HERINNERINGEN VAN HET SUPPORTERSPANEL 'Jalalala, jalalala... kippenvel' De supporters ajaxlife ACHTERGROND 4 K 11-12-2009 1Ü Duizenden herinneringen liggen er opgeslagen in het Olympisch Stadion. De leden van het supporterspanel halen hun mooiste uit hun geheugen. Peter Witkop Dominique Pichel Henk Groot Ajax - Feyenoord (4-2) 26-04-1962 Ad Bergkamp Ajax - Liverpool (5-1) 07-12-1966 Han Weggeiaar Ajax - Benfica (1-0) 05-04-1972 Paul van der Meulen Ajax - Torino (0-0) 13-05-1992 Tim Tetteroo Ajax - Bayern München (5-2) 19-04-1995 R. Andriessen Ajax - Feyenoord (8-2) 18-09-1983 Welke wedstrijden van Ajax in het Olympisch Stadion zijn de supporters bijgebleven? ledereen met een mooie, trieste of opmerkelijke herinnering kan nog steeds via het e-mailadres redactie@ajaxlife.nl zijn of haar persoonlijke verhaal kwijt. De leukste verhalen publiceren we in de volgende Ajax Life. Ajax - Feyenoord: 8-2. Van Basten scoort, het Olympisch Stadion juicht. "De finale van de Intertoto, tegen Feyenoord, was een van de beste wedstrijden die ik ooit heb gespeeld. Ik scoorde volgens mij de vierde treffer in dat duel. Volgens sommige mensen was onze finale beter dan de Europacupfinale tussen Benfica en Real Madrid. Dat werd wel gezegd door Ajax- supporters, dus of het echt zo was... Het was voor Ajax de eerste Europese prijs. Toch wordt het een beetje verwaarloosd. Je hoort er niemand meer over. Nu denken mensen ook dat de tegenstanders niet zo goed waren, omdat we toen tegen ploegen uit Oost-Europa speelden. Maar die behoorden toen gewoon tot de wereldtop." "Ook ik kies voor Ajax-Bayern München uit 1995. Ajax tikte I Bayern helemaal van de mat. Het werd 5-2, maar de score f had nog veel hoger kunnen uitvallen, omdat Ajax heel veel kansen miste. Persoonlijk zal ik de blik in de ogen van mün vader nooit meer vergeten. Hjj was enorm trots op de Ajax-beleving van mij en mijn broer." "Ik was er zelf niet bij, maar de beelden van de legendarische mistwedstrüd tegen Liverpool staan mij nog helder voor de geest. Liverpool was toen een Europese grootheid, bijna onverslaanbaar, maar Ajax won met 5-1. Het feit dat Herman Kuiphof commentaar bij de toen nog zwart-witte beelden gaf, maakt het voor mij extra büzonder." "Op 4 december 1992 sneeuwde en hagelde het en was het enorm koud. Ajax verloor die dag ook nog eens met 1-0 van FC Twente, dus een echt hoogtepunt was het niet. Maar de sfeer op de tribune was geweldig. We moesten zingen en springen om warm te blijven. 'We gaan op wintersport' was de hit van de dag. Als het Olympisch Stadion ter sprake komt, hebben mijn vrienden en ik het altijd over deze wedstrijd." "Mag ik er twee noemen? Als eerste de 8-2 tegen die club uit Rotterdam. Ik zie Jesper Olsen nog slalommen langs de wanhopige verdedigers, die gelukkig faalden in hun pogingen om een aanslag te plegen op onze kleine held. En daarnaast de Uefa-Cupfinale tegen Torino. Ajax won eindelijk weer eens een prjjs en dat zorgde voor een fantastische sfeer." "Dat ik nooit een wedstrijd in het Olympisch Stadion heb kunnen bijwonen, vind ik een persoonlijk dieptepunt. Er zijn daar veel topploegen gesneuveld, dat kunnen we van de Arena nog niet zeggen. Mijn mooiste herinnering is de halve finale van de Champions League in 1995. Ik zat voor de tv en als ik dat toen zag met André Rieu, die optrad in de rust, dat moet echt fantastisch geweest zijn." "Voor mij blijft de mistwedstrijd het meest memorabel. We zaten links op de Marathontribune, dus wat er rechts van ons op het veld gebeurde, zagen we niet. Doordat we niets zagen, zijn we tijdens de wedstrijd maar naar de overkant van de straat gelopen, naar de kroeg. Daar hebben we een fles vieux gekocht, die we in het stadion hebben leeggedronken. Voor de rest was het vooral meejuichen met de mensen die wel zagen dat er was gescoord. Ik heb één doelpunt gezien, in de tweede helft. En dat was juist het doelpunt van Liverpool." "De eerste Europacupwedstrijd die ik bezocht was Ajax - Benfica in 1972. Ik was toen veertien jaar. Mijn vader had via zijn werk kaartjes gekregen en ik mocht mee. Ik weet nog dat we schuin links onder het scorebord zaten. Ik verbaasde me over de enorme tegenstand die Benfica bood. Het spel golfde op en neer en Ajax heerste helemaal niet zoals ik dat gewend was van de wedstrijden in de Nederlandse competitie. Vooral Piet Keizer had het heel zwaar tegen Artur. Het leidde tot het verlies van een broekje en een vrije trap. Keizer legde alles in die ene vrije trap. Precies op het hoofd van Swart die toch toevallig die kant uit moest. Dat bleek naderhand het enige doelpunt over twee wedstrijden." "Een geweldige ervaring. Ik was tien jaar destijds. Als klein mannetje ging ik altijd met mijn vader mee naar Ajax. Het was een bloedstollend spannende wedstrijd, waarin Ajax over geluk niet te klagen had. Het mooiste waren misschien wel de laatste tien minuten. Het spel lag lang stil door een blessure van Stefan Pettersson. De Ajax-supporters zijn toen geen seconde stil geweest. Zwaaiend met de sjaaltjes op het simpele, maar toch zo fantastische 'Jalalalala, Jalalala...' Kippenvel." "Uiteraard was de wedstrijd al memorabel, maar ook de sfeer, mede door André Rieu. Onvoorstelbaar wat een sfeer er toen losbarste!" "Mijn commentaar op dit duel is heel simpel: Ik verneder, ik geniet, ik ben Ajacied. Het was tevens mijn eerste Ajax-Feyenoord." Stefan Pettersson mist een kans tegen FC Twente, op 4 december 1992. Het Olympisch Stadion is deze dag een modderpoel.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 11