AFKOELEN IN EEN BAD VAN ASSISTENT-TRAINER PSV ajaxlife Na een training de spieren laten afkoelen in een koud bad, bevordert het herstel. En dus wilde Ajax in hotel De Bloemenbeek een zogeheten cold tub gebruiken. Uitgerekend oud-PSV'er René Eijkelkamp schoot te hulp. Fitheid 4 REPORTAGE 24-07-2009 Het verhaal over de tobbe in De Bloe menbeek begint zün eigen leven te leiden, merkt Eijkel kamp. De huidige assistent-trainer van PSV kreeg ook al een sms'je van de regionale televi siezender AT5. "Of ik de concurrentie aan het helpen was. Ik heb terug gestuurd datje hele stüve spieren van zo'n hot tub krügt." Eigenlijk is de houten tobbe bedoeld om in een winters landschap warmpjes in de tuin te kunnen zitten. Met een wantje of biertje. Daar voor had Eijkelkamp het ding ook gekocht met zün vrouw bü een fancy fair in Ommen. Een meubelmaker uit de buurt van De Lutte kon de tobbe leveren. "Het mooie is dat het water wordt verwarmd door een houtkacheltje. Er zün dus geen energiekosten," promoot Eükelkamp zijn aankoop. Michael Lindeman, de nieuwe fitnesscoach van Ajax, was juist op zoek naar een soort üsbad waar de spelers na wedstrüden en trainingen in konden zitten. Om de spieren af te laten koelen, en zo het herstelpro ces te versnellen. In het hotel was echter geen tobbe aanwezig. Een zoektocht van hoteleigenaar Raymond Strikker eindigde bü dezelfde meubelmaker als Eükelkamp. "De meubelmaker belde en vertelde dat hotel De Bloemenbeek zo'n tobbe zocht, al voor die maandag. Hü vroeg of ik het erg vond dat die van ons werd gebruikt. Ik had daar geen problemen mee. Ik kon wel een weekje wachten." De Ajacieden zijn voorzichtig omgegaan met het eigendom van de oud-PSV'er. Hü kreeg de tobbe niet volgeschreven met Ajax-leuzen en handtekeningen terug. "Wel jammer, dan had ik 'm kunnen verkopen voor veel geld," grapt Eükelkamp. "Hü staat nu gewoon bü ons in de tuin. Ja, hü bevalt zeer goed." (MvD) pag. 3 Rob Wielaert hoeft minder te coachen dan vorig seizoen. 'De taken worden bewaakt.' Vervolg van op hun plek zette. De trainers waren de enigen die dat deden. We zijn ook te veel leiders kwijtgeraakt de laatste jaren. Klaas-Jan was de laatste. Er was niemand die zijn rol overnam. We weten nu dat er toch iets moet gebeuren. Er moeten nu spelers gaan opstaan." Maar wie? Wielaert lijkt er klaar voor. Luis Suarez ook. Hij is door Jol aangewezen als aanvoerder. Hoe zit het met Emanuelson zelf? Hij is een exponent van de jeugdopleiding, kent de club door en door en loopt al aardig lang rond in de Arena. Maar de 23-jarige Amsterdammer vindt zichzelf te lief. "Ik probeer wel medespelers te helpen, maar ik kan niet leiden op een manier als Edgar Davids of Jaap Stam dat deden. Zij hadden status, waardoor iedereen pikte wat ze zeiden. Spelers als Jan (Vertonghen, red.) en ik zitten in een fase dat we wel meer dingen gaan zeggen, maar er moet dan wel op een juiste manier op gereageerd worden." De regen tikt op het glazen plafond van een zaaltje in hotel De Bloemenbeek. Buiten, op het grasveld, verregenen de stoelen waar vorig jaar nog het aanwezige journaille op zat. De gebruikelijke persconferentie op de laatste dag van het trainingskamp, is nu binnen. "Ik heb gemengde gevoelens," begint Jol zijn terugblik op een week De Lutte. "Het is volgens mij de eerste keer in 36 jaar dat het slecht weer is. Ik hoop dat het een goed voorteken is, en geen slechte." Zelden heeft De Lutte in juli zo veel regen te verduren gekregen als dit jaar. Bijna elke training wordt geteisterd door fikse buien. Alleen de eerste dagen wordt daarom gebruik gemaakt van de fietsen, waarmee de spelers traditiegetrouw van het hotel naar het trainingsveld rijden. Vanaf dag drie is de bus het voornaamste vervoermiddel. De trainingen lijden niet onder het weer. Dat is het positieve gevoel dat Jol overhoudt. "We hebben goed en hard getraind," stelt hij vast. "Ik vind dat ze allemaal goed meedoen, vechten voor hun kans. We hebben gezegd dat we blanco beginnen. Alle spelers willen daar gebruik van maken." Blanco beginnen, Jol spreekt op donderdagmiddag dezelfde woorden tegenover de regionale televisiezender AT5, ook in De Bloemenbeek. Zijn insteek is op dat moment echter minder positief. De slechte basisconditie van Miralem Sulejmani stelt de trainer teleur, en Jol laat weten dat hij er niet voor wegloopt om Marvin Zeegelaar op te stellen als linksbuiten als het jonge talent het goed doet. Ook al heeft hij minder gekost dan Sulejmani, die alleen tegen Huizen (op zaterdagmiddag, 6-0) in actie komt. Op vrijdag noemt Jol de situatie rondom de Serviër van zestien miljoen een 'misverstand'. "Het verhaal dat hij niet speelt omdat hij niet fit is, geldt voor veel spelers," zegt Jol. "Het is niet zo dat ik hem wil tarten en dat hij daarom niet mag meedoen. Hij heeft de afgelopen dagen een ander programma afgewerkt, waardoor hij niet kon spelen." Lang niet alle spelers ogen even fit na hun vakantie. En dat terwijl iedere speler een programma met kracht- en conditieoefeningen heeft meegekregen om af te werken tijdens de vrije dagen. "Het kan niet zo zijn dat je kilo's te zwaar bent," zegt Emanuelson, die zelf een beetje heeft gevoetbald en getennist tijdens zijn vrije dagen. "Na een paar weken staan we er niet slecht voor, maar we zijn ook nog niet waar we moeten zijn. We hebben nog een paar weken om topfit te worden." Het is een kwestie van discipline, erkent Emanuelson. De discipline waarmee American footballer Walter Payton elke dag die heuvel in Arlington Heights oprende. Het is de discipline die de wederopstanding in Amsterdam moet inleiden, en die zijn bakermat dan heeft in De Lutte. Mede op die ene zanderige heuvel. VITECO

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 4