14 P Olympisch Stadion en Ajax 'Het stadion zat niet eens vol bij de kampioenswedstrijd' De oud-spelers De Supportersvereniging Ajax en het Olympisch Stadion slaan de handen ineen om het stadion waar Ajax grote successen vierde weer wat rood-witter te maken. Over de precieze uitwerking wordt nog druk overlegd (daarover meer in de volgende Ajax Life), maar nu is wel al duidelijk dat de supporters de kans krijgen om hun meest memorabele wedstrijden te kiezen. Enkele oud-spelers en supporters geven alvast hun mooiste moment. ajaxlife Ronald de Boer Ajax - AC Milan (2-0) 14-09-1994 Sjaak Swart Ajax - Benfica (1-3) 12-02-1969 Sonny Silooy Ajax - Real Zaragoza (3-0) 22-04-1987 Dick Schoenaker FC Amsterdam - Ajax (2-3) ACHTERGROND 11-12-2009 Wat is jouw meest memorabele moment? Ajax wint de Uefa Cup, na een adembenemende finale tegen Torino. "Het grote AC Milan kwam op bezoek. Die ploeg had het jaar daarvoor nog de finale van de Champions League gehaald. Wij waren nog groentjes op dat niveau. We speelden echt een goede wedstrijd, en wonnen verdiend. De sfeer in het stadion was geweldig, ook al regende het de hele wedstrijd. Voor mij is deze wedstrijd extra bijzonder, omdat ik het eerste doelpunt maakte. Ik scoorde sowieso vaak in het Olympisch Stadion. Mijn eerste? Ik was achttien jaar, tegen Feyenoord." "Het sneeuwde die avond. Dat waren die Portugezen misschien niet gewend, maar wij ook niet. Daardoor verloren we. Nee, van onderschatting was die wedstrijd geen sprake. Benfica had een hele goede ploeg. Niemand gaf ons in de return ook nog een kans. Supporters hadden hun reis afgezegd, er ging geen televisieploeg mee. Toch wonnen we daar met 3-1 en de beslissingswedstrijd met 3-0. Die nederlaag thuis was wel bijzonder, want we verloren haast nooit in het Olympisch Stadion." "Die 8-2 tegen Feyenoord springt er natuurlijk uit, maar voor mij persoonlijk ook de halve finale in de Europa Cup tegen Real Zaragoza. Die wedstrijd lukte echt alles. Ik was elke keer dreigend. Het was voor mij de perfecte wedstrijd. Natuurlijk was de hele ploeg goed. Normaal gesproken probeer je een steentje bij te dragen, maar die wedstrijd was het iets meer. Het heeft ook mijn toekomst veranderd. Internationale clubs toonden interesse. Niet alleen vanwege dat duel, maar als je goed speelt in een halve finale is dat wel een bevestiging. Ik ben in augustus van dat jaar ook naar Matra Racing de Paris gegaan." 01-05-1977 "We werden die dag voor het eerst sinds 1973 kampioen. Het was voor mij ook de eerste titel met Ajax. Wat ik nog weet is dat het stadion niet eens vol zat. Het was juist erg rustig. De reden weet ik niet. Het leuke was dat mijn dochter een dag later werd geboren. Mijn vrouw en ik zijn dan ook vroeg naar huis gegaan bij het kampioensfeest. Ik miste sowieso wat feestjes in het Olympisch Stadion. Bij de 8-2 overwinning op Feyenoord in 1983 was ik geschorst. De afscheidswedstrijd van Johan Cruijff (8-0 nederlaag tegen Bayern München, red.) werd een debacle, geen feest. Maar ik ben zes keer kampioen geworden met Ajax, dus uiteindelijk heb ik nog genoeg kunnen vieren."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 10