13 PUPILLEN BERGKAMP SCOREN ER OP LOS De Al van 1993 verkoopt effecten, stofzuigers of staat op de markt i 1 l 8 BATTLE OF THE BEST Talenten van toen •A JONGI frsra ajaxlife AJAX LIFE BOKAAL Ajax Life volgt de jeugdteams van Ajax dit seizoen op de voet. In deze rubriek worden de topscorerslijsten bijgehouden en de meest trefzekere spelers kunnen op jacht naar de Ajax Life Bokaal. AJAX De jeugdopleiding van Ajax staat wereldwijd bekend als een vruchtbare kweekvijver voor talent. Maar niet iedereen haalde de top. In deze serie zoekt Ajax Life uit waar spelers van een bepaalde lichting terecht zijn gekomen. Deze keer de A1 van 1993/1994. Boven (v.l.n.r.): Onder (v.l.n.r.): Met de creativiteit van Ajax Jonge Schare-leden zit het wel goed. Dat werd afgelopen zaterdag duidelijk tijdens de traditionele Bandieri Battle, met medewerking van Vak410. JEUGD 22-10-2009 De spelers van de D2 sloegen de afgelopen weken een belangrijke slag in de jacht om onze felbegeerde Bokaal. De ploeg van trainers Heini Otto en Dennis Bergkamp scoorde liefst dertig keer in de laatste drie duels. Zes van die goals kwamen van de voet van Jizz Hornkamp en hij verdubbelde zo in één klap zijn doelpuntenproductie. Bovendien is de aanvaller van de D2 nu koploper in de race om de Ajax Life Bokaal. Stand A-, B- en C-junioren Lorenzo Ebecilio (A1) 9 Queensy Menig (C1) 9 Achill Vaarnold (C2) 8 Tom Boere (A1) 6 Stefano Denswil (B1) 6 Bram Barhorst (B2) 6 Sheraldo Becker (C1) 6 Stand D-, E- en F-pupillen Jizz Hornkamp (D2) 12 Donyell Malen (E1) 11 Luc de Kruijs (F1) 11 Daishawn Redan (F1) 11 Kenneth Aninkora (D2) 9 Dani de Wit (D3) 9 AnassAhannach(D3) 9 www.ajaxlife.nl/jongeschare Rob Been sr. was jeugdsecretaris. Zat daarnaast in het bestuur van Ajax en is benoemd tot erelid van de club. Leider Cas Harms is nog steeds werkzaam voor Ajax. Was jarenlang scout, en is nog elk jaar bij de Talentendagen te vinden. Ron Pos kreeg een contract bij Ajax, maar werd meteen aan Telstar verhuurd, waar hij nog een jaar als semi-prof actief was. Koos uiteindelijk voor een maatschappelijke carrière, en is al 25 jaar verzekeringsadviseur. John Busink had last van een chronische achillespeesontsteking, waarna 'het nooit meer echt goed kwam'. Kon nog wel naar FC Volendam of Telstar, maar had daar geen behoefte aan, en ging als amateur verder. Heeft tegenwoordig met een compagnon een eigen bedrijf in custommade kleding en premiums. Is daarnaast al vijf jaar teammanager van Ajax C2. Marco Achmad kwam niet verder dan enkele vriendschappelijke wedstrijden in Ajax 1. Werd verhuurd aan Telstar, maar leverde daar na 3,5 jaar zijn contract in, omdat hij aan de slag kon op de effectenbeurs. Is schoonzoon van Sjaak Swart. Bert de Meijer was net zeventien toen hij zijn eerste officiële duel voor Ajax 1 speelde. Hij werd daarmee een van de jongste debutanten ooit, maar het bleef bij die ene wedstrijd. Zakte terug naar Telstar, PEC Zwolle, Haarlem en verschillende amateurclubs. Is tegenwoordig marktkoopman op de Albert Cuyp. Michel de Bruijn werd ook verhuurd aan Telstar, raakte geblesseerd aan zijn enkel, raakte voor zijn gevoel geïsoleerd, en het lukte hem niet terug te keren. Ging verder als amateur bij AFC en DCG. Werkt nu als sportmasseur in Amsterdam, en als hersteltrainer bij SV Ouderkerk. Mustafa Yucedag speelde één officiële wedstrijd in het eerste van Ajax en kwam via PEC Zwolle in Turkije terecht. Stond onder contract bij Galatasaray en Fenerbahpe, maar had het daar niet naar zijn zin. Kwam bij De Graafschap terecht, maar die