Moeilijke jongens met auto's en bussen LUCHT METEEN JE ROOD-WITTE HART B1 HAALT DE DUBBELE CIJFERS Talenten van toen JEUGD 4 Q ajaxlife 27-11-2009 ItJ De jeugdopleiding van Ajax staat wereldwijd bekend als een vruchtbare kweekvijver voor talent. Maar niet iedereen haalde de top. In deze serie zoekt Ajax Life uit waar spelers van een bepaalde lichting terecht zijn gekomen. Deze keer de E1 van 1997/1998. AJAX LIFE OP TWITTER Ajax Life wordt al door meer dan negenhonderd Ajax-supporters gevolgd op Twitter. Heb jij je al aangemeld voor deze 'micro-blog'? AJAX LIFE BOKAAL Ajax Life volgt de jeugdteams van Ajax dit jaar op de voet. In deze rubriek worden detopscorerslijsten bijgehouden en de meest trefzekere spelers kunnen op jacht naar de Ajax Life Bokaal. Boven (v.l.n.r.): Patrick Ladru was trainer van de El. Loopt nog steeds op De Toekomst rond. Heeft geen team meer, maar is coördinator van de onderbouw (F-,E- en D-pupillen). Elio Egas moest Ajax na de D'tjes verlaten. Liep nog stage bij ADO Den Haag, maar er werd door zijn toekomstige ploeggenoten verteld dat hij de bal niet zou krijgen. Kwam uiteindelijk bij Alphense Boys terecht, waar hij niet veel aan spelen toekwam. Ging met zijn elftalleider mee naar vierdeklasser w Bodegraven. Hoopt volgend seizoen weer hogerop te kunnen. Kan altijd nog de ondernemerskant op, heeft namelijk een ondernemingsopleiding afgerond. Donovan Slijngard doorliep alle jeugdelftallen van Ajax, en werd een half jaar aan FC Groningen verhuurd. Op 18 mei 2008 kwam zijn droom uit: debuteren bij Ajax, in de play- offwedstrijd tegen FC Twente. Ging op huurbasis naar Sparta. Kreeg na vorig seizoen te horen dat hij definitief weg mocht uit Amsterdam, en tekende een contract tot 2013 bij Sparta. Nick Rietveld baalde verschrikkelijk toen hij weg moest bij Ajax. Haarlem, Telstar en Feyenoord hadden nog wel interesse, maar Rietveld wees ze allemaal af. Het was of Ajax of helemaal niks. Speelt nu in de zaal bij JOS Watergraafsmeer en werkt bij de stadsreiniging Amsterdam. Kevin Rijnvis moest na een blessure aan zijn knie vertrekken bij Ajax. Kwam via RKC, AZ en FC Dordrecht terecht bij Omniworld, waar hij tweede doelman is. Heeft een bijbaan in het tankstation van zijn vader. Gregory van der Wiel was een probleemkind, en werd naar HFC Haarlem gestuurd. Ging daar eens goed nadenken, beterde zijn mentaliteit en mocht terug naar Ajax. Is nu vaste rechtsback in Amsterdam, en international. Zette daarnaast (onbedoeld) het fenomeen twitteren op de kaart. Sylvano Comvalius verliet Ajax in 2000 voor Omniworld. Kreeg twee jaar terug de ziekte van Pfeiffer, en zag daarmee zijn plek in de selectie verspeeld. Kwam via de amateurs van Quick Boys terecht op Malta. Speelde vorig seizoen als prof voor Hamrun Spartans, maar maakte afgelopen zomer de overstap naar topclub Birkirkara. Daarmee speelde hij in het Uefa-Cuptoernooi. Ricardo Macnack kwam bij FC Volendam terecht en begon daar zwaar te puberen. Als de trainer 'links' zei, zei Ricardo 'rechts'. Dat ging niet lang goed. Was via ploeggenoot Comvalius bijna in Malta terecht gekomen, maar de deal ketste af. Traint nu mee bij Huizen en hoopt alsnog een profclub te vinden. Henk van Teunenbroek is nog steeds leider bij Ajax. Onder (v.l.n.r.): Miguel Hasselbaink moest vertrekken bij Ajax na enkele incidenten. Zo raakten zijn fans langs de lijn enkele keren betrokken bij vechtpartijtjes. Was een tijdje gestopt met voetballen, maar speelt nu weer bij Voorland. Is werkzoekend. Meivin