VRAGEN AAN... Wamberto Waarom FC Wilrijk, waarom een vierdeklasser? Hoe gaat het met je andere zoons? Wat is je grote droom: drie zoons in het eerste van Ajax? Hoeveel verstand van voetbal hebben voetbal lers eigenlijk? Oud-Ajacie- den gaan ons dit seizoen het antwoord geven. Elke Ajax Life vult een oudge diende de toto in. Dit keer Ton Pronk. ajaxlife COLOFON Jaargang 17, nummer 4 Vrijdag 4 september 2009 Volgende editie verschünt donderdag 17 september 2009 De Ajax Kids Club gaat dit seizoen gewoon weer verder met 'Vraag Maar Raak', hét nieuwsitem waar je de spannendste, leukste, gekste, coolste vraag kunt stellen aan jouw favoriete Ajacied. Wil jij ook een originele vraag stellen aan jouw idool? Maak dan met je mobiele telefoon of (foto) camera een filmpje. Ga geen heel verhaal ophangen tegenjouw favoriete Ajacied, maar gebruik de volgende tekst: 'Hoi (naam speler), ik ben (jouw naam) uit (jouw woonplaats) en ik wil je de volgende vraag stellen: (jouw vraag). Groetjes, (jouw naam). Upload je filmpje naar de Hyvespagina van Lucky (luckylynx.hyves.nl). Let op: je kunt maar één vraag stellen, en je filmpje mag niet langer duren dan twintig seconden! Wie weet krijg jij een persoonlijk antwoord op film van de Ajax- speler van jouw keuze en zie jij dit alles terug op de Ajax Kids Club-site! PSV-RodaJC Heerenveen-FCGroningen PAK DE AGENDA! Op de burelen van de Supportersvereniging Ajax wordt hard gewerkt aan de organisatie van de supportersfeesten tijdens dit seizoen. Wanneer, waar, hoe, welke Ajacieden komen? Langzaam maar zeker worden de antwoorden duidelijk. Waar de feesten dit jaar worden georganiseerd, kunnen we nog niet prijsgeven. Op welke data de SVA het land in trekt, wel. Dus wil je het supportersfeest in jouw regio niet missen, blokkeer dan alvast de volgende data: 24 november, 9 februari en 2 maart. Houd de Ajax Life en de website ajaxlife.nl in de gaten voor meer informatie! Oud-Ajacied Wamberto (34) trekt de voetbalschoenen weer aan. De aanvaller komt dit seizoen uit voor een vierdeklasser in België, FC Wilrijk. "Ik ga daar puur voor mijn plezier spelen. Er hebben nog wel wat Belgische tweedeklassers gebeld, maar voor de sportieve uitdaging doe ik het niet meer. Wilrijk komt uit Antwerpen; ik zocht een club uit die stad, omdat mijn jongste zoon Wanderson (15) bij Germinal Beerschot Antwerpen in de jeugd is gaan spelen. Hij kan als rechts- of linksbuiten spelen, net als zijn vader. Ik wil dicht bij hem zijn om hem te helpen en zocht een club om zelf ook nog te kunnen blijven voetballen. Dat is dus Wilrijk geworden. Het niveau moet ik gemakkelijk aan kunnen. Ik heb vorig seizoen niets gedaan, maar daarvoor heb ik nog goed gepresteerd bij FC Omniworld." "Wambertinho (17) heeft maandag een contract getekend bij KV Mechelen. Hij kan als aanvallende middenvelder spelen, maar wordt ook als rechtsback gebruikt. We gaan binnenkort een appartement voor hem zoeken, want dagelijks reizen van Antwerpen naar Mechelen is niet te doen. Met Danilo (19) gaat het ook goed. Hij speelt nu in Jong Ajax en hoopt dit seizoen wat dichter bij het eerste te komen. Danilo is een echte buitenspeler. Misschien dat hij dit seizoen af en toe mag gaan meetrainen bij het eerste." "Dat zou wel heel mooi zijn, ja. Ik ben en blijf een echte Ajacied, dus als dat ooit zou gebeuren, zou dat een van de mooiste dagen van mijn leven zijn. Maar als ze alledrie profvoetballer worden, zou dat sowieso al geweldig zijn. Al mijn zoons hopen op een carrière als prof. Met mijn eigen ervaringen probeer ik ze zoveel mogelijk te helpen. Over een paar jaar zullen we zien of het zijn vruchten heeft afgeworpen." (BA) Willem II-FC Groningen RodaJC-NAC Breda AZ-NEC Vitesse - RKC Waalwijk Heracles - Sparta ADO Den Haag - FC Utrecht Feyenoord - PSV Heerenveen-FC Twente WVVenlo-Ajax FANZONE 04-09-2009 DE TOTO W(jsheid komt met de jaren, zo luidt door ouderen vaak gebruikt spreekwoord. Maar is dat ook echt zo? Ton Pronk, van 1960 tot 1970 speler van Ajax, mag het de komende