De ultieme nababbel! Jelle van Damme AJAX KIDS CLUB BIJ OPENING CRUYFF COURT IJBURG Fris debuut Studio Ajax 9 xu ajaxlife voetbal hebben voetbal lers eigenlijk? Oud-Ajacie- den gaan ons dit seizoen het antwoord geven. Elke Ajax Life vult een oudge diende de toto in. Dit keer Stanley Menzo. 1 k. X X X X X X X X X X X X X X X X X HUL Ajax-supporters kunnen dit seizoen na iedere competitiewedstrijd inschakelen op Studio Ajax, een positief-kritische talkshow van omroep AT5 en hoofdsponsor Aegon. Wat kan Ajax verwachten in het Constant Vanden Stock-stadion? Wat was je eerste reactie na de loting;? Hoe zie je de kansen in de poule? COLOFON Volgende editie verschünt donderdag 1 oktober 2009 Op woensdag 23 september zal Lucky aanwezig zijn bij de opening van een nieuw Cruyff Court in stadsdeel IJburg in Amsterdam. Om 13.00 uur wordt het nieuwe speelveld geopend door een Ajacied. FANZONE 17-09-2009 Door het interlandweekeinde staat Gerald Vanenburg in elk geval nog een weekje extra op de eerste plaats, met negen goede voorspellingen. Maar ervaren rot Ton Pronk heeft na z(jn eerste weekeinde aangetoond de competitie met de koploper aan te kunnen. De 68-jarige Amsterdammer heeft v(jf van de negen wedstr(jden correct voorspeld. Vanaf de volgende speelronde waagt ook oud-keeper Stanley Menzo een gokje. Wil je weten hoe h(j het gaat doen, en of Pronk daadwerkelijk Vanenburg van de troon weet te stoten? K(jk dan op ajaxlife.nl. De toto van... Stanley Menzo 1 1 Willem II-FC Groningen Vitesse-RKC Waalwijk AZ-NEC Heracles Almelo - Sparta RodaJC-NAC Breda SC Heerenveen - FC Twente Feyenoord - PSV ADO Den Haag - FC Utrecht WV-Venlo-Ajax FC Utrecht -AZ FC Twente-WV-Venlo RKC Waalwijk-RodaJC PSV-Willem II FC Groningen-Vitesse Ajax - ADO Den Haag NEC-Heracles Almelo Sparta - SC Heerenveen NAC Breda - Feyenoord Studio Ajax, met (v.l.n.r.): gasten Gerard van der Lem, Rik van den Boog, Luis Suarez, Ton Ojers en presentator Hidde van Warmerdam. 'Ajax Life' hoogstwaarschijnlijk ook wat vaker voorbijkomen. AT5 en Aegon willen de Supportersvereniging Ajax namelijk nauwer bij de uitzendingen betrekken. Wie weet schuif jij binnenkort dan op uitnodiging van Aegon aan bij de voorbeschouwing, wedstrijd én de aansluitende uitzending. Uiteraard informeren we je daar tijdig over via ^jaxlife.nl. (SZ) Tijdens thuisduels zendt Studio Ajax live uit vanuit de Rinus Michels Zaal in de Amsterdam Arena. Bü uitduels verhuist het hele circus naar de vertrouwde AT5-studio. Voormalig FC Godenzonen-presentator Hidde van Warmerdam leidt het programma met een rood-witte bril, maar slaat daarin niet door. Studio Ajax is - net als Ajax Life - positief kritisch. Goed is goed, slecht is slecht. Een geloofwaardig medium voor echte Ajacieden. Het past volledig in de open en transparante Aegon-visie. Ajax draagt geen eindverantwoordelijkheid voor de inhoud van het programma. De club levert tafelgasten en mag jeugditems vanaf De Toekomst produceren. Studio Ajax bereikt een groot publiek. De uitzending is dankzij de digitale televisie landelijk te bekijken, waardoor alle leden van de Supportersvereniging Ajax in theorie met de voeten op tafel kunnen nabeschouwen. Zo schoven afgelopen zondag algemeen directeur Rik van den Boog, ras- Ajacied Gerard van der Lem, analist Ton Ojers, Robbert Schilder (NAC Breda) en Ajax-aanvoerder Luis Suarez aan. Gerard van der Lem vindt het programma een gouden zet van AT5 en Aegon. Het versterkt de band met Amsterdam en de supporters. "Er zitten (ex-)Ajacieden aan tafel en mensen als Ton Ojers gooien geregeld olie op het vuur. Persoonlijk zou ik nooit spelers schofferen. Maar goed, ik ken Ton ook al wat langer. Soms moetje zijn uitspraken met een korreltje zout nemen." In de nabije toekomst zal de naam Op 1 oktober gaat Ajax voor