Q VRAGEN O AAN... li Henk de Gier DE TOTO MAIL NOG STEEDS MOOISTE MOMENT Tekenaar Henri over de poster Het is je vast niet ontgaan dat bij deze Ajax Life een bijzondere poster is bijgevoegd. Tekenaar Henri Goldsmann geeft tekst en uitleg. ajaxlife COLOFON Jaargang 17, nummer 12 Donderdag 24 december 2009 De volgende editie verschijnt vrijdag 22 januari 2010 Terwijl de plannen worden gesmeed om het Olympisch Stadion meer rood-wit te maken, zijn we nog steeds op zoek naar jouw meest memorabele moment in het stadion. i Henk, speelt Ajax volgend seizoen eindelijk weer eens Champions League? En Luis Suarez, hoe lang speelt hij nog in de Arena? Wordt er een Ajacied wereldkampioen in de zomer? Hoeveel verstand van voet bal hebben voetballers ei genlijk? Oud-Ajacieden gaan ons dit seizoen het antwoord geven. Elke Ajax Life vult een oudgediende de toto in. Vlak voor de winterstop even een tussenstand. DE HUIDIGE TOPVIJF: Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. Z-Press Sport Media BV Alex Klein Postbus 1015, 3300 BA Dordrecht ajaxlifekrant@zpress.nl Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info en adres wijzigingen: telefoon 020 - 3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Redactie Ajax Life: redactie@ajaxlife.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Hoofdredacteur: Sander Zeldenrijk S.Zeldenrijk@svajax.nl Eindredacteur: Mike van Damme Redactiecoördinatie: Jan-Hermen de Bruijn Medewerkers: Bas Abresch, Izaak Besuijen (graphics), Daniel Dekker, David Kuipers, Hennie Schuurman, Dennis de Vocht (stagiair) Website: www.ajaxlife.nl Coördinator website: Ernst-Jan Wilhelmis Advertenties: Z-Press Sport Media BV, telefoon: 078 - 6397070 Lambert van Waardenburg, Dennis Winkel, Bas van Son Prepress: Z-Press Studio BV Basisontwerp AjaxLife: Wazza Amsterdam, www.wazza.nl Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA: bedraagt 26,50, een gezinslid betaalt €17,50. Hiervoor krijgt u: Een supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) Voorrang bij het kopen van wedstrijd kaartjes 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Exclusieve deelname aan diverse evenementen Exclusieve toegang tot het besloten deel van Ajaxlife.nl Gratis toegang tot onze supportersfeesten Copyright 2009: (c) Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever Z-Press Sport Media BV. FANZONE 24-12-2009 n 'Ik heb me ingehouden' Kun je aangeven hoeveel werk het is geweest? "Twee weken intensief werk om precies te zijn. Maar ik zie mijn werk natuurlijk als hobby. Ik teken al sinds de kleuterschool en vanaf mijn negende karikaturen. Het begon allemaal met een zuur Q9P Welke wedstrijd van Ajax in het Olympisch Stadion staatje nog het meeste bij, en waarom? Mail naar redactie@ajaxlife.nl en wie weet staat jouw persoonlijke verhaal dan in de komende Ajax Life, die na de winterstop verschijnt. Dan trappen we ook meteen af met de verkiezing welke wedstrijden onder de supporters het meest memorabele zijn. Met jullie keuze wordt zeker iets bijzonders gedaan. Wat precies, maken we in de volgende krant bekend, net als tussen welke wedstrijden gekozen kan worden. Natuurlijk ontbreken de mistwedstrijd uit 1966 en de afstraffing van Feyenoord in 1983 niet. kijkende tante met een haviksneus die bij ons thuis op bezoek kwam." Welke speler was het meest lastige om te tekenen? "Mitchell Donald en Thimothée Atouba waren lastig. Dat komt omdat hun