8 1 IP v|w l(f|l Dinamo Zagreb, AZ, Feyenoord en FC Twente (Ml! Maar worden het ook mooie weken? Het duel met Willem II (4-0) was voor Ajax de voorlopig laatste gemakkelijke wedstrijd, op papier. De komende weken worden zwaar, heel zwaar voor de Amsterdammers ajaxlife 10-26 10-24 10-23 10-20 10-19 I I 10-14 10-13 I mm TERUGBLIK 22-10-2009 Aewc/e Almelo^" ■fSTKi Willem II Geen tijd meer om uit te blazen DOOR MIKE VAN DAMME WAAKZAAMHEID Na twee clubloze voetbal- weekeinden die - kort door de bocht - werden gedomineerd door naïef twittergebruik, een nietszeggend schoolreisje van 's lands beste voetballers naar Australië, DSB-perikelen en een buikglüder van de Argentijnse bondscoach, kon Ajax tegen Willem II eindelijk de bittere nasmaak van het gelukkige gelijkspel in Kerkrade wegspoelen. Er viel na afloop veel positiefs te melden aan de vooravond van een periode waarin de basis voor de dertigste landstitel kan worden gelegd. Een teruggekeerde Gabri, interessant samenspel tussen Pantelic en Sulejmani, de fraaie progressie van de aan Willem II verhuurde Jan-Arie van der Heijden, en uiteraard het scoreverloop. Sportief gezien lijkt Martin Jol redelijk op schema te liggen. De druk komt vanuit de kamer van de penningmeester. Ook tijdens de presentatie van de verwachte rode jaarcijfers werd het belang van Champions Leaguedeelname nog maar eens aangestipt. Vanavond telt alleen de overwinning op Dinamo Zagreb, in een Europese competitie die op voorhand al niet lucratief is voor de ploeg. 'Ajax moet Europees bü de les blijven', oordeelt ex-preses Michael van Praag in het hart van deze krant. Niets nieuws natuurlijk, maar volgens de Uefa- bestuurder wacht heel Europa met smart op een Amsterdamse terugkeer in het lucratieve kampioenenbal. Dat kan wel zo zijn, maar om dat te realiseren is vooral waakzaamheid geboden. In deze periode kan iets worden opgebouwd, maar ook worden afgebroken. Sander Zeldenrijk Hoofdredacteur Ajax Life Speelronde 11 Vrijdag 23 oktober FC Utrecht - Roda JC 20:45 uur Zaterdag 24 oktober ADO Den Haag - Sparta 18:45 uur Feyenoord - VVV-Venlo 19:45 uur Vitesse - Heracles A. 19:45 uur NAC Breda - RKC Waalwijk 20:45 uur Zondag 25 oktober AZ - Ajax 14:30 uur FC Twente - FC Groningen 14:30 uur Willem II - SC Heerenveen 14:30 uur NEC-PSV 16:30 uur Speelronde 12 Vrijdag 30 oktober VVV-Venlo - NAC Breda 20:45 uur Zaterdag 31 oktober SC Heerenveen - ADO Den Haag 18:45 uur PSV - Vitesse 19:45 uur Roda JC - FC Twente 19:45 uur FC Groningen - AZ 20:45 uur Zondag 1 november Ajax - Feyenoord 12:30 uur RKC-Willem II 14:30 uur Sparta - NEC 14:30 uur Heracles A. - FC Utrecht 14:30 uur Ajax-Willem II Amsterdam Arena 17 oktober 2009 18.45 uur 49.900 toeschouwers arbiter: Van Boekei doelpunten: 45.Enoh 64. Sulejmani 82. Pantelic 90.Suarez 1-0 2-0 3-0 4-0 Van der Heijden Sheotahul Kargbo Boutahar Zijier (58. Waalkens) Pereira Biemans Swinkels VelosoH Aissati 83. Bakircioglü) Enoh De Zeeuw (66. Gabri) tonghen Alderweire Ste kelen burg Rommedahl (61. Sulejmani) Van derWiel compleet te maken: vanavond (donderdag) wacht Dinamo Zagreb, zondag AZ, volgende week donderdag FC Dordrecht voor de beker, drie dagen later Feyenoord, de donderdag daarop weer Dinamo Zagreb, en een zondag