13 STEFANO DENSWIL SLAAT ZIJN SLAG Zoektocht naar gezondheid en Belgisch geluk Talenten van toen ■031 j0S0>X#2S5S505SBFr^r""ffit jSDSOO^ ilirlillJ KLANKBORDGROEP AJAX JONGE SCHARE ajaxlife AJAX LIFE BOKAAL De jeugdopleiding van Ajax staat wereldwijd bekend als een vruchtbare kweekvijver voor talent. Maar niet iedereen haalde de top. In deze serie zoekt Ajax Life uit waar spelers van een bepaalde lichting terecht zijn gekomen. Deze keer een gelegenheidteam van de A1 en het tweede uit 1970. Boven (v.l.n.r.): Zittend (v.l.n.r.): JONG kcjp.to: JON Zit je vol ideeën? Ben je creatief? Ben je één keer in de twee maanden beschikbaar? Geef je dan op voor de klankbordgroep van Ajax Jonge Schare. JEUGD 17-09-2009 Ook op De Toekomst rolt de bal weer I 0B volop en Ajax Life K y volgt de jeugdteams >1 dit seizoen op de voet. In deze rubriek worden de topscorerslijsten bijgehouden en de meest trefzekere spelers kunnen op jacht naar de Ajax Life Bokaal. Stefano Denswil heeft een eerste belangrijke stap gezet. De aanvaller van de B1 moet nog wel Lorenzo Ebecilio voor zich dulden, maar met drie doelpunten in één weekeinde stijgt Denswil wel met stip. Voor zijn eigen ploeg scoorde Denswil twee keer, en tijdens een korte invalbeurt bij de A1 maakte hij een dag eerder ook nog een treffer. STAND A-,B- EN C-JUNIOREN Lorenzo Ebecilio (A1) 7 Queensy Menig (C1) 5 Achill Vaarnold (C2) 5 Cerilio Cijntje (A2) 4 Stefano Denswil (B1/A1) 4 Dylan Nieuwenhuijs (C1) 4 STAND D-, E- EN F-PUPILLEN: Dani de Wit (D3) 6 Eldridge Oduro Asare (E2) 5 Kenneth Aninkora (D2) 3 Steven Bergwijn (D1) 3 Jizz Hornkamp (D2) 3 Vasco Lo Ning Hing (E3) 3 Abdelhak Nouri (D1) 3 Wil jij jouw eigen unieke spandoek/ bandieri ontwerpen, geef je dan snel op voor de Bandieri Battle 2009. Er zijn nog een aantal plaatsen beschikbaar voor zaterdag 17 oktober. Wacht niet te lang! Leden van Ajax Jonge Schare ontwerpen hun eigen exclusieve bandieri, kunnen een beroep doen op de professionele tifosi van vak 410 en bekijken aansluitend de wedstrijd Ajax - Willem II. Wat het kost? Niet meer dan tien euro! Rondleiding en lunch inbegrepen. Aanmelden kan alleen via de speciale banner op ajaxlife.nl/ jongeschare. Daar lees je ook hoe je een introducé kunt meenemen. Tot zaterdag 17 oktober! Trainer Han Grijzenhout was zes jaar assistent van Rinus Michels, voordat hij in 1972 naar Cercle Brugge vertrok. Trainde diverse Belgische clubs, en werd in 1980 met Club Brugge lands kampioen. Kocht na zijn pensioen een camper. Hij woont nog steeds in Bel gië, het leven bevalt hem daar prima. Bob Hoogenboom werd in 1975 aan Sporting Lokeren verkocht voor drie duizend gulden. 'Bouke' groeide uit tot recordhouder van de Belgische club met liefst 449 wedstrijden. Heeft nu samen met zijn zoon een discotheek in Lokeren, Le Dimanche. Andries Kok had geen schijn van kans in Ajax 1 met mannen als Cruijff voor hem. Vertrok naar Telstar, waar hij door een bles sure slechts een half jaar speelde. Werd daarna honkvast en speelde tot zijn 35ste voor de amateurs van Zaandijk. Werkt alweer 39 jaar voor de gemeente Zaanstad. Jan Gerritsen werkte 32 jaar voor de PTT, waarvan de eerste vijf in Amsterdam. Vertrok daarna met zijn vrouw naar Breda, waar hij nog steeds woont. Liep vorig jaar bij een operatie een slagaderlijke bloeding op, en is sindsdien afgekeurd. Rob Visser was een lange verdediger, die veel cor rigeerde op snelheid. Wat hij nu doet, is onbekend. Kokkie Hoogenboom (geen familie van Bob) voetbalde tot zijn 25ste bij Ajax. Hij werkt al 37 jaar bij de GG&GD van Amsterdam, op de afdeling financiën. Gerrie Kleton kwam niet verder dan vier wedstrijden in Ajax 1Was met zijn lange haar en Afghaanse jas (die volgens teamgenoten na een regenbui naar pis rook) een provotype. Maakte furore bij Haarlem. Na een lang ziektebed overleed hij in 2006. Kwam na zijn dood nog wel in contact met zijn vrouw en twee dochters via het medium Char. Ruud Baas brak niet door bij Ajax en had later een autobe drijf in Amsterdam. Bracht een zoon voort die profvoetballer was bij Haar lem, FC Volendam, Aberdeen en FC Eindhoven. Rob Ombre voelde dat profvoetbal er niet inzat en stortte zich op een