de Europa League op bezoek bij Anderlecht. Oud-Ajacied Jelle van Damme (25) blikt alvast vooruit. "Anderlecht zal Ajax ontvangen met veel respect voor het palmares en de traditie. Maar we zullen ook de strijd aangaan. Wij hebben dit seizoen iets recht te zetten. In de competitie zijn we twee jaar op rij tweede geworden; de slechts denkbare positie. In Europa willen we ons blazoen weer oppoetsen. Dat kan tegen clubs als Ajax, al is Ajax een grote club met goede voetballers. Ik volg ze op de voet en met Martin Jol hebben ze een toptrainer binnengehaald. Ik denk dat het vooral ook voor de fans twee leuke wedstrijden worden. Beide supportersclans houden van technisch en aanvallend voetbal en dat gaan ze te zien krijgen." "Ik was erg blij. Ajax is een club naar mijn hart. Het stadion, de mensen, die geweldige supporters, een stuk van mij zal altijd Ajacied zijn. Contacten in Amsterdam heb ik niet veel meer, al denk ik nog vaak terug aan David Endt, een lieve man met een groot hart voor de club en de spelers. Als voetballer ben ik een beetje 'made in Mokum', haha. De opleiding in Amsterdam heeft me gevormd tot de voetballer die ik nu ben. Wat ik van trainers als Ruud Krol en Ronald Koeman heb mogen leren, pakt niemand mij meer af. Ik heb heerlijke jaren meegemaakt in Amsterdam." "Dinamo Zagreb wordt een lastige tegenstander. Fanatiek publiek en goede voetballers, die geen doetjes zijn. Timisoara is voor mij de grote onbekende. Ik zou niet weten wie favoriet is, iedereen lijkt aan elkaar gewaagd. Overwinteren is ons doel. Als we samen met Ajax deze poule overleven, ben ik tevreden." (BA) Jaargang 17, nummer 5 Donderdag 17 september 2009 Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. Z-Press Sport Media BV Alex Klein Postbus 1015, 3300 BA Dordrecht ajaxlifekrant@zpress.nl Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info en adres wijzigingen: telefoon 020 - 3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Redactie Ajax Life: redactie@svajax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Hoofdredacteur: Sander Zeldenrijk S.Zeldenrijk@svajax.nl Eindredacteur: Mike van Damme Redactiecoördinatie: Jan-Hermen de Bruijn Medewerkers: Bas Abresch, Izaak Besuijen (graphics), David Kuipers, Hardy Menkehorst, Hennie Schuurman, Arnout Verzijl Website: www.ajaxlife.nl Coördinator website: Ernst-Jan Wilhelmis Advertenties: Z-Press Sport Media BV, telefoon: 078 - 6397070 Lambert van Waardenburg, Dennis Winkel, Bas van Son Prepress: Z-Press Studio BV Basisontwerp AjaxLife: Wazza Amsterdam, www.wazza.nl Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA: bedraagt 26,50, een gezinslid betaalt €17,50. Hiervoor krijgt u: Een supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) Voorrang bij het kopen van wedstrijd kaartjes 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Exclusieve deelname aan diverse evenementen Exclusieve toegang tot het besloten deel van Ajaxlife.nl Gratis toegang tot onze supportersfeesten Copyright 2009: (c) Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever Z-Press Sport Media BV. A j A X Voor wie niet weet wat een Cruyff Court inhoudt: dit is een trapveldje dat speciaal aangelegd wordt voor kinderen in drukke wijken, zodat ze veilig kunnen spelen en sporten. Degene die dit bedacht heeft, is niemand minder dan Johan Cru(jff, oud-Ajacied en heel erg begaan met kinderen. Wil jij bij de opening aanwezig z(jn? Dat kan natuurlek! Er is van alles te doen voor de jeugd. Uiteraard is de Ajax Kids Club ook aanwezig, dus kom gezellig een kijkje nemen b(j de informatiestand. Kids die op deze dag lid worden kr(jgen een leuke Ajax-bal als welkomstgeschenk. En maakje daar je vriendje lid, krijg je nog een extra verrassing!

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 19