10 Ajax - Feyenoord is een duel tussen Amsterdam en Rotterdam, tussen De Toekomst en Varkenoord, tussen techniek en strijd. Teruggebracht tot twee spelers is de klassieker een duel tussen de 'eigen' talenten Gregory van der Wiel en Leroy Fer. ajaxlife Ontslag; Kampioenschap Tattoo Muziek Kracht Oranje Klassieker Opleiding; INTERVIEW 30-10-2009 'Ik heb weinig geduld meer voor een titer "Bü Leroy Fer vergeet je wel eens dat hü nog zo ontzettend jong is. Hij is nu al ontzettend sterk en een van de dragende krachten van het elftal. Erg knap, alsof hij daar al jaren speelt. Ik ken hem redelijk, maar heb nooit met hem samengespeeld. Misschien straks bü Oranje, hü verdient wel een kans." kracht-training om mijn spieren sterk te houden en wat meer duelkracht te krijgen, maar ik ben soms bang dat het ten koste gaat van mijn snelheid als ik te veel train. Het is voor mij belangrijk om de krachttrainingen om te zetten in snelheid. Ik krijg er wel altijd een lekker gevoel van als ik in het krachthonk heb gezeten, je voelt je daarna sterker." Twitter "Vanuit Ajax heeft nooit iemand iets over mijn Twitter gezegd. We hebben er nadien wel eens over gesproken maar ik heb zelf besloten om te stoppen. Misschien ben ik iets te nuchter geweest, iets te veel mezelf. Ik doe niks anders dan een andere 21-jarige jongen, maar ik heb nu meer dan voorheen door dat ik juist wel andere dingen moet doen, omdat ik een publiek figuur ben. Best een vervelende gedachte, maar het is waar ik voor kies. Als voetballer van Ajax wordt alles wat je doet onder een vergrootglas gelegd." "Ik had nog nooit eerder een situatie als bij Marco van Basten meegemaakt, waarbij de trainer ontslag nam. Ik vond het echt schokkend. Toen hij zijn beslissing aan ons vertelde, was er ook een lange stilte in de kleedkamer. Voor 14 november 2004 Ajax-Feyenoord 1-1 28 augustus 2005 Ajax-Feyenoord 1-2 4 februari 2007 Ajax-Feyenoord 4-1 3 februari 2008 Ajax-Feyenoord 3-0 15 februari 2009 Ajax-Feyenoord 2-0 winst gelijk de manier waarop hij afscheid nam, heb ik veel respect. Van Basten vond dat hij het team niet beter kon maken en was zeer zelfkritisch, dan ben je een groot mens." "Binnen de club snakt iedereen echt naar het kampioenschap en ikzelf ook. Ik wil een keer met die schaal in mijn handen staan en in de Champions League spelen. De komende weken zijn wat dat betreft echt belangrijk. Iedereen heeft het bij de kanshebbers over Ajax, PSV en Feyenoord, maar ik vind dat FC Twente het heel goed doet. Ze spelen goed voetbal en maken in de laatste minuut vaak nog een goaltje. Dat maakt ze wel een kampioensploeg. Maar wij moeten het gewoon worden, ik heb weinig geduld meer." "Ik tel ze niet eens meer. Mijn rechterarm zit vol, ik heb ze op mijn nek, mijn rug. De laatste die ik heb gezet, is die aan de binnenkant van mijn arm. Het zijn de geboortedata van mijn zusjes, mijn ouders en de datum van mijn debuut. Het doet op sommige plekken best pijn om een tattoo te laten zetten. Hier, aan de binnenkant van mijn elleboog, was echt effe bikkelen. Ik wil ook wel weer een nieuwe laten zetten, maar houd nu eerst even pauze. Ik wil niet op jonge leeftijd al helemaal onder zitten." "Muziek is heel belangrijk voor me en ik ben er ook veel mee bezig. Ik volg vooral de Amerikaanse rappers. Iedere dag check ik de sites voor de laatste nieuwtjes en ik download de nieuwste nummers. Voor de wedstrijd mogen we gelukkig muziek aan hebben van de trainer, want het is deel van mijn persoonlijke voorbereiding. Tijdens het omkleden en tapen heb ik altijd mijn koptelefoon op en als het aan mij ligt, houd ik die ook op tot een minuut voor de wedstrijd. Het helpt me om te focussen." concertbezoek tijdens de trip van Oranje naar Australië werd de indruk gewekt dat ik een optreden verkoos boven het Nederlands elftal. Onzin natuurlijk. Ik voelde me gewoon goed een paar dagen na die hersenschudding en twee uurtjes concert kon best wel. Moet ik dan de hele dag thuisblijven? Ik had 's ochtends ook alweer getraind. Ik heb Bert van Marwijk (de bondscoach, red.) ook aan de telefoon gehad en hem mijn kant van het verhaal uitgelegd. Hij begreep het en we gaan elkaar nog een keer onder vier ogen spreken." "Ik moet het niet hebben van mijn kracht hoewel kracht tegenwoordig voor elke topsporter belangrijk is. "Door het verhaal van mijn Rotterdam net iets meer dan hier. Ik kom sowieso nooit in Rotterdam. Buiten het voetbal ben ik er maar één keer geweest, om velgen onder mijn auto te laten zetten. Maar toen dat was gebeurd, ben ik meteen weer weggegaan. Ik wist niet dat er geen uitpubliek bij zal zijn, maar dat vind ik niet jammer hoor. Het is in ons voordeel en de sfeer met ons eigen publiek is prima. Ik zal de fans van Feyenoord niet missen." Onze supporters wil ik daar echter niet missen. Dus een wedstrijd met uitsupporters vind ik wel beter." Rivaliteit "De rivaliteit is natuurlijk heel erg, maar volgens mij leeft het in "Ik heb weinig goede herinneringen aan de klassieker. Het eerste waar ik aan denk, is de blessure die ik vorig seizoen opliep tegen Feyenoord en waardoor ik er acht maanden uit was. Het zal weer een strijd op leven en dood worden en we moeten vol aan de bak. Sekou Cissé en Jon Dahl Tomasson zijn er niet bij, maar is dat een voordeel? Het kan ook een nadeel zijn, want nu kom ik waarschijnlijk tegen Diego Biseswar te staan. Die is minstens even goed." DOOR DAVID KUIPERS "Je merkt gewoon dat de basis die je meekrijgt in de Ajax-opleiding van pas komt in de top. We hebben in de verdediging nu allemaal jongens uit de eigen jeugd en we voetballen veel van achteruit. Vaak hebben ploegen achterin schoppers staan, maar dat zie je bij Ajax niet. Het systeem waarin we nu spelen, is niet het systeem zoals we dat in de opleiding speelden, maar dat is toch ook geen wet? Je moet spelen op de manier waarbij het team het beste staat en dat is op deze manier. Ik vind het ook heerlijk met al die vrijheid voor me."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 9