19 SEIZOENKAART GOED BEWAREN! 3 VRAGEN AAN... Alex Kroes 'Transfer De Zeeuw snap ik niet goed' x, x x ajaxlife COLOFON Jaargang 17, nummer 3 Donderdag 20 augustus 2009 Volgende editie verschijnt vrijdag 4 september 2009 Hoeveel verstand van voetbal hebben voetballers eigenlijk? Oud-Ajacieden gaan ons dit seizoen het antwoord geven. Elke Ajax Life vult een oudge diende de toto in. Dit keer Richard Witschge. X "IX X X X X X X X X X X De rechten van de voetbalspeler (handleiding voor de (betaald) voetbalspeler en zijn familie) Mr. Frans de Weger Uitgever Forza Fides ISBN: 978-94-90293 €19,95/152 pagina's Jaarboek Ajax 2008 - 2009 David Endt Evert Vermeer Uitgeverij Windroos ISBN: 978-90-74804-16-5 25,00/128 pagina's. Merkt Ajax nog; wat van de astronomische bedragen die Real Madrid deze zomer door Europa slingerde? Wat vind je van de aankopen van Ajax deze zomer? Gaat Ajax zich nog roeren op de transfermarkt? Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. Z-Press Sport Media BV Alex Klein Postbus 1015, 3300 BA Dordrecht ajaxlifekrant@zpress.nl Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info en adres wijzigingen: telefoon 020 - 3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Redactie Ajax Life: redactie@svajax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Hoofdredacteur: Sander Zeldenrijk S.Zeldenrijk@svajax.nl Eindredacteur: Mike van Damme Redactiecoördinatie: Jan-Hermen de Bruijn Medewerkers: Bas Abresch, Izaak Besuijen (graphics), David Kuipers, Peter R. de Vries, Hennie Schuurman, Jurryt van de Vooren Website: www.ajaxlife.nl Coördinator website: Ernst-Jan Wilhelmis Advertenties: Z-Press Sport Media BV, telefoon: 078 - 6397070 Lambert van Waardenburg, Dennis Winkel, Bas van Son Prepress: Z-Press Studio BV Basisontwerp AjaxLife: Wazza Amsterdam, www.wazza.nl Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA: bedraagt 26,50, een gezinslid betaalt €17,50. Hiervoor krijgt u: Een supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) Voorrang bij het kopen van wedstrijd kaartjes 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Exclusieve deelname aan diverse evenementen Exclusieve toegang tot het besloten deel van Ajaxlife.nl Gratis toegang tot onze supportersfeesten Copyright 2009: (c) Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever Z-Press Sport Media BV. Kun jij in de glazen bol kijken? Ldui FANZONE 20-08-2009 De wedstrudvoorspelhng is in een nieuw jasje gegoten. Ben jij lid van de Ajax Kids Club en wil jij de wedstrijd voorspellen? Dat kan! Op www.ajax.nl/kids kun je via het Aegon-blokje jouw wedstr(jdvoorspelling doorgeven. Heb je het antwoord goed dan maak je kans op een leuke prijs! De spelregels zijn als volgt: Je mag per wedstrijd maar één keer mee doen, dus denk er hééél goed over na. Als je meerdere voorspellingen doet per wedstrijd zijn ze allemaal niet geldig! De voorspellingen die binnenkomen als de wedstrijd is begonnen, zijn niet geldig. De voorspellingen die binnenkomen als de wedstrijd al is afgelopen, tellen natuurlijk ook niet mee. Hoofdsponsor Aegon zal drie mooie Aegon-ballen verloten onder de gelukkige voorspellers! ledereen die een goede eindstand heeft voorspeld, krijgt een leuke verrassing thuisgestuurd. Natuurlijk koester je tijdens het seizoen je seizoenkaart, maar gooi hem niet weg na de laatste thuiswedstrijd. De nieuwe seizoenkaarten zijn namelijk drie jaar geldig. Na komend seizoen