VAN DER WIEL ajaxlife Klassieker Oranje Kracht Ontslag; Kampioenschap Tattoo Muziek INTERVIEW 4 4 30-10-2009 X X 'Wij komen van veel verder dan Ajax' "Gregory ken ik redelik goed. Als voetballer vind ik hem erg sterk. Hij lijkt de vaste rechtsback van Oranje te worden en dat is knap op die leeftijd. Jong Oranje heeft hü zelfs overgeslagen, volgens mij. De meeste contacten bij Ajax heb ik met Vurnon Anita. Hü heeft net als ik Antilliaanse roots en afgelopen zomer waren we tegelük op vakantie op Curagao. We spreken elkaar af en toe en zien elkaar sowieso bij Jong Oranje. Het is leuk dat hü nu regelmatig speelt. Ik hoop dat we tüdens de klassieker tegenover elkaar staan." DOOR BAS ABRESCH Opleiding; "Ik stond nooit in de spotlights. Meestal waren die gericht op Diego Biseswar of Georginio Wijnaldum. Prima, op die manier kon ik me rustig doorontwikkelen. Ik zit inmiddels negen jaar bij Feyenoord en heb het altijd naar mijn zin gehad. Het is me niet altijd voor de wind gegaan, want als eerstejaars C ben ik bijna weggestuurd bij de club. Ik had wat problemen met de combinatie tussen school en voetbal. Maar gelukkig mocht ik blijven. Dat er steeds meer eigen jongens doorbreken, geeft aan dat Feyenoord een goede jeugdopleiding heeft." "Mijn eerste basisplaats voor Feyenoord kreeg ik in de klassieker. Dat was erg speciaal natuurlijk. In februari 2008 speelde ik als rechtsback en stond ik tegen Luis Suarez. We verloren met 3-0, maar ik hield me goed staande. Ondanks het verlies hield ik er een goed gevoel aan over. Ik heb nu drie klassiekers meegemaakt, maar die in De Kuip blijven voor mij de mooiste. In de Arena spelen is ook mooi, maar het is jammer dat er geen fans van ons zitten. Wij missen een twaalfde man en zonder hen is de totale sfeer toch minder." Rivaliteit "Het is niet dat ik Ajax haat, maar ik wil altijd graag van ze winnen. Bij de fans neigt het soms wel naar haat en soms gaat het te ver. Twee jaar geleden, toen ik net doorbrak, ging ik in de Arena bij Jong Ajax tegen Jong Feyenoord kijken. Na de wedstrijd wilde een Ajax-fan mij buiten het stadion aanvallen. Gelukkig kon iemand hem tegenhouden en kreeg ik geen klappen. Het gebeurt alleen omdat ik speler van Feyenoord ben. Het is de schaduwkant van de rivaliteit. Maar goed, die man heeft een stadionverbod gekregen, geloof ik. Ik ben al lang blij dat er toen niets ernstigs is gebeurd." "Een heel mooie kleur, haha. Bondscoach Bert van Marwijk houdt me in de gaten, heb ik zelf ook gelezen. Hartstikke mooi om te horen, maar ik ben niet met het grote Oranje bezig. Als hij denkt me op te moeten roepen, hoor ik het vanzelf. Nu concentreer ik me op Feyenoord en Jong Oranje. Mijn keuze voor Nederlands elftal is ook een sportieve. Met de Nederlandse Antillen zou ik nooit op dit niveau kunnen spelen." "Dat is het eerste waaraan mensen denken als het over mij gaat. Ik denk ook dat het mijn sterke punt is. Ik moet veel lopen en duels winnen op het middenveld. Het sterke lichaam heb ik van mijn vader meegekregen. In de jeugd zette ik iedereen aan de kant. Ik moest wennen toen ik bij het eerste kwam; toen ging dat ineens niet meer zo gemakkelijk. Ik blijf er dus aan werken. Cor Pot vergeleek me al met Patrick Vieira. Onze speelstijlen lijken wel op elkaar. Maar hij is Vieira. Ik ben Leroy." Twitter "Ik zit er pas op en heb al meer dan driehonderd volgers. Best veel vind ik, maar Vurnon Anita heeft er duizend en Van der Wiel had er meer dan tienduizend! Dat gedoe rondom Gregory vind ik trouwens een beetje overdreven, maar nu is alles weer opgelost met Van Marwijk. Georginio Wijnaldum en Jonathan de Guzman twitteren ook. Ik laat graag weten wat ik aan het doen ben. Bijvoorbeeld 's avonds na een wedstrijd, als je blij of teleurgesteld bent. In het Engels natuurlijk. Dat hoort zo. Niet iedereen zal het misschien snappen, maar het is iets van onze generatie." "Eigenlijk waren we met z'n allen schuldig aan de slechte resultaten van vorig seizoen. Maar je kunt niet alle spelers wegdoen, dus moest Gertjan Verbeek weg. Ik vind het nog steeds zonde dat het niet gewerkt heeft. Het was niet leuk om mee te maken. Ook het gedoe er omheen, met de supporters en zo, was voor een jonge speler lastig te handelen. Aan de andere kant is het goed dat je als jonge speler al zoiets heb meegemaakt. Het is bagage voor de rest van je carrière." "Kampioen worden met Feyenoord is mijn grootste droom. Ik zou de Coolsingel graag nog eens vol willen zien staan. De supporters hunkeren naar de titel, maar kampioen worden is niet ons streven voor dit seizoen. Dat is bij de eerste vijf eindigen. Ajax moet altijd kampioen worden. Eigenlijk zou Feyenoord ook altijd voor het kampioenschap moeten gaan, maar op dit moment is het niet realistisch als je bekijkt waar we vandaan komen. Ajax is nooit lager gezakt dan de zesde plaats, wij komen van nog veel verder." "Lange tijd mocht ik er geen van mijn ouders, maar afgelopen zomer heb ik er een laten zetten. Een kruis, met In God I Trust eronder. Dat vonden mijn ouders niet erg, want het laat zien waar ik voor sta. Geloof is erg belangrijk voor me. Ik bid elke dag. Hoe ouder ik word, hoe sterker mijn gevoel voor God wordt. Ik heb sterk het gevoel dat er boven iemand zit die me steunt. Vroeger ging ik elke zondag naar de kerk, maar dat is nu lastiger. Meer tattoos? Nee, ik hoef mijn lichaam niet helemaal vol te hebben zoals Gregory. Als je één tatoeage hebt die echt iets zegt, vind ik dat mooier." "Ik luister volop muziek, het speelt een belangrijke rol in mijn leven. Wat ik luister? Lil' Wayne, Kanye West, Drake... Vooral R&B en hiphop. Af en toe ga ik naar concerten. Vorig jaar ben ik naar Lil' Wayne geweest en met mijn vriendin ben ik naar John Legend geweest. In de kleedkamer is Denny Landzaat de dj. Hij draait van alles, maar meestal wordt voor de wedstrijd rap en trance gedraaid. Als er geen muziekinstallatie is, wil ik mijn handen nog wel eens gebruiken om te trommelen. Ik hou van beats maken, dat heeft met mijn Antilliaanse roots te maken. Het maakt me vrolijk."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 10