maatschappelijke carrière. Een goede keuze, want hij is nu al 25 jaar met veel plezier werkzaam als docent bij het Mediacollege Amsterdam. Heeft Ajax overigens nooit verlaten. Ging verder als amateur, zit al twaalf jaar in de ledenraad en maakt deel uit van de studiebegeleidingscommissie. Bob Haarms is een clubicoon. Na zijn overlijden, begin juni, werd groots afscheid van hem genomen bij Ajax. Willem Mans kon geen contract ver dienen bij Ajax en ging terug naar zijn oude club ZFC. Speelde daar twintig jaar in het eerste. Is inmiddels ook al 41 jaar timmerman. Sjoerd Ruiter is onderhand de verpersoonlijking van verspild talent geworden. Werd gezien als de nieuwe Cruijff, kon die druk niet aan en stopte op zijn twintigste acuut met voetballen. Werkte daarna via uit zendbureaus, maar zit nu al jaren in de wao. George van Bockel speelde één of twee wedstrijden in het eerste van Ajax, maar kon niet echt doorbreken. Vertrok naar La Louvière, maar die tijd zou hij liever vergeten. Liep in België een virusziekte op en kon een tijdje niet meer lopen. Hield psychische pro blemen over aan zijn tijd als voetballer en is inmiddels afgekeurd. John Rep brak wél door bij Ajax. 'Goudhaantje' speelde tot 1975 in Amsterdam en deed mee in de WK- finales van '74 en '78. Als trainer kwam Rep niet verder dan de ama teurs. Pancratius was vorig jaar zijn laatste club. Bij FC Omniworld was hij vorig seizoen nog scout, maar door bezuinigingen moest hij daar vertrek ken. Momenteel is hij zoekende naar een functie in de voetballerij. Dirk Visser vertrok naar Heerenveen. Kwam uiteindelijk in de effectenhan del terecht. Henny Vredenbregt was volgens Rinus Michels niet goed genoeg, en vertrok naar DWS. Ging werken voor het bedrijf van Dé Stoop, Starlift. Werkt nu bij het ministerie van VROM. Cor ten Bosch was een van de boefjes van dit team. Kwam bij De Volewijc- kers terecht, dat met FC Amsterdam fuseerde. Ten Bosch mocht blijven. Werkte 31 jaar bij een geld- en valuta handelaar, maar dit keer bleef hij niet na een gedwongen fusie. Is nu trainer van hoofdklasser AFC Amsterdam. Loet Donkers was een van de eer ste jeugdspelers bij Ajax van buiten Amsterdam. De Bosschenaar haalde het eerste echter niet en vertrok naar België, waar hij ondermeer speelde voor Beringen. Stopte zes jaar geleden bij de PTT en verdient nu nog wat bij met de verhuur van appartementen in Frankrijk. Theo Husers stond op het punt van doorbreken bij Ajax toen hij zijn been brak. Speelde daarna wel betaald voetbal bij DWS, Vitesse, Lokeren en FC Amsterdam. Stopte afgelopen seizoen bij de veteranen bij AFC en werkt al jaren bij De Amers- foortse. DENK EN BESLIS MEE! Waarom een klankbordgroep? Vanachter een bureau bedenken wat anderen leuk vinden, gebeurt al veel te vaak. Wie weet er beter wat jongeren van dertien tot en met zeventien jaar willen dan jullie als Jonge Schare-leden zelf? Vandaar dat de Supportersvereniging Ajax een klankbordgroep gaat samenstellen. En wat moet ik dan doen als ik daar in kom? Het belangrijkste is datje meedenkt over wat jouw medeleden van Ajax Jonge Schare leuk zouden vinden. Via deze groep proberen we jullie lidmaatschap nog meer af te stemmen op jullie behoeften. Je hebt dus rechtstreeks invloed op de te organiseren activiteiten en andere ideeën voor Ajax Jonge Schare. Het klankbordgroepje komt één keer in de twee maanden b(j elkaar. We proberen deze bijeenkomsten zo veel mogelijk te plannen op wedstrijddagen, zodat je na afloop meteen de thuiswedstrijd van Ajax kunt zien. De eerste bijeenkomst staat gepland op zaterdag 17 oktober, om 17:00 uur, waarnaje meteen door kunt naar de wedstrijd Ajax - Willem II. De bijeenkomst valt overigens ook goed te combineren met de Bandieri Battle, op dezelfde dag (zie kader links). En alle leden van Ajax Jonge Schare kunnen zich opgeven? Zeker. We willen een zo divers mogelijke groep samenstellen, dus met jongens en meisjes van verschillende leeftijden, uit verschillende woonplaatsen. Je kunt je opgeven tot 30 september, door een mail te sturen met je naam, geboortedatum en lidmaatschapnummer naar: jongeschare@ajax.nl. (MvD)

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 13