Zweistra verliet Ajax voor Feyenoord, want in Rotterdam reden busjes. Kon bij Feyenoord en later ook bij ADO Den Haag niet doorbreken en speelt nu met vrienden in de tweede klasse bij UDO. Is rij-instructeur in Leiden. Frans Sabajo was een degelijke speler op de rechterflank, die na Ajax richting RKC vertrok. Redde het nooit als profvoetballer en schijnt nu bij Connexxion te werken. Burak Bulduk kreeg sterallures toen hij bij Ajax zat. Zei ooit tegen Jeffrey Sarpong: 'Ik ben veel beter dan jij.' Moest wegens zijn gedrag al snel vertrekken en versleet sindsdien vele clubs, waaronder het Turkse Genclerbirligi. Spits bij tweedeklasser Flamingo's '64 en sportbegeleider bij de gemeente Amsterdam. Jermain Lens kwam via Omniworld bij AZ terecht. Debuteerde daar op achttienjarige leeftijd in het eerste elftal, tegen NEC. Werd door de club uit Nijmegen in het seizoen 2007/2008 gehuurd, waarna hij terugkeerde naar Alkmaar. Speelde vorig jaar amper, is onder Ronald Koeman ook vooral invaller. Diego Biseswar moest na een ruzie met zijn trainer vertrekken en brak uiteindelijk door bij Feyenoord. Zit na verhuurperiodes aan Heracles Almelo en De Graafschap nu vooral op de bank in De Kuip. Furdjel Narsingh tekende een contract bij AZ, maar speelde nooit een officiële wedstrijd voor de Alkmaarders. Debuteerde bij Volendam en is nu bezig aan zijn eerste seizoen bij Telstar. Niemand ziet het meer zitten en de sfeer is bijkans melig te noemen. Eigenlijk plaatst iedereen cynische stoten onder de gordel, zoals dat vroeger in De Meer gebeurde als er slecht werd gevoetbald. Alleen wordt het onvervalste Amsterdamse cynisme tegenwoordig het internet opgeslingerd. Op Twitter welteverstaan. Het maakt het kijken naar bijvoorbeeld een belabberde bekerwedstrijd in Dordrecht in ieder geval draaglijker. TV-presentator Matthijs van Nieuwkerk noemde twitteren een vorm van incontinentie. Veel Ajacieden hebben echter ontdekt dat Twitter een welkome aanvulling kan zijn op de wedstrijdbeleving. Vooral bjj uitwedstrijden wordt er druk gecommuniceerd tussen fans in het uitvak en fans achter bijvoorbeeld de televisie. 'Was dat geen strafschop?' De tweeps (gebruikers van twitter) in het uitvak krijgen binnen enkele seconden uitsluitsel van het thuisfront. Ajax Life heeft Twitter begin maart omarmd om de informatievoorziening voor de (multimediaal ingestelde) Ajax- supporter nog beter te maken. Naast een zogenoemde feed met het nieuws van onze website, vind je tijdens wedstrijden altijd een van onze redacteuren op Twitter die je op de hoogte houdt. Natuurlijk worden de doelpunten doorgegeven, maar ook randzaken zoals teksten op spandoeken. Wil jij @ajaxlife ook volgen op Twitter? Meld je dan aan via www.twitter.com, om vervolgens op follow te drukken bü www.twitter.com/ajaxlife. We tweeten! (EW) In de afgelopen weken speelden de jeugdteams van Ajax slechts één competitieduel, maar daarin haalde de B1 wel meteen flink uit. De jongemannen van trainer Robin Pronk stuurden de leeftijdsgenoten van NAC met liefst 10-0 terug naar Breda en Ouasim Bouy was de gevierde man bij Ajax. Hü scoorde vier keer en meldt zich zo in de top vijf van het klassement. Stand F-, E- en D-pupillen: Daishawn Redan (F1) Jizz Hornkamp (D2) Luc de Kruijs (F1) Dani de Wit (D3) Anass Ahannach(D3) Stand C-, B- en A-junioren: Queensy Menig (Cl) Lorenzo Ebecilio (A1) Tom Boere (A1) Sheraldo Becker (01) Ouasim Bouy (B1) Achill Vaarnold

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 10