kun je je seizoenkaart verlengen met de jaarlijkse betaling, een nieuwe pas krijg je dus niet. Toch je seizoenkaart weggegooid? Geen nood, je kunt altijd een nieuwe kaart aanvragen via Ajax. Dit kost echter €12,-. Mocht je kaart beschadigd zijn, ben je dit bedrag ook kwijt voor een nieuwe kaart. Dus: bewaar je seizoenkaart goed! Kijk voor meer informatie www.ajax.nl. DE TOTO John Heitinga beet het spits af, en heeft acht van de achttien wedstrijden goed voorspeld. Gerald Vanenburg verbeterde dit aantal tot negen. Kan Richard Witschge de leiding nemen? Dan moet h(j in elk geval b(j meer dan de helft van zijn voorspelde eredivisiewedstrijden het kruisje op de goede plaats hebben gezet. En de oud-Ajacied heeft het lastiger dan zijn voorgangers: NEC - FC Utrecht is verplaatst, dus kan hij slechts op zeventien wedstrijden een gokje wagen. Wil je volgen hoe Witschge het ervan afbrengt en wie dit seizoen de beste voorspellende gaven heeft? Kijk op ajaxlife.nl en klik op de toto-banner. De toto van., Richard Witschge FCTwente - RKC Waalwijk WV Venlo - FC Groningen Vitesse - ADO Den Haaq 1 2 3 Willem II - Heracles Feyenoord - Roda JC PSV-NAC Breda Ajax - Sparta Heerenveen - AZ RKC-ADO Den Haag Roda JC-Vitesse FC Utrecht - Sparta NEC-WVVenlo AZ-Willem II FC Groningen-PSV NAC Breda - Heerenveen Heracles - Ajax Feyenoord-FCTwente Gelicentieerd spelersmakelaar Frans de Weger bewijst met dit helder geschreven boek dat je ook zonder taaie juristenpraat hedendaagse juridische valkuilen kunt voorkomen. Een ideale handleiding voor ouders bij de eerste contractbespreking van hun zoon of dochter. De transfermarkt gaat bijna weer op slot na een roerige zomer. Zaakwaarnemer Alex Kroes laat zijn licht schijnen over het aankoopbeleid van Ajax. Voor de echte Ajax-masochist! Zelden volgden hoop en desillusie elkaar zo snel op als in het afgelopen seizoen. Een dramatisch jaar. David Endt en Evert Vermeer maakten er echter een keurig naslagwerk van met schitterende fotografie. Het jaarboek is onder meer te koop in de Ajax Fanshop, waar onze leden op vertoon van hun pas tien procent korting krijgen. "Weinig. Je hoopt natuurlijk dat er wat van dat geld doorsijpelt naar Nederland, maar vooralsnog gebeurt dat niet. De enige spelers die bij Ajax in aanmerking komen voor een transfer zijn Luis Suarez, Jan Vertonghen en een keeper, maar volgens mij blijft iedereen. Clubs hebben ook steeds meer moeite om wat miljoenen boven tafel te krijgen. Wij proberen Keisuke Honda te verkopen. Er is veel interesse, maar weinig geld." "Jeroen Verhoeven is een aankoop voor de breedte, maar niemand met een Ajax-hart zal het daar verder warm van krijgen. Thimothée Atouba is in Nederland nog een grote onbekende. Ik heb hem vorig jaar twee keer zien spelen bij HSV en denk dat hij een meer dan bruikbare speler zal worden voor Ajax. De transfer van Demy de Zeeuw snap ik niet goed, omdat Ajax met Eyong Enoh en Rasmus Lindgren al spelers van hetzelfde type in huis heeft. De rol van Ajax in de internationale voetbalwereld is er volgens mij één van kopen, doorontwikkelen en verkopen. En dat zie ik met De Zeeuw niet gebeuren." "Ik denk dat Ajax niet meer gaat kopen, maar alleen nog zal proberen om wat jongens weg te zetten. De Daley Blinds, Javier Martina's, die willen ze ergens anders stallen. Het liefst in de eredivisie, maar anders bij bijvoorbeeld Haarlem."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 8