WK levert Ajax zeker drie ton op VRAGEN AAN... Michael Reiziger DE TOTO _x ajaxlife COLOFON Jaargang 17, nummer 11 Vrijdag 11 december 2009 De volgende editie verschijnt donderdag 24 december 2009 Interlandvoetbal wordt wel eens vervloekt bij clubs, vooral als een speler geblesseerd of vermoeid terugkeert. Het WK in Zuid-Afrika levert Ajax echter het nodige geld op. De club mag zeker drie ton bijschrijven aan vergoedingen. Hoeveel verstand van voet bal hebben voetballers eigenlijk? Oud-Ajacieden gaan ons dit seizoen het antwoord geven. Elke Ajax Life vult een oudgediende de toto in. Dit keer Sonny Silooy. -> X X X X X X X X X X X X X X X X X Hoe gaat het op de cursus? Je hebt ook rondgekeken bij de jeugdopleiding van Barcelona. Wat zijn de grootste overeenkomsten en verschillen met De Toekomst? Schuilt er in jou echt een trainer? FANZONE 4 Q 11-12-2009 li/ Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. Z-Press Sport Media BV Alex Klein Postbus 1015, 3300 BA Dordrecht ajaxlifekrant@zpress.nl [SPORT MEDI Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info en adres wijzigingen: telefoon 020 - 3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Redactie Ajax Life: redactie@svajax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Hoofdredacteur: Sander Zeldenrijk S.Zeldenrijk@svajax.nl Eindredacteur: Mike van Damme Redactiecoördinatie: Jan-Hermen de Bruijn Medewerkers: Bas Abresch, Izaak Besuijen (graphics), Alex Kroes, David Kuipers, Patrick Leemans, Hennie Schuurman, Dennis de Vocht (stagiair) Website: www.ajaxlife.nl Coördinator website: Ernst-Jan Wilhelmis Advertenties: Z-Press Sport Media BV, telefoon: 078 - 6397070 Lambert van Waardenburg, Dennis Winkel, Bas van Son Prepress: Z-Press Studio BV Basisontwerp AjaxLife: Wazza Amsterdam, www.wazza.nl Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA: bedraagt 26,50, een gezinslid betaalt €17,50. Hiervoor krijgt u: Een supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) Voorrang bij het kopen van wedstrijd kaartjes 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Exclusieve deelname aan diverse evenementen Exclusieve toegang tot het besloten deel van Ajaxlife.nl Gratis toegang tot onze supportersfeesten Copyright 2009: (c) Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever Z-Press Sport Media BV. Door Dennis de Vocht Alle clubs die spelers afstaan voor het WK krügen van de wereldvoetbal bond Fifa een vergoeding. Ajax Life pakte de calculator uit de bureaula en kwam uit op een bedrag van 324 duizend euro, dat de Fifa mag over maken op de rekening van Ajax na de poulefase. Daarbü zijn we ervan uit gegaan dat elf Ajacieden hun koffers mogen pakken voor het toernooi in Zuid-Afrika: Maarten Stekelenburg, Demy de Zeeuw en Gregory van der Wiel voor het Nederlands elftal, Den nis Rommedahl voor Denemarken, Miralem Sulejmani en Marko Pantelic voor Servië, Luis Suarez en Bruno Silva voor Urugauy, en Eyong Enoh en Thimothée Atouba voor Kameroen. Urby Emanuelson is op dit moment nog een twijfelgeval. De berekening Ajax ontvangt volgens het AD van de Fifa voor het afstaan van een speler een vergoeding van ruim duizend euro per dag. Deze vergoeding start vüftien dagen voor aanvang van het WK en eindigt een dag na uitschake ling. Het WK start op vrijdag 11 juni. Vanaf donderdag 27 mei begint de vergoedingsregeling. 