DE TOTO V TWEE VOOR DE PRIJS VAN ÉÉN Q VRAGEN O AAN... Hans Vonk HET GROTE AJAX KIDS CLUB SINTERKLAASFEEST ajaxlife COLOFON Jaargang 17, nummer 9 Vrijdag 13 november 2009 Volgende editie verschijnt vrijdag 27 november 2009 Hoeveel verstand van voetbal hebben voetballers eigenlijk? Oud-Ajacieden gaan ons dit seizoen het antwoord geven. Elke Ajax Life vult een oudgediende de toto in. Dit keer Brian Roy. Roy LdL X X X X X X X X X X X X X X X X X AJAX Foppe de Haan zei in de vorige Ajax Life dat jij hem had gebeld met de vraag of hij nog een trainer wist voor Ajax Cape Town. Was je verrast dat hij die baan zelf nam? En toen schoof je ook Ruud Krol naar voren voor het bondscoachschap Kan dit Zuid-Afrika stunten tijdens het WK? Sinterklaas brengt op 21 november speciaal voor Ajax Kids Club-leden en hun broertjes, zusjes, vriendjes en vriendinnetjes een bezoek aan Ajax! Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. Z-Press Sport Media BV Alex Klein Postbus 1015, 3300 BA Dordrecht ajaxlifekrant@zpress.nl Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info en adres wijzigingen: telefoon 020 - 3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Redactie Ajax Life: redactie@svajax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Hoofdredacteur: Sander Zeldenrijk S.Zeldenrijk@svajax.nl Eindredacteur: Mike van Damme Redactiecoördinatie: Jan-Hermen de Bruijn Medewerkers: Bas Abresch, Izaak Besuijen (graphics), Daniel Dekker, David Kuipers, Martijn Mooiweer, Kevin Van Nunen, Hennie Schuurman Website: www.ajaxlife.nl Coördinator website: Ernst-Jan Wilhelmis Advertenties: Z-Press Sport Media BV, telefoon: 078 - 6397070 Lambert van Waardenburg, Dennis Winkel, Bas van Son Prepress: Z-Press Studio BV Basisontwerp AjaxLife: Wazza Amsterdam, www.wazza.nl Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA: bedraagt 26,50, een gezinslid betaalt €17,50. Hiervoor krijgt u: Een supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) Voorrang bij het kopen van wedstrijd kaartjes 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Exclusieve deelname aan diverse evenementen Exclusieve toegang tot het besloten deel van Ajaxlife.nl Gratis toegang tot onze supportersfeesten Copyright 2009: (c) Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever Z-Press Sport Media BV. "*1 FANZONE 4 Q 13-11-2009 li/ Piet Schrijvers heeft aangetoond over voorspellende gaven te beschikken. Van de achttien wedstrijden heeft de oud doelman van Ajax er twaalf goed voorspeld, en is daarmee de onbetwiste klassementsleider. Saillant detail: de zeges van Ajax op AZ en Feyenoord zag hij niet aankomen. John van den Brom kwam niet verder dan acht goede voorspellingen. Hij nestelde zich daarmee wel in de top van het klassement. En Brian Roy? Hij gaat de komende twee speelronden proberen de prestatie van Schrijvers te evenaren. Wil je weten of dat lukt, houd dan ajaxlife.nl in de gaten. De toto van... Brian i 2 3 FC Twente-Vitesse RodaJC-AZ RKC Waalwijk - FC Groningen NACBreda-NEC VVV-Venlo - Sparta Rotterdam Willem II-AD0 Den Haag PSV - Herades Almelo Ajax - sc Heerenveen Feyenoord - FC Utrecht Sparta Rotterdam - PSV Willem II-FCTwente AZ-VVV-Venlo Herades Almelo - Roda JC sc Heerenveen - RKC Waalwijk FC Utrecht-NACBreda FC Groningen-NEC Vitesse - Ajax AD0 Den Haag - Feyenoord J Hij haalde Foppe de Haan naar Ajax Cape Town, en hoopt zelf nog op het WK. Goed om dus even te bellen met Hans Vonk. Ajax - Anderlecht is de afsluitende kraker in de groepsfase van de Europa League. Speciaal voor supporters die de wedstrijd van donderdag 17 december willen bezoeken, heeft de supportersvereniging met Ajax