De eerste seizoenshelft zit erop. Het gapende gat met FC Twente en PSV zal voor de nodige teleurstelling zorgen, toch hebben de spelers individueel niet zo slecht gescoord. Nu moet het team nog een ruime voldoende halen. ajaxlife Maarten Stekelenburg: Gregory van der Wiel 7- Toby Alderweireld 7+ Jan Vertonghen 7+ Vurnon Anita Urby Emanuelson 7+ Mitchell Donald Ismaïl Aissati Eyong Enoh 7 Siem de Jong; Demy de Zeeuw 8- Kennedy Bakircioglii Dario Cvitanich 6- Marko Pantelic Dennis Rommedahl 6+ Luis Suarez 8+ Miralem Sulejmani 6- KERSTRAPPORT 24-12-2009 EGON Vallen en opstaan DOOR MIKE VAN DAMME 7,5 De Dwarsligger. Voor tegenstanders dan. Groeit uit tot een echte zekerheid onder de lat. Had zijn slippertje tegen PSV, maar dat lijkt hem juist wakker te hebben geschud. Hoeft minder te vissen dan vorig jaar, en ook in Oranje houdt hij vaak zijn doel schoon. Het Talent. Spreekt potentie uit, maar ook een gebrek aan volwassenheid. Twitter heeft hij inmiddels afgezworen, nu nog op een volwassen manier voetballen. De rechtsback is soms nog te frivool, al levert dat wel eens een mooi doelpunt op. Dus alleen verdedigend iets zakelijker worden. De Amsterdamse Belg. Heeft bravoure, maar ook de nuchterheid van zijn landgenoten. Gaf tegen FC Utrecht eigenlijk voor de eerste keer niet thuis dit seizoen. Bewees daarmee wel onbedoeld zijn waarde: Ajax heeft een goede Toby Alderweireld hard nodig. De Stabilisator. Scoort altijd een voldoende nu hij centraal in de verdediging staat. Schuift echter te weinig door, om ook zijn befaamde schot genoeg te kunnen etaleren. Maar de achterste linie gesloten houden, geniet nu de voorkeur. Die schoten komen nog wel een keer. 6,5 De Pitbull II. Is agressief, explosief en gedreven. Doet het wonderbaarlijk goed als linksback. Staat alleen nog niet altijd op de goede plaats. Het leidde zijn eerste gele kaart tegen FC Utrecht in. Maar hij heeft Thimothée Atouba doen vergeten. De Ruggengraat. Toont dit seizoen zijn spierballen. Is niet meer alleen een siervoetballer, maar kan steeds meer knokken. Zoals tegen FC Utrecht. Zette met een pijnlijke rug toch een rush in met veel spring- en sprintwerk. Het leverde bijna een treffer op. 6,5 De Realist. Vindt dat als je hiërarchisch niet bij de eerste veertien spelers zit, je zelf moet zorgen dat je daar dan bijkomt. Is daar zelf mee bezig. Speelde tegen NEC niet onverdienstelijk, en scoorde. Deed dat laatste ook tegen Dinamo Zagreb. Maar het moet nog beter, vindt Donald zelf. 6,5 De Dribbelaar. Kleine pasjes, korte passjes. De middenvelder wordt iets doeltreffender, maar drukt nog te weinig zijn stempel op het elftal. Is daar serieus mee bezig, bekijkt al zijn wedstrijden nog een keer op televisie. Maakt in zijn ontwikkeling dus ook kleine stapjes. De Beuker. Verraste vorig seizoen als de grote onbekende bij Ajax vriend en vijand met zijn fysieke spel. De nieuwigheid is eraf, en hij pakt iets te veel gele kaarten. Maar hij blijft ballen veroveren, een niet te onderschatten kwaliteit. Gabri 7- De Kameleon. Past zich naadloos aan. Maakte tegen Willem II zijn return, en er was niet te zien dat hij maanden geblesseerd was geweest. Kan in potentie met gemak een 7,5 halen, maar de Spanjaard heeft één probleem: hij kan niet fit blijven. Is nu weer weken uitgeschakeld. 6 De Huurling. Is bij uitstek een speler die bij een andere club elke week moet spelen, en zo kan rijpen. De Jong wil echter bij Ajax blijven na de winterstop. En dat terwijl het dringen is op het middenveld. Helemaal nu A-junior Christian Eriksen steeds nadrukkelijker in beeld komt. De Criticus. Behoort elke week tot de betere spelers, maar is ook elke week een van de meest kritische Ajacieden. Ziet continu verbeterpunten, bij zichzelf en bij zijn team. Als hij gaat zeggen dat Ajax echt goed speelt, mag elke club zijn borst gaan natmaken. 6,5 De Stille kracht. Wordt nog steeds gezien als de speler die Ajax langs Fiorentina schoot, vorig seizoen. Dat komt mede omdat zijn wapenfeiten dit seizoen niet heel indrukwekkend zijn. Daarvoor komt hij te weinig aan spelen toe. Al zijn de cijfers niet verkeerd: zes duels, twee doelpunten en een assist. De Eendagsvlinder. Lijkt elk jaar een perfecte wedstrijd te spelen. Vorig jaar maakte hij een hattrick tegen ADO Den Haag, dit seizoen maakte hij er drie tegen NAC Breda. Krijgt nu door het zitten op de bank last van zijn billen, en last van heimwee. Gaat een jaar dichter bij huis, in Mexico, voetballen. 6,5 De Verlosser. Althans, zo pre senteerde hij zich enigszins bij zijn komst. Werd sceptisch onthaald, maar heeft nu de meeste harten voor zich gewonnen. Mede dankzij een hattrick tegen Vitesse. Heeft zeker zijn aandeel in het scorende vermogen. Draagt vooralsnog steentjes bij, nog geen hele keien. De wederopstandeling. Al wil hij daar zelf niet van spreken, omdat hij vorig jaar ook in goeden doen was, maar geen kans kreeg. Wederopstanding is misschien ook wel een groot woord. Speelt nog te wisselvallig om hem nu te bejubelen, en te vrezen in Zuid- Afrika. El Capitano. Is van ongekende waarde. Scoort veel en heeft ook de nodige assists achter zijn naam. Neemt zijn taak als aanvoerder serieus. Is dit seizoen niet als laatste, maar als eerste op de club. Verdient het om aan het einde van het seizoen de schaal omhoog te houden. Of dat gaat lukken... De Jojo. Speelde fantastisch voor Jong Servië, maar kon die lijn niet doorzetten bij Ajax 1. Speelde daarna voor Jong Ajax nog een puike partij (tegen Jong FC Twente) maar overtuigde tijdens zijn inval beurt tegen NEC weer niet. Hij komt eraan, maar het duurt wel erg lang.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 7