later FC Twente. De Amsterdammers weten na dat laatste duel ongetwijfeld wat de teneur van dit seizoen gaat worden. Zit Europees overwinteren er nog in? Blijft koploper FC Twente in het zicht, of kan Ajax de Tukkers zelfs passeren? Het duel met Willem II gaf de nodige figuurlijke lichtpuntjes voor de ploeg van Martin Jol in de letterlijk steeds donkerder wordende Een lichtpunt: Gabri is fit en valt tegen Willem II in. Gregory van der Wiel houdt Sergio Zijier van zich af. Strijd is ook de komende weken gevraagd. Zo eind oktober, begin november beginnen de eerste 'winterdepressies'. Zonnige dagen zijn niet vanzelfsprekend warm meer, de eerste nacht- en ochtendvorst meldt zich, en wie vanuit het werk voor het donker thuis wilt zijn, moet flink doorfietsen of-rijden. Wellicht is het daarom dat de KNVB een reeks topwedstrijden in deze periode heeft ingeroosterd. De voetballiefhebber kan de komende tijd in het weekeinde zijn hart ophalen. Of is het slechts toeval dat Ajax de komende weken naast de Europacupwedstrijden tegenstanders als AZ, Feyenoord en FC Twente treft? En dat kampioen AZ vorige week al tegen FC Twente speelde en binnen een paar weken naast Ajax ook Feyenoord treft? Hoe dan ook, het worden zware weken voor de meeste ploegen in de top van de eredivisie - op PSV na. Om het schema voor Ajax hebben in de komende drie weken, met vijf topwedstrijden. Op misschien wel de belangrijkste vraag werd tegen Willem II echter geen antwoord gegeven: kan dit Ajax ook zonder aanvoerder Luis Suarez? De Uruguayaan speelde gewoon negentig minuten na weer een slopende interlandweek - en scoorde in de allerlaatste minuut. Hij heeft daarmee aangetoond te bezitten wat heel Ajax de komende weken goed kan gebruiken: een lange adem. dagen. De mooiste was misschien wel die in de 66ste minuut. Doelpuntenmaker Eyong Enoh werd gewisseld voor Gabri. De Spanjaard was maanden uitgeschakeld door een achillespeesblessure. Hij werd enthousiast onthaald door de supporters, al zal niet iedereen meteen het grote belang van zijn rentree hebben ingezien. Een belang dat Jol wel aanstipte na het duel. "Hij is een hele geroutineerde speler, en balvast. Omdat Enoh op scherp staat (hij heeft al vier gele kaarten gepakt dit seizoen, red.), is het ideaal Gabri er weer bij te hebben." De rentree van Gabri geeft dus een beetje lucht. Net als dat het redelijk goede spel van Marko Pantelic in de tweede helft voor opluchting zal zorgen. Een week eerder tegen Roda JC (2-2), kon de Serviër geen potten breken, tegen Willem II toonde hij zich balvast in de punt van de aanval, en kreeg hij veel vrije trappen mee. Daarnaast scoorde hij de 3-0, op fraaie wijze. Ook de goede invalbeurt van Miralem Sulejmani mag als een lichtpuntje worden gezien, helemaal voor de jonge Serviër zelf. Tegen Roda JC speelde hij onopvallend, tegen Willem II viel hij goed in. Hij maakte de bevrijdende 2-0 uit een vrije trap, en toonde wat van zijn flair die hem anderhalf jaar geleden de transfer van SC Heerenveen naar Ajax opleverde. Kortom, Jol krijgt meer mogelijkheden op het middenveld, en ziet zijn aanvallers langzaam maar zeker in een betere vorm komen. Hij zal iedereen nodig

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 2