verkocht Yucedag al snel weer aan Sariyer, een Turkse club. Woont daar nog steeds. Simon Vonk was een van de eerste fysiotherapeuten die aan een team was gekoppeld. Hij stond bekend om zijn miraculeuze handjes en vermogen om zonder te bukken onder de veldafrastering door te lopen. Tonnie Bruins Slot is de ideale 'rechterhand'. Eerst van Johan Cruijff bij FC Barcelona, en nu al acht jaar van Ronald Koeman. Michel van Oostrum maakte furore in de eerste divisie, en is nog steeds topscorer aller tijden bij Emmen, met 185 treffers. Een herinnering daaraan hangt op zijn toilet. Deed na zijn carrière een tijdje niet veel, volgde een cursus Nederlands en haalde zijn trainersdiploma's. Is nu trainer van hoofdklasser vv Berkum en heeft zijn eigen voetbalschool. Patrick van Dijk was een groot talent, en speelde zelfs in Jong Oranje. Kon zijn voetbalcarrière niet combineren met zijn nachtdiensten in militaire dienst. Raakte psychisch ziek. Werkte nog even voor een bank, maar werd afgekeurd. Ook voetballen, 'zijn tweede natuur' volgens zijn vader, ging na een paar jaar niet meer. Rob Witschge won met Ajax de Europa Cup 2 in 1987. Vertrok twee jaar later naar Saint Etienne, en speelde onder meer voor Feyenoord. Werd in 2004 assistent van bondscoach Marco van Basten, verhuisde mee naar Ajax. Wordt nu (na het vertrek van Van Basten) ingezet om 'zusterclub' HFC Haarlem door te lichten. Fred Grim vertrok zonder een duel in Ajax 1 te hebben gespeeld in 1986 naar Cambuur Leeuwarden. Keerde in 1994 terug, en kwam in acht jaar tijd tot 101 competitiewedstrijden onder de lat bij Ajax. Werd keeperstrainer (Ajax) en later assistent bij Sparta. Is vanaf dit seizoen trainer van Jong Ajax, met Pieter Huistra. Ronald van Vark werd door Johan Cruijff naar het eerste gehaald. Tot een officieel debuut kwam het echter nooit. Was wel dichtbij toen Ronald Koeman stond over te geven in de catacomben. Koeman moest gewoon spelen van Cruijff. Twee hernia's noopten hem te stoppen met voetballen. Is nu trainer van Focus '07 en werkzaam bij ProAssist. Rob Rijnink haalde het eerste van Ajax, maar werd beschuldigd van diefstal en moest vertrekken. Speelde nog voor Roda JC, AZ en VVV-Venlo voordat hij terugzakte naar amateurniveau. Nu druk bezig om zijn trainersdiploma's te halen en liep daarom ook stage bij FC Volendam. Handelt in huishoudelijke artikelen. Danny van der Moot zocht ook zijn geluk in het amateurvoetbal. Stopte in 1993 noodgedwongen (knieblessure), deed vier jaar niets in de voetbalwereld, en werd uiteindelijk trainer. Werkt twintig jaar in het gevangeniswezen, waarvan nu negen als individueel trajectbegeleider voor jeugddelinquenten die hun laatste deel van hun straf thuis uitzitten. Het resultaat van een middag bandieri's maken. De dertig snelle aanmelders kregen voorafgaand aan het duel met Wil lem II een spoedcursus spandoeken (bandieri's) maken, waarbij men in twee groepen ijverig aan de slag ging. Coördinator Roy Diepeveen keek na de zege op de Tilburgers tevreden terug op de succesvolle middag. "Het lijkt wel of de ban dieri's ieder jaar beter worden. De samenwerking met Vak410 brengt het beste in iedereen naar boven. Dit seizoen organiseren we geen battle meer, maar iedereen kan zich uiteraard aanmelden voor de editie van komend seizoen." De vakjury koos de bandieri van Danny Kerkhoven uit Utrecht tot mooiste. H(j ontving voor zijn ont werp een gesigneerd Ajax-shirt. Surf naar ajaxlife.nl voor een uitge breid foto- en filmverslag. (SZ)

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 12