=1 13 De Cl van 1982 heeft opvliegers, hoogvliegers en vooral vliegangst LEEF JE UIT TIJDENS DE BANDIERI BATTLE EBECILIO AL [i lilUHtt Talenten van toen 1 i M:w - - ÏTSl13 i- ïïi ,1^ y ITT fflfÏM JÉ- De jeugdopleiding van Ajax staat wereldwijd bekend als een vruchtbare kweekvijver voor talent. Maar niet iedereen haalde de top. In deze serie zoekt Ajax Life uit waar spelers van een bepaalde lichting terecht zijn gekomen. Deze keer de C1 van 1982/1983. ajaxlife Boven (v.l.n.r.): Onder (v.l.n.r.): De creatieve geesten van de Ajax Jonge Schare kunnen zich gaan verheugen op zaterdag 17 oktober. Die dag gaat Ajax namelijk niet alleen Willem II verslaan, maar wordt ook de Bandieri Battle gehouden. AJAX LIFE BOKAAL JEUGD 04-09-2009 Jan van Eijden nam een jaar of acht geleden na 24 jaar afscheid als jeugdleider. Hij deed nooit iets voor een andere club, want 'Ajax zit in het bloed van een Van Eijden'. Is tegen woordig leider van het veteranen- team. Jeroen Griffioen was volgens zijn teamgenoten een type Piet Schrijvers. We hebben hem niet weten te traceren. Hans Bijvank begon als leider van de E2 en is inmiddels al 38 jaar een zeer gewaardeerde vrijwilliger bij Ajax. Marcel Priessen was niet de beste voetballer uit dit elftal, maar viel wel op door zijn fysiek. Een grote, sterke verdediger, die goed een mannetje kon uitschakelen. Woont tegenwoor dig in Marbella, waar hij geniet van het leven. Spits Farid van Raayen was een van de grootste talenten, maar stak, zo zegt hij zelf, mentaal niet goed in elkaar. Hij wilde liever gaan stappen met vrienden. Heeft tegenwoordig een eigen automatise ringsbedrijf in Bussum en is trainer van het zaterdagselectieteam van NVC uit Naarden. Leeroy Echteld debuteerde nooit voor Ajax, maar kwam bij onder meer Haarlem en Heerenveen wel tot 368 duels in het betaalde voetbal. Tegenwoordig is hij trainer en hoofd opleidingen van Blauw-Wit Amsterdam, waarmee hij zich doordeweeks ook inzet voor maatschappelijke (school)projecten. Dennis Bergkamp viel in de C1 nog niet op door zijn fabelachtige techniek, maar door zijn loopvermo gen. Dennis zat namelijk op atletiek. Het extreme balgevoel kwam er later bij en dat leverde een paar van de mooiste doelpunten ooit op. Sinds dit seizoen is hij trainer van Ajax D2. Dennis Heijt kwam op zijn achtste bij Ajax en is nooit meer weggegaan. Speelt tegenwoordig bij de veteranen, waar hij op alle posities achterin uit de voeten kan. Moest vorige week zelfs op doel. Runt een klusbedrijf met broer Henk. Met Virgil Joemankhan was het vaak lachen, gieren en brullen. Buiten het veld dan. Zat in het ramptoestel van SLM dat in 1989 bij Zanderij neerstortte. Joemankhan, op dat moment speler van Cercle Brugge, kwam daarbij om het leven. Trainer Herman Borman ('streng maar rechtvaardig') werkte tot zijn 65ste als trainer en scout bij Ajax. Moest daarna noodgedwongen stoppen, maar is nu op parttimebasis nog steeds jeugdscout. Danny Muller verruilde Ajax voor FC Barcelona in 1988, maar vertrok na twee jaar weer. Zwierf daarna over de Nederlandse en Belgische velden, tot hij in 2000 moest stoppen door een chronische achillespeesbles sure. Heeft van een hobby tijdens het voetbal zijn werk gemaakt: hij verhuurt appartementen, die hij zelf opknapt. Stapt net als Bergkamp niet graag in het vliegtuig. Angelo Terwiel begon bij Ajax als spits, en eindigde als voorstop per. Scheurde zijn hamstring met schoolvoetbal en haalde nooit meer zijn niveau. Doet tegenwoordig als verslaggever van Studio Sport zijn voordeel van zijn tijd bij Ajax, met hulp van voormalige ploeggenoten. Danny Zwartjes besloot na de betaalde jeugd voor een