27 mei start vergoeding groep A (Uruguay) 23 juni einde vergoeding groep A 28 dagen x 2 spelers a 1.000 euro 56.000 euro 27 mei start vergoeding groep D (Servië) 24 juni einde vergoeding groep D 29 dagen x 2 spelers a 1.000 euro 58.000 euro 27 mei start vergoeding groep E (Nederland, Denemarken, Kameroen) 25 juni einde vergoeding groep E 30 dagen x 7 spelers a 1.000 euro 210.000 euro Totaal groep A, D en E 324.000 euro Ajax ontvangt meer als Uruguay, Denemarken, Servië, Kameroen of Nederland de volgende ronde haalt. Het zal voor Silooy niet gemakkelijk worden de koppositie in het klassement over te nemen. Leek de score van Piet Schrijvers - hij voorspelde twaalf van de achttien wedstrijden goed - al niet te overtreffen, Brian Roy is het toch gelukt. Na zijn zes goede voorspellingen in zijn eerste speelronde, wist hij in week twee nog eens zeven uitslagen goed te gokken. Echt lang leek Roy niet te kunnen genieten van zijn eenzame positie aan de top. Gerrie Mühren voorspelde in zijn eerste week al acht van de negen uitslagen goed. In week twee ging de oud middenvelder echter de mist in, en wist hij nog maar vier duels goed te voorspellen. Silooy mag nog aan de bak. Wil jij weten hoe hij het er de komende weken vanaf brengt, ga dan naar ajaxlife.nl. De toto van... Sonny Pi p(K kt Silooy 1 Ajax-NEC PSV-AZ FCTwente-NAC Breda sc Heerenveen - Feyenoord VVV-Venlo-RKC Waalwijk Sparta Rotterdam - FC Groningen Vitesse - FC Utrecht ADO Den Haag - Heracles Almelo Willem II-RodaJC Heracles Almelo - VVV-Venlo RKCWaalwijk-Sparta Rotterdam AZ-ADO Den Haag Feyenoord-Willem II RodaJC-PSV NEC-Vitesse FC Groningen - sc Heerenveen FC Utrecht-FC Twente NAC Breda - Ajax Weer volop feest Het eerste supportersfeest van het seizoen was een succes. De Ajax-supporters waren op 24 november in groten getale naar Zaandam gekomen, om met Ismaïl Aissati, Urby Emanuelson, Maarten Stekelenburg, Gabri en Vurnon Anita een balletje te trappen. Natuurlijk was er ook een moment voor de leden van de Supportersvereniging Ajax om op handtekeningenjacht te gaan, waarb(j trainer Martin Jol ook aanschoof. Op 9 februari staat het volgende feest gepland. Waar dat is, houden we nog even geheim. Maar noteer die datum wel alvast in je agenda. Op 2 maart neemt de Supportersverening Ajax enige Ajacieden mee naar Evenementenhal Gorinchem. Houd de site ajaxlife.nl in de gaten voor meer informatie. Hij is al weer even uit de spotlights van de grote stadions verdwenen, maar Michael Reiziger staat nog dagelijks op het veld. De oud international doet de trainerscursus en loopt stage bij Ajax. "Goed, het zijn de laatste loodjes. Eigenlijk moet ik alleen nog een training geven en als die goed wordt gekeurd, ben ik klaar. Het heeft allemaal wat langer geduurd, omdat ik de helft van de tijd in Spanje zit en dat is soms lastig te combineren met die cursus. Maar Ajax, waar ik stage loop, werkt goed mee. Vorig seizoen liep ik rond bij de beloften toen Adrie Koster nog trainer was. Nu 'doe' ik de BI, het team van Robin Pronk." "Het grootste verschil vind ik het feit dat de jeugdteams in Spanje niet twee keer per dag kunnen trainen, omdat de spelers tot vijf uur naar school moeten. Ze kennen daar nog geen regelingen tussen scholen en clubs en wat dat betreft loopt Nederland ver voor. Grootste overeenkomsten zijn de trainingen en de doorstroming. Er wordt tijdens trainingen veel aandacht besteed aan het technische en tactische gedeelte. De doorstroming spreekt voor zich. Beide clubs hebben veel eigen jeugd in het eerste staan." "Dat denk ik wel. Ik wil het in ieder geval gaan proberen en dan het liefste in Spanje. Ik woon er en de competitie en het voetbal daar spreken me ontzettend aan. Trainer worden bij Ajax is in ieder geval niet mijn eerste gedachte, al wil ik mijn eigen ruiten ook niet helemaal ingooien, dat begrijp je." (DK)

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 14