een interessante actie bedacht. Voor fans die nog geen clubcard hebben (wat sowieso handig is als je kaartjes wilt kopen), kun je nu via een speciaal inschrijfformulier kaartjes kopen voor deze 'Derby der Lage Landen'. Naast je kaartje ontvang je dan tot het einde van het seizoen een lidmaatschap van de Supportersvereniging Ajax (ter waarde van 26,50 euro). Het is een mooie manier om kennis te maken met jouw belangenbehartiger, lijkt ons. Dus: tip je medesupporters, attendeer ze op de actie en voortaan kunnen jullie samen discussiëren over de inhoud van onze krant, die je bij het lidmaatschap gratis ontvangt. Via de websites van ajaxlife.nl en ajax.nl kun je nu zonder clubcard kaartjes aanschaffen. De actie loopt tot en met woensdag 9 december. (SZ) "Nee. Ik belde hem niet alleen om te vragen of hij iemand wist. In eerste instantie wilde ik Foppe zelf polsen. Hij kan heel goed omgaan met jonge spelers, weet precies de juiste dingen te zeggen. Hij is veeleisend, behoorlijk streng. Zo'n trainer hebben we hier nodig. Daarnaast kunnen de jeugdtrainers hier ook nog veel van hem leren, voor de langere termijn." "Nou, zoveel invloed heb ik nou ook weer niet. De bond zocht na het ontslag van Joel Santana naar een grote naam die het Zuid- Afrikaanse voetbal al kent. We hebben nog maar acht maanden tot het WK, dus veel tijd om te wennen is er niet. Er bleven daardoor weinig namen over. Ruud Krol doet het goed bij Orlando Pirates. Hij leek mij geschikt, en ik was niet de enige. Maar (Carlos Alberto, red.) Parreira is zeker ook een goede keuze, misschien wel de beste. Hij heeft Zuid-Affika al eerder getraind. Hij is rustig, goed met de media, en heeft een goede voetbalvisie. Ik heb hem al even gesproken. Hij weet dat ik beschikbaar ben. Ik voel me topfit, dus blijf ik hopen op het WK." "Ik heb altijd al gezegd dat we moeten proberen om de eerste ronde te overle ven. Als dat lukt, is het WK voor ons al geslaagd. We hebben een selectie met weinig kwaliteit. We zijn afhankelijk van een Steven Pienaar en Benni McCar thy. Zij spelen op een aardig niveau in Engeland, maar niet op topniveau. We weten dat we een matige lichting heb ben. We moeten het dus hebben van teamgeest, net als Zuid-Korea onder Guus Hiddink. Zij kwamen ook veel ver, dus wie weet.(MvD) De Goedheiligman is een groot fan van onze club en vindt het een eer dat hij special guest mag zijn tijdens dit grote Ajax Kids Club-evenement in het Ajax-stadion! Het feest wordt nog grootser en leuker dan vorig jaar, dus deze middag wil je niet missen! In een wervelende show komen Dieuwertje Blok (van het Sinterklaasjournaal), Hakim (van Sesamstraat), meidengroep Djuli én een aantal spelers van Ajax voorbij. Degene die zich het leukst verkleedt als zwarte pietje of sinterklaas maakt ook nog eens kans opeen meet greet met de aanwezige Ajax-spelers. Wil jij Sinterklaas vieren in de Arena? Via www.ajax.nl/kids vind je alle informatie terug over de show, aanvangstijden en kaartverkoop. De opkomst was goed in het supportershome De verzamelaarsbeurs, die twee weken geleden werd gehouden in het supportershome, was een groot succes. "Het was fenomenaal. De beste beurs tot nu toe," laat organisator Ad Bergkamp weten. "Om half tien stond alles klaar, en was het meteen hartstikke druk. Voordat ik m(jn eigen spullen kon uitpakken had ik al een cognacglaasje gekocht, met het oude logo." Het was de achtste keer dat de verzamelaarsbeurs werd georganiseerd. En voor de bezoekers heeft de enthousiaste Bergkamp goed nieuws: "Volgend jaar gaat de negende zeker door!" (MvD) en voor ieder wat wils.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 15