maatschap pelijke carrière te gaan, omdat hij dacht met zijn kwaliteiten nooit meer dan semi-prof te kunnen worden. Is inmiddels algemeen manager bij een bedrijf dat onder andere cruiseschepen en booreilan den chemisch reinigt. Marco Korff kwam niet verder dan drie keer op de bank zitten bij Ajax 1. Is tegenwoordig chef monteur bij een liftenfïrma, en staat ook nog steeds onder de lat. Dit seizoen bij de plaatselijke FC van Purmerend. André Gieling werd door Sjaak Swart de opvolger van Sjaak Swart genoemd. Na zes knieoperaties kon die belofte nooit worden ingelost. Schreef voor Het Parool en ELF Voetbal en werd zaak waarnemer. Bracht bijvoorbeeld Marcelo Salas naar Lazio. Doet het nu rustig aan en pendelt tussen Vinkeveen en Spanje. Glenn Helder haalde Ajax 1 nooit, maar kwam via een andere weg wel bij Arsenal terecht. Speelde ook vier keer voor Oranje. Belandde in 2007 voor zeven maanden in de cel, voor onder meer bedreiging en mishan deling. Timmert tegenwoordig aan de weg als drummer, en opende enkele weken terug met een drum solo nog het nieuwe stadion van Telstar. Dennis den Turk redde het niet bij Ajax, ging naar AZ, waar hij uiteindelijk elf jaar in het eerste elftal speelde. Na drie jaar De Graafschap en twee seizoenen ADO Den Haag, ging hij als jeugdtrainer aan de slag bij AZ. Sinds dit seizoen traint hij de A-junioren van ADO. ft'ullIXfe De Bandieri Battle is een spandoekenwedstrjjd onder begeleiding van het tifosi van vak 410. Voor deze battle hoefje niet meer dan wat goede ideeën mee te nemen. Een pakkende tekst of een ander creatief plannetje voor op je spandoek is genoeg. B(j gebrek aan inspiratie staat het tifosi van vak 410 klaar. Z(j helpen de hele middag mee om van jouw bandieri een kunststukje te maken. De maker van het mooiste spandoek wint een door de gehele Ajax-selectie gesigneerd shirt. Daarna is het snel spandoeken inpakken en op naar de tribunes. Wie zich opgeeft voor de Bandieri Battle gaat nameljjk ook naar Ajax- Willem II. In de Arena is een vak gereserveerd voor de Jonge Schare en daar kun je jouw spandoek meteen showen. Voor de Bandieri Battle zjjn slechts vijftig plekken beschikbaar, dus geef je snel op. Aanmelden doe je via de speciale banner op ajaxlife.nl. Het evenement begint om 12.00 uur en kost slechts tien euro, inclusief wedstrijdkaartje, rondleiding en lunch, leder lid mag ook een introducé meenemen (tussen de 13 en 18 jaar), voor diegene is de prijs 25,50 euro. Wil je extra wedstrijdkaarten bestellen? Dat kan. Geef dit aan op het aanmeldformulier datje kunt vinden op ajaxlife.nl. Per persoon kan je maximaal drie kaarten extra bestellen voor 25,50 euro per kaartje. ifl Ook op De Toekomst rolt de bal weer en Ajax Life volgt de jeugdteams dit seizoen op de voet. In deze rubriek worden de topscorers- lijsten bijgehouden en de meest trefzekere spelers kunnen op jacht naar de Ajax Life Bokaal. Aan het einde van het seizoen reiken we twee Bokalen uit. Één voor de topscorer van de bovenbouw (A-, B- en C-junioren) en één aan meest trefzekere speler van de onderbouw (D-, E-, F-pupillen). De lagere jeugdteams trappen pas deze week af, dus in de eerste tussenstand vinden we alleen spelers uit de bovenbouw terug. De A1 speelde al drie wedstrijden en daarin liet Lorenzo Ebecilio meteen zien een gooi te willen doen naar de Ajax Life Bokaal. De aanvaller scoorde tegen ADO Den Haag vijf keer en mede daardoor won de ploeg van Frank de Boer met 10-0. TUSSENSTAND BOVENBOUW Lorenzo Ebecilio (A1) 6x Christian Eriksen (A1) 3x Yener Arica (A2) 2x Sheraldo Becker (C1) 2x Queensy Menig (C1) 2x

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 10