BOUD S INN Hoop voor Ajax in Europa League De gehele Adidas Ajax-collectie, uit en thuis, op voorraad! Juventus beleeft niet het seizoen waarop het had gehoopt. De Oude Dame moest weer gaan meestrijden om de landstitel, maar mag na een half seizoen slechts dromen van een nieuwe scudetto. De parallellen met Ajax zijn zichtbaar. De poorten van de transfermarkt gaan komende maand weer open. Ajax zal zich stil houden, want geld voor versterkingen is er niet. 'Zelfs al zouden we spelers verkopen.' AJAX LEDEN 10% KORTING r=59-.Ki|k op: www, bouds -] nn.nl "t VOORUITBLIK ajaxlife 24-12-2009 Verwachtingen Zwakke plekken MliaitnlIKCMMlCMI# 'Juventus kan op dit moment van iedere ploeg verliezen' Juventus probeert rondom Diego een team te bouwen. DOOR DAVID KUIPERS Net als Ajax hunkerde Juventus in de laatste weken van 2009 naar de winterstop. Met vijf nederlagen in de laatste zes wedstrijden sloot de ploeg het jaar dramatisch af en bovendien werden de Italianen door Bayern München uit de Champions League geknikkerd. Het enige duel dat wel werd gewonnen, was de kraker tegen koploper Inter. Het verlichtte de pijn nauwelijks, want het gat met de ploeg van Wesley Sneijder is inmiddels negen punten. "Juventus is op dit moment bang voor iedere tegenstander," zegt Luca Curino, Juventus-watcher van de Italiaanse sportkrant La Gazetta dello Sport. "Zelfs tegen Catania, de nummer negentien van de Serie A, werd verloren, omdat Juventus niet durfde te voetballen. De uitschakeling in de Champions League was een harde klap, het vertrouwen is weg. Op dit moment kan Juventus van iedere ploeg verliezen." Net als Ajax begon Juventus het seizoen met hoge verwachtingen. Wereldkampioenen Fabio Cannavaro en Fabio Grosso werden binnengehaald en ook de Brazilianen Diego en Felipe Melo kwamen naar Turijn. Vooral het aantrekken van Diego, die Werder Bremen vorig jaar naar de finale van het Uefa- Cuptoernooi loodste, was belangrijk. "Juventus probeert een team om hem heen te bouwen," weet Curino. "Diego doet het ook wel goed, maar de ploeg heeft ontzettend veel last van blessures. Sinds het begin van de competitie zijn er al meer dan 35 blessuregevallen geweest. Een ander probleem is de groepjesvorming. Vroeger was Juventus altijd een sterk team, dat is nu niet meer zo." Opvallend zijn ook de prestaties van Felipe Melo. De middenvelder maakte vorig jaar nog een oppermachtige indruk tegen Ajax tijdens de ontmoetingen in het Uefa-Cuptoernooi, maar 'verdiende' afgelopen week de Bidon d'Oro: hij werd door het publiek verkozen tot de slechtste speler van Italië. Net als Ajax eerder deed met Marco van Basten, heeft Juventus haar lot dit seizoen in handen gelegd van een onervaren trainer. Ciro Ferrara werd twee weken voor het einde van het vorige seizoen aangesteld als tussenpaus na het ontslag van Claudio Ranieri. Ferrara won de laatste twee wedstrijden en mocht blijven. Enige ervaring als hoofdtrainer heeft de 42-jarige voormalige international echter niet. Hij was eerder alleen assistent- bondscoach van Italië. En nu het slecht gaat met Juve, is Ferrara de gebeten hond. "Zijn positie is heel fragiel," zegt Curino. "Ferrara moet van Juventus in de winterstop weer een team zien te maken, want anders haalt hij de wedstrijden tegen Ajax (18 en 25 februari, red.) misschien niet eens." 'We hebben geen geld om spelers te halen' DOOR DAVID KUIPERS Martin Jol is open en eerlijk over de huidige situatie bij Ajax. "We hebben een financieel tekort, waardoor we geen spelers kunnen halen," zegt de trainer over de mogelijkheden op de transfermarkt in de komende periode. "Zelfs als we spelers verkopen, kan het geld niet worden geïnvesteerd in de selectie. En daar word ik niet blij van." In Amsterdam moeten deze winter vooral spelers verkocht of verhuurd worden. Het aantal van ruim zeventig contractspelers moet fors worden teruggedrongen. Spelers als Rob Wielaert, Rasmus Lindgren, Evander Sno, Albert Luque, Bruno Silva en George Ogararu mogen allemaal worden verkocht. Maar Ajax is niet de enige club zonder veel financiële middelen. Deze spelers, met hun voor Nederlandse begrippen forse salarissen, zijn nauwelijks van de hand te doen zonder een acceptabel verlies. Enkele van de bovenstaande namen zijn inmiddels wel verhuurd, maar Ajax betaalt nog steeds een deel van hun inkomen. Maar heeft Ajax eigenlijk wel versterkingen nodig? Het fundament dat Jol heeft neergezet, staat stevig. Het basiselftal heeft voldoende kwaliteit om het kampioenschap te veroveren en ook in de breedte zit het redelijk goed. Toch zijn er zwakke plekken. In de spits is de spoeling met de verhuur van Cvitanich - hij gaat een jaar naar het Mexicaanse CF Pachuka - en Darko Bodul (Sparta) dun geworden. Terwijl Miralem Sulejmani, een mogelijke stand-in op de spitspositie, blijft zoeken naar zijn Friese vorm. Kiest Jol voor het 4-4-2 systeem dan speelt Dennis Rommedahl als rechtshalf. Veel andere smaken zijn er niet, terwijl de Deen ook niet altijd kan brengen wat er van hem wordt verwacht. Vlak achter Rommedahl dreigt ook een probleem. Als Ajax Silva en Ogararu van de hand weet te doen, blijft alleen Gregory van der Wiel over als rechtsback. Een duivels dilemma dreigt als een grote club met een grote zak geld zich komende maand meldt voor Luis Suarez. Ajax kan het geld goed gebruiken, maar raakt dan halverwege de competitie weer haar topscorer kwijt, net als een jaar geleden gebeurde met Klaas- Jan Huntelaar. Suarez heeft al vele malen aangegeven dat hij wil blijven, Ajax wil de aanvaller graag behouden, maar dat verhaal was twaalf maanden geleden ook te horen. En toch vertrok The Hunter. Ajax wil deze winter vooral een uittocht van overbodige spelers. Alleen kan het geld dat daarmee vrijkomt, niet in de selectie worden gestoken. Wat rest is een blik op De Toekomst. Daar moeten de nieuwe krachten van Ajax vandaan komen. Jol zal zich erbij neer moeten leggen dat de zakken van Ajax minder diep zijn dan in het verleden. Cvitanich gaat een jaar zijn geluk zoeken in Mexico.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 3