twee speelronden gaan bewijzen. De 'jongere' generaties oud- Ajacieden hebben de 68-jarige Amsterdammer niet echt moeilijk kunnen maken. Gerald Vanenburg staat nog steeds bovenaan met negen goede voorspellingen, uit achttien wedstrijden. Richard Witschge kon daar de afgelopen twee weken niets aan doen. Hij had slechts zeven van de zeventien wedstrijden goed voorspeld. De toto van.. Ton Pronk FC Twente- FC Utrecht WVVenlo-Heracles Sparta-RKC Waalwijk Vitesse-NEC Ajax - NAC Breda Willem II - Feyenoord STAA achter Ajax! Wellicht is het de bezoekers van ajaxlife.nl opgevallen dat onze artikelen ook kunnen worden voorgelezen door een stem. Deze zogenoemde readspeaker staat ook op de sites van Ajax en de Amsterdam Arena. "Deze voorleesfunctie is in het leven geroepen voor mensen met een visuele beperking, laaggeletterden en analfabeten," vult STAA-secretaris Simone Freling aan. Daarnaast kunnen Ajacieden vanaf dit seizoen bij thuisduels in het stadion een radioverslag horen op 105.6 FM. 'Ajax Audio' is geen NOS/ Langs de Lijn. Daarvoor is het commentaar uiteraard te gekleurd, maar met twee vaste Ajax-watchers op de perstribune worden de supporters maximaal bediend. Ten derde realiseerde STAA de uitbreiding van het gehandicapten platform ter hoogte van het veld aan de noordzijde van het stadion. Daarbij is de stichting, zoals bij de meeste initiatieven, afhankelijk van het particuliere bedrijfsleven. In dit geval zorgden Blokker, Toplenzen en Groenhof Optiek voor een financiële bijdrage. Cateringsponsor Welzorg Nederland sponsort de catering voor deze doelgroep. "Ondanks de crisis is het goed te zien dat veel bedrijven kritisch in de spiegel kijken wat ze voor de maatschappij kunnen blijven betekenen." De doelstellingen voor de komende periode zijn duidelijk. "We willen het platform verder uitbreiden vanwege de wachtlijst, en ook de infrastructuur kan en moet beter. Het perfectioneren van bovengenoemde initiatieven heeft nu dan ook prioriteit voordat we weer met iets nieuws beginnen," besluit Freling. De Supportersvereniging Ajax heeft als belangenbehartiger van de Ajax-fans overigens vanaf 2008 een bestuurszetel in STAA. "Het is fantastisch om te zien hoe hard er achter de schermen wordt gewerkt aan het toegankelijker maken van de Ajax-beleving," vult SVA-directeur Anneke Ruitenberg aan. (SZ) Wil je extra info over kaartverkoop voor het gehandicaptenplatform? Bel even met Ajax' afdeling Sup porterszaken: 020 311 14 44. Of surf naar www.ajax.nl/mindervaliden. Daar vind je alles wat je moet weten. Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. Z-Press Sport Media BV Alex Klein Postbus 1015, 3300 BA Dordrecht ajaxlifekrant@zpress.nl Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info en adres wijzigingen: telefoon 020 - 3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Redactie Ajax Life: redactie@svajax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Hoofdredacteur: Sander Zeldenrijk S.Zeldenrijk@svajax.nl Eindredacteur: Mike van Damme Redactiecoördinatie: Jan-Hermen de Bruijn Medewerkers: Bas Abresch, Izaak Besuijen (graphics), David Endt, David Kuipers, Patrick Leemans, Hennie Schuurman Website: www.ajaxlife.nl Coördinator website: Ernst-Jan Wilhelmis Advertenties: Z-Press Sport Media BV, telefoon: 078 - 6397070 Lambert van Waardenburg, Dennis Winkel, Bas van Son Prepress: Z-Press Studio BV Basisontwerp AjaxLife: Wazza Amsterdam, www.wazza.nl Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA: bedraagt 26,50, een gezinslid betaalt €17,50. Hiervoor krijgt u: Een supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) Voorrang bij het kopen van wedstrijd kaartjes 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Exclusieve deelname aan diverse evenementen Exclusieve toegang tot het besloten deel van Ajaxlife.nl Gratis toegang tot onze supportersfeesten Copyright 2009: (c) Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever Z-Press Sport Media BV.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 15