'IK KAN HET TOCH NIET ZIJN VERLEERD?' Miralem Sulejmani (20) heeft sinds zijn aankomst in Amsterdam nog niet kunnen overtuigen. De aanvaller heeft een mindere periode achter de rug, maar belooft beterschap. 'Ik zal hier uitgroeien tot een grote naam,' zegt de recordaankoop in reactie op een aantal uitspraken uit het recente verleden. ajaxlife INTERVIEW 4 W 13-11-2009 X zal nooit een loser leven' Miralem Sulejmani blijft positief gestemd. 'Ik ben pas twintig, mijn tijd komt nog wel.' 4Ik als DOOR DAVID KUIPERS 'Ik heb weer een vleugje gezien van de oude Micky' Martin Jol tegenover RTL7 "Dat ging over de wedstrijd tegen FC Dordrecht, waar ik tussen twee man in een assist gaf op Urby. Dat is mijn kwaliteit. Het was slechts een kort moment, maar het motiveert me wel om op deze manier door te gaan. De trainer doet veel om me weer op mijn oude niveau te krijgen. Hij praat ontzettend veel met mij en geeft me vertrouwen en steun. Precies wat een jonge speler als ik nodig heeft." 'Zestien miljoen, zestien miljoen, Micky wordt gek van dat bedrag.' Darko Bodul in Sportweek "In het begin voelde ik wel wat extra druk door die zestien miljoen, maar ik word er niet gek van. Het is een eer, zo zie ik het, om vooralsnog de duurste aankoop van Ajax ooit te zijn. Darko en ik wonen trouwens niet meer bij elkaar. Hij speelt nu in Rotterdam en woont daar ook. Dat is beter voor hem, maar ook voor mij. Ik heb soms rust nodig en wil af en toe alleen zijn en tijd hebben om na te denken." 'Ik ben erg sterk in mijn hoofd.' Sulejmani in VI "Ik heb in mijn jeugd twee oorlogen meegemaakt en dat maakt je sterk. Dat zag je bij Heerenveen toen ik zes maanden werd geschorst door de Fifa. Dat heb ik goed opgepakt en daarna heb ik goed gespeeld. Het afgelopen seizoen had ik veel last van blessures en speelde ik niet altijd goed, maar ik scoorde wel tien doelpunten. Iedereen heeft zijn mindere momenten, maar van een beetje vormverlies ga je niet dood. Zo is het ook met mij. Ik ben pas twintig, mijn tijd komt nog wel. Ik heb ook geen mental coach nodig, mijn familie helpt me. Mijn moeder en zus zijn nu hier, maar ze wisselen elkaar af. Er is altijd iemand hier voor mij." 'Sulejmani heeft de potentie om de beste speler van Ajax te worden.' Gerald Sibon in Sportweek "Bij Heerenveen werd ik talent van het jaar en in de toekomst wil ik hier ook uitgroeien tot een grote naam. Dat zal snel gebeuren. Waarom ik dat denk? Omdat ik in mezelf geloof. Als ik bij Heerenveen goed kan spelen, dan kan ik dat ook bij Ajax. Ik kan het toch niet zijn verleerd?" 'Mijn passie is om iedere dag iets te leren.' Sulejmani in VI "Ja, natuurlijk. Het is leuk om nieuwe dingen te leren. Wat ik als laatste heb geleerd? Dat het niet mogelijk is om altijd met mooi voetbal te winnen. Soms moet je wedstrijden uit het vuur slepen, zoals tegen FC Dordrecht. Je kunt niet altijd als FC Barcelona voetballen. Het belangrijkste dat ik sinds mijn komst bij Ajax heb geleerd, is dat ik niet altijd het talent Micky kan blijven. Ajax is een grote, professionele club en ik moet hier leren om een topspeler te worden. Iedereen wil hier dat je altijd wint en prijzen pakt. Die druk probeer ik op een positieve manier te gebruiken." 'Ik wil Mijatovic achterna.' Sulejmani in VI "Predrag Mijatovic was mijn idool en dat blijft hij. Hij is een van de grootste spelers in de historie van het voetbal. Ik weet nog hoe blij ik was toen mijn vader met een poster van hem thuiskwam. Een actiefoto van Mijatovic in het nationale team van Joegoslavië. Hij kon niet boven mijn bed, maar moest aan de deur van mijn slaapkamer hangen, zo groot was-ie. Ik heb die poster trouwens nog steeds. Ik kan me zijn doelpunt in de Champions League-finale tegen Juventus nog goed herinneren. Dat wil ik ook, dat is mijn droom." 'Mijn rechtervoet gebruik ik alleen om gas te geven.' Sulejmani in ELF Voetbal "Haha, ja dat klopt wel. Als ik een voorzet geef, doe ik dat vaak ook met buitenkant links. Al had ik de laatste weken wat last van mijn rechterbo- venbeen en deed ik daarom meer met links. Maar het is inderdaad wel nodig om op dit niveau meer met rechts te kunnen dan gas geven en daar train ik hard voor." 'Mijn vader weet alles van voet bal. Hij koopt alle seizoensgidsen.' Sulejmani in ELF Voetbal "Mijn vader heeft vijftien jaar gevoet bald en is nu nog trainer bij een amateurclub in Servië. Hij traint daar vooral met de jeugd, dat vindt hij het leukst. Hij ziet iedere wedstrijd van mij en is ontzettend kritisch. Hij heeft altijd meer kritiek dan positieve punten. Maar hij geeft ook veel tips. Daar probeer ik dan wat mee te doen. Mijn vader weet ontzettend veel van voetbal, ook in Nederland. Hij weet van iedere speler in de eredivisie en de Jupiler League wanneer hij is geboren." 'Als je niet snel slaagt bij Ajax, moet je wegwezen uit Amsterdam. Het kan je je carrière kosten.' Markus Rosenberg in Sportweek "Ik loop niet weg voor mijn verantwoordelijkheden bij Ajax. Als ik hier op een dag wegga, ga ik weg als een win naar. Ik zal nooit als een loser leven, ik wil slagen. Wat dat betreft kijk ik naar Zlatan Ibrahimovic. Hij was in zijn eerste seizoen niet erg goed, maar in zijn laatste jaar speelde hij fantastisch. Ik wil hier eerst alles van mezelf laten zien. Als ik dan op mijn zestigste een keer terugkom bij Ajax, wil ik dat iedereen me nog herkent."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 14