'ALS HET NIET LOOPT, SPEELT KENNETH OOK NIET GOED' Kenneth Perez terug in de Arena Roy Beerens dartelt weer in Heerenveen BOUD S INN Kenneth Perez geldt als een van de drijvende krachten achter de opmars van FC Twente. De Deen zet de lijnen uit op het middenveld, maar de jaren beginnen steeds zwaarder te tellen. Roy Beerens kon vorig jaar naar Ajax, maar verkoos een langer verblijf in Heerenveen. Wat volgde was een dip. Tegen de Amsterdammers wil hij bewijzen op de weg terug te zijn. De gehele Adidas AJax-collectie nu met 30 korting Slijtage s ajaxlife Rotperiode V V huismuiKijk op; www.boüds-inn.nl "■^S VOORUITBLIK C* 05-02-2010 O 'Rancune werkt altijd motiverend' DOOR DAVID KUIPERS Door de aderen van Kenneth Perez stroomt een mengeling van Deens en Spaans bloed. Op gewone dagen is slechts de Deense kant van zijn karakter te zien: gevat, nuchter, zelfkritisch. Maar op momenten van tegenslag of verlies borrelt plots de Spaanse furie op en kan iedereen een veeg uit de pan van Perez verwachten. "Kenneth heeft wel twee kanten," weet inmiddels ook Barry van Galen, die ruim zes seizoenen met Perez samenspeelde bij AZ. "Soms is hij wat opvliegerig en daardoor staat hij bekend als een lastige jongen. Maar Kenneth geeft gewoon zijn mening. Dan ben je toch niet meteen lastig." "Perez is een dominante jongen binnen een groep," zegt Olaf Lindenbergh, bevriend met de Deen sinds hun gezamenlijke periode bij AZ en Ajax. "Hij zegt wat hij denkt en als er kritiek moet worden geleverd, dan doet hij dat." De drang om af en toe de vinger stevig op de zere plek te duwen, gepaard met de cynische humor van Perez, kan soms voor wrijving met medespelers zorgen. De profvoetballer van nu is over het algemeen een trots mens en een kritische noot valt dan niet altijd goed. De persoon Perez komt door zijn karakter wel eens in de problemen, rond de voetballer Perez klinken al jaren louter loftrompetten. Al wordt de slijtage steeds beter zichtbaar. "Kenneth is nu 35 en dat het zwaarder wordt, dat weet ik uit eigen ervaring," aldus Van Galen. "Op een gegeven moment is het niet meer vol te houden. Voor Kenneth wordt het ook steeds lastiger, hij drukt steeds minder zijn stempel op wedstrijden. Zijn voordeel is dat hij bij FC Twente verdedigend niet veel hoeft te doen. Hij moet gewoon de bal hebben, want aan de bal is er in de eredivisie geen betere dan Perez. Hij heeft een ontzettend goede trap en kan er zomaar een steekpasje uitgooien." Niels Wellenberg merkte vorig seizoen bij FC Twente ook dat Perez in verdedigend opzicht niet veel waard is. "Maar dat heeft hij nooit echt gehad," zegt de verdediger, inmiddels uitkomend voor NEC. "Als het team in vorm is, dan kan Kenneth belangrijk zijn en is hij echt van toegevoegde waarde. Maar als het op hard werken en bikkelen aankomt, dan gaat het spel soms langs hem heen. Als het niet loopt en het is een moeizame wedstrijd, dan speelt Kenneth ook niet goed." Komende zondag komt Perez terug naar Amsterdam en Van Galen verwacht dat de Deen getergd zal zijn. "Rancune werkt altijd motiverend. Een speler wil altijd laten zien dat zijn oude club een fout heeft gemaakt en bij Kenneth werkt dat zeker zo. Het heeft hem nooit lekker gezeten dat hij wegmoest bij Ajax." 6 februari 2005 Ajax-FC Twente 1-2 19 november 2005 Ajax-FCTwente 2-0 19 november 2006 Ajax-FCTwente 1-1 27 december 2007 Ajax-FCTwente 2-2 10mei2009 Ajax-FCTwente 1-0 winst gelijk verlies Perez: Deense nuchterheid en Spaanse furie. 'Power en snelheid komen terug' DOOR MARTIJN MOOIWEER Zijn oude club PSV én Ajax toonden vorig seizoen belangstelling voor hem, maar Roy Beerens tekende vorig voorjaar doodleuk tot 2013 bij in Heerenveen. Als de vaderlandse topclubs daadwerkelijk zo gecharmeerd van de 22-jarige aanvaller waren, kwamen ze nog wel een keer terug, beredeneerde hij. En bovendien: "Heerenveen is goed voor me geweest." De dartele rechtsbuiten vertegenwoordigt op dit moment hét kapitaal van sc Heerenveen. Beerens is van een uitstervend ras en dus een collectors item voor de vaderlandse topclubs. Mits hij in blakende vorm en gezondheid verkeert natuurlijk. Juist in die staat was de Brabander dit seizoen nog nauwelijks. "Ik heb lang met een ontsteking in mijn lies getobd en moest rust houden." Nog altijd zit er 'rotzooi' rond de schaamstreek, zoals Beerens het zelf noemt. De kracht en de macht waarmee hij vorig seizoen tegenstanders doldraaide, tot de assistenkoning van het Abe Lenstra Stadion uitgroeide en richting Oranje werd geschreven, waren daardoor ver te zoeken. "Tijdens trainingen moest ik soms gas terugnemen om in het weekeinde fit te zijn. Dat hoef ik nu niet meer te doen. Langzaam komen de power en snelheid weer terug." Tot opluchting van hemzelf, want de kritiek op zijn spel daalde in alle hevigheid op hem neer. "Van alle kanten hoorde ik: 'je bent blessuregevoelig' en 'het gaat niet best'. Als ik in de supermarkt loop, wil ik dat liever niet horen." Beerens komt in steeds betere doen, al blijft de teller dit seizoen nog steken op twee doelpunten en vijf assists. Het voelt alsof een rotperiode is afgesloten. "Deze down is voor een 22-jarige speler als ik heel leerzaam. Ik heb gemerkt dat ik meer moet doen om het hoge niveau van vorig jaar te behalen. Daar word ik alleen maar sterker van." Als Beerens zijn huidige vorm weet door te trekken en zich blijft onttrekken aan de Friese malaise (sc Heerenveen staat slechts dertiende in de eredivisie), zou het zo maar kunnen zijn dat er opnieuw interesse vanuit Eindhoven en Amsterdam ontstaat. Hoe zou de vleugelspeler daar mee omgaan? "Het mag duidelijk zijn dat ik mijn ambities heb. Wat dat betreft is Heerenveen niet mijn plafond." 2 april 2005 SC Heerenveen - Ajax 2-1 30 december 2005 SC Heerenveen - Ajax 4-2 28 oktober 2006 SC Heerenveen - Ajax 0-2 29 maart 2008 SC Heerenveen - Ajax 2-4 5 oktober 2008 SC Heerenveen - Ajax 5-2 1 i/i'nrf A ■9^ Vv II ijl gelijk - Fnrl NribM M- C* IMUifCOU'ÜCuvW t Roy Beerens: 'Het mag duidelijk zijn dat ik mijn ambities heb.'

Ajax Life (vanaf 1994) | 2010 | | pagina 3