gezicht op verschillende foto's steeds 'anders' lijkt. Ik moet dan een gemiddelde berekenen aan de hand van de diverse beelden. Dat maakt het ingewikkelder. Gemakkelijker zijn spelers die je meteen in een paar lijnen op papier zet, zoals Toby Alderweireld, Siem de Jong en Gabri. En natuurlijk trainer Martin Jol. Maar ik heb me ingehouden, anders had ik wellicht een groter vel papier nodig gehad." Wat heb je eigenlijk zelf met Ajax? "Ik ben al Ajax-fan sinds ik met mijn vriendjes ging voetballen, op een veldje voor de lagere school. Ik was elf jaar. Het begon vooral toen Ajax de Europa Cup 1 won in 1973." Welke ex-Ajacied zou je graag eens willen opzoeken voor een fraaie schets? "Johan Cruijff natuurlijk. Hij heeft een prominent profiel." Wat wordt je volgende project? "Ik werk veel via mijn website www.bluntpencil.com. Het kan dus zijn dat mijn volgende klant iemand aan de andere kant van de wereld is. Verder concentreer ik me op een stripachtig graphic novel-project in het Engels. Maar meer kan ik daar nu niet over vertellen." (SZ) Henk de Gier is magnetiseur-paragnost. Hij kijkt speciaal voor Ajax Life alvast vooruit naar 2010. "Dat zie ik niet gebeuren. FC Twente vergaloppeert zich nog wel, waardoor PSV kampioen zal worden. Maar ik zie Ajax geen tweede worden. De komende jaren zullen ze het alleen maar moeilijker krijgen ook. Bepa lende spelers zullen vertrekken en om die op te vangen, dat zal niet mak kelijk zijn. Het lichtpuntje dat ik dit seizoen zie, is Demy de Zeeuw. Ik wist niet dat hij goed zou zijn. Als Ajax hem nog een paar jaar kan behouden, hebben ze het in de as aardig voor elkaar. De Zeeuw gaat de bepalende man worden." "Ik heb het gevoel dat hij in de win terstop weggaat. Niet naar Engeland, want daar is hij geen voetballer voor. Ik denk eerder dat 'die kwibus' naar een grote Spaanse club gaat. Het is meteen ook de verklaring voor het feit dat Ajax geen tweede wordt. Suarez is zo bepalend.Ik kan het ook mis hebben hoor. Misschien blijft-ie wel gewoon. In dat geval eindigt Ajax in de topdrie. Gaat hij weg, dan krijgen ze het nog heel moeilijk om zelfs maar Europees voetbal te halen. Zo afhan kelijk zijn ze van hem." "Heeft Ajax internationals van Spanje? Nee? Dan heb ik nieuws: er wordt geen Ajacied wereldkampioen. Dat wordt Spanje namelijk. Nederland eindigt in de poule tweede achter Kameroen, dus voor Eyong Enoh is er nog wel een succesje. Nederland zal er in de kwartfinales uitvliegen of met een beetje mazzel in de halve finales. Tijdens het EK voorspelde ik goed dat Oranje eruit zou gaan op de dag dat ik op vakantie ging. En dat bleek inderdaad de dag na de wedstrijd tegen Rusland te zijn." (BA) Sonny Silooy was de laatste oud-Ajacied die in 2009 zijn voorspellingen mocht doen. Hij wist zich mede door de afgelastingen nog niet een plek in de top van het klassement te verwerven. In zijn eerste speelronde had hij vijf wedstrijden goed voorspeld, daar kwamen er na vrijdag en zaterdag nog twee bij. Dat betekent dat Bryan Roy zich mag laten kronen tot winterkampioen. In 2010 zullen Silooy (bij de inhaalwedstrijden) en nog genoeg andere oud-Ajacieden de kans krijgen de topvijf te veranderen. Bryan Roy 13 van de 18 goed GerrieMühren 12 van de 18 goed Piet Schrijvers 12 van de 18 goed Gerald Vanenburg 9 van de 18 goed John Heitinga 8 van de 18 goed Kijk voor de gehele ranglijst op ajaxlife.nl.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 14