Rik van den Boog recht door zee "I0 INTEEVIEW F" Rik van den Boog is nu bijna een jaar algemeen directeur van Ajax. Tijd dus om hem eens aan de tand te voelen, aan de hand van een selectie vragen die door supporters op ajaxlife.nl zijn gesteld. ajaxlife Luis Suarez Aan- en verkoopbeleid Xvf 27-11-2009 Ons beleid heeft pas over anderhalf jaar impact' Stel: op 5 december gaat de bel van uw voordeur. U doet open en op de stoep staat de voorzitter van FC Barcelona met een zak geld die vijftig miljoen euro bevat. Hij zegt: 'Ruilen voor Luis Sua rez?'Wat zegt u dan? Tony van der Meer (44) uit Geldrop "Ik zeg dan nee. Van onze kant zijn we daar niet gevoelig voor en willen we Luis gewoon behouden voor Ajax. We kunnen echter niet tegenhouden dat Luis ook wordt benaderd. Als hij dan de druk opvoert en zegt dat hij heel erg graag wil, dan vind ik vijftig mil joen euro een aangenaam bod om te beginnen met praten. Maar ik geloof niet dat er in de huidige economie een club zal zijn die zulke bedragen neerlegt." "Wij zullen bij geen enkel bod zeg gen tegen Luis dat hij moet gaan. Wij zijn niet bepalend in deze. Dat was misschien vroeger in de achttiende eeuw in de Verenigde Staten zo, in de slavenhandel. Toen kon een baas bepalen wat de slaaf moest doen. Dat kunnen wij niet." Hoever gaat Ajax om Suarez te behouden voor de lopende competitie en het jaar!de jaren erna? John Goslinga (43) uit Vleuten "Ver, maar we hebben gewoon een contract met hem. Het is een prima contract, hij is blij, gelukkig, wil graag blijven, wij willen dat hij blijft. Eigen lijk speelt deze vraag dus niet, tot het moment dat een van die drie, vier grote clubs langskomt. Dan pas ben je als club genoodzaakt om met hem te gaan praten." "Ik heb hele goede hoop dat hij hier volgend jaar ook nog speelt. Waarom? Omdat hij zich prima ontwikkelt, en omdat hij zelf ziet dat zijn ontwik keling hier niet stagneert. Hij heeft het ook waanzinnig naar zijn zin. En voor het komende halljaar helpt het ook nog eens dat Uruguay het WK heeft gehaald. Luis wil dus in de basis staan, en dat staat hij bij Ajax." Stel dat Suarez toch wordt verkocht in de winterstopomdat het bedrag niet te wei geren valt. Ligt er dan al een lijstje klaar met namen van spelers die niet verzwak kend zijn en waarbij de haalbaarheid vrij groot is? Danny de Vlaming (19) uit Sliedrecht "Ja. Maar ook dan ben je weer afhan kelijk van de speler. Wij kunnen wel zeggen dat we een bepaalde speler willen, maar hij moet dan ook wel naar ons willen. We hebben nu al een uitgebreide compositie liggen, voor alle positie, met spelers vanaf vijftien jaar. Dat zijn spelers uit onze eigen jeugd, jonge spelers die we kunnen halen voor de toekomst en directe versterkingen. Er staan dus genoeg namen op ons lijstje, met wie we contact kunnen leggen als dat nodig is en die we blijven volgen in hun ont wikkeling." Ik weet dat u spelers wil verkopen die geen toekomst hebben bij Ajax, maar dat dit nog niet lukt. Wordt er misschien te veel gevraagd voor hen? Kunt u niet beter die spelers onder hun waarde verkopen, zodat je van de salariskosten af bent? Jochem Hakken (21) uit Borculo "Wij zouden die weg best willen bewandelen om die spelers te verhu ren of te verkopen, maar het is lastig. De spelers moeten er ook in mee gaan. Bij ons hebben ze een goed sala ris. Als ze naar een andere club kun nen, moeten ze vaak salaris inleveren. Dat willen ze niet. Maar we voeren gesprekken met die spelers, maken duidelijk wat hun kansen zijn." "Een contract ontbinden is ook moeilijk. Spelers zeggen dan: 'Con-

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 8