Henk Panday versleet verschillende amateurclubs en is tegenwoordig hypotheekadviseur in 't Gooi. John Holshuijsen speelde twee officiële wedstrijden voor Ajax, maar verbrijzelde kort na zijn debuut zijn enkel. Speelde daarna nog enkele jaren betaald voetbal bij PEC Zwolle en Volendam. Heeft in het vissersdorp tegenwoordig een winkel in tegel- en tapijtlijmen. Onder (v.l.n.r.): Sjaak Storm speelde profvoetbal bij Excelsior, FC Groningen, sc Heerenveen en in twee periodes voor Ajax. In Friesland werd Storm later keeperstrainer, maar hij vertrok in 2007 na vijftien jaar uit Heerenveen. Verzorgt nu cursussen bij Voetbalschool Noord en is op zoek naar een nieuwe job als keeperstrainer bij een bvo. Gé van Wees schopte het tot het eerste van Telstar en is altijd in de sport actief gebleven. Is tegenwoordig gymleraar en traint het F-team van zijn zoontje bij Abcoude. John Cornet kon zich niet vinden in de beslissingen van de trainer en besloot te vertrekken bij Ajax. Liet zijn contract ontbinden en ging naar Haarlem. Dat pakte niet goed uit en hij moest een baan gaan zoeken. Werkte 29 jaar voor Sony en zit nu in de auto-onderdelen. Fanatiek hardloper. Hans Bergsma brak in zijn tweede contractjaar zijn scheenbeen en pols en dat stond een verdere toekomst bij Ajax in de weg. Eenmaal bij de amateurs van AFC was er wel interesse van profclubs, maar Bergsma liet de kans schieten. Iets waar hij nu spijt van heeft. Is inmiddels 24 jaar trainer in het amateurvoetbal en kan daarvan leven. Traint nu de jeugd van RAP en het eerste van Wartburgia. Zoon Leon speelt in de Dl van Ajax. De vader van Jeroen van den Beid kreeg bonje met trainer Nol Boerkoel en daarop vertrok het talent bij Ajax. Kwam later Aad de Mos tegen en die vroeg hem terug te keren. Maar toen Boerkoel hem weer op het veld zag staan, kon Van den Beid opnieuw vertrekken. Was prof bij AZ en trouwde op de middenstip van FC Omniworld. Tegenwoordig glazenwasser in de Bijlmer. Philip uit den Boogaard was twee jaar contractspeler, maar een doorbraak bleef uit. Kwam via enkele amateurclubs weer in het tweede van Ajax terecht, tot hij te oud werd bevonden. Stond op de markt en zit inmiddels in het onderhoud van bruggen. Staat fier eerste met de BI van WC.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2010 | | pagina 13