Bergkamp en Grim kneden op De Toekomst De Bl van 2002, blessureleed en Belgische avonturen Talenten van Toen De jeugdopleiding van Ajax staat wereldwijd bekend als een vruchtbare kweekvijver voor talent. Maar niet iedereen haalde de top. Ook dit seizoen zoekt Ajax Life uit waar spelers van een bepaalde lichting terecht zijn gekomen. De aftrap is voor de B1 van 2002. ajaxlife Overzicht trainers: De trainerscarrousel draaide deze zomer ook op De Toekomst stevig door. Dennis Bergkamp en Fred Grim zijn opvallende nieuwelingen, maar er waren meer veranderingen. Zo zag Arnold Mühren zijn team opgeheven worden en keerde Edmond Claus terug uit Haarlem. JEUGD 4 Q 24-07-2009 ItJ Edmond Claus, afgelopen seizoen hoofd jeugdopleidingen bij Haarlem, wordt trainer van de B2. Hij volgt de naar Ajax Cape Town vertrokken Maarten Stekelenburg op. Bryan Roy is niet langer coach van de C2. De oud-aanvaller wordt individueel trainer van de bovenbouw en techniektrainer van de onderbouw. Arnold Mühren neemt de taken van Roy bij het tweede C-elftal over. Afgelopen seizoen was Mühren nog coach van de C3, maar besloten is dat elftal op te heffen. (DK) Jong Ajax: Pieter Huistra en Fred Grim Al: Frank de Boer en Bob de Klerk A2: Gery Vink BI: Robin Pronk B2: Edmond Claus Cl: Wim Kwakman C2: Arnold Mühren Dl: Michel Kreek D2: Heini Otto en Dennis Bergkamp D3: Eddy van Schaick El: Casimir Westerveld E2: Martin Dorré E3: Peter van der Hengst Fl: Dennis de Haan In de dug-out van de D2 barst het komend seizoen van de ervaring. Heini Otto, in zijn eentje al goed voor 333 competitiewedstrijden in het betaalde voetbal, gaat een trainersduo vormen met Dennis Bergkamp. The Non-Flying Dutchman heeft onder meer 79 interlands achter zijn naam staan, maar is als trainer nog zo groen als gras. Bergkamp liep het afgelopen jaar stage bij het eerste elftal van Ajax en de BI, was assistent-trainer van Nederland B, maar staat nu voor het eerst als hoofdtrainer voor een groep. Adrie Koster liet kampioen Jong Ajax achter voor Club Brugge en wordt vervangen door Pieter Huistra. De 42-jarige Fries begon vorig seizoen als stagiair en eindigde als vervanger van Rob Witschge, nadat de assistent-trainer zijn achillespees had afscheurd. De rechterhand van Huistra bij de beloften wordt Fred Grim. Hij was de afgelopen twee jaar assistent-trainer bij Sparta. De oud doelman zal ook de keepers van Jong Ajax en de A-jeugd gaan trainen. DOOR DAVID KUIPERS STAAND: Trainer Wim Kwakman is nog altijd actief bij Ajax. Hij heeft de Cl onder zijn hoede. Jasper Kok had behalve talent ook veel pech. Hij probeerde bij Ajax, RKC en Vitesse door te breken, maar raakte drie keer zwaar geblesseerd. Weet nu dat hij nooit meer op profniveau zal spelen en vindt het moeilijk om dat te accepteren. Werkt op de commerciële binnendienst van een groot bedrijf. Stanley Aborah haalde wel het eerste van Ajax, maar bleef steken op vier wedstrijden. Liet zijn contract bij Ajax ontbinden na een jaar verhuurd te zijn geweest aan FC Den Bosch. De Ghanese Belg voetbalde daarna bij FCV Dender, maar keerde in 2007 terug naar Nederland. Speelt nu al twee seizoenen bij Den Bosch. Robbert Schilder kon nooit een zekerheidje worden bij Ajax na zijn debuut in 2006. Werd tot twee keer toe verhuurd aan Heracles Almelo, maar speelde toch 23 competitiewedstrijden in het eerste van Ajax. Vertrok deze zomer naar NAC. Marco van Duin kon bij Ajax niet doorbreken en vertrok afgelopen jaar naar Haarlem. Stond daar veertien competitieduels onder de lat, maar kende ook de nodige pech. Liep in januari 2009 een hersenkneuzing op die hem drie maanden aan de kant hield. André Hofstee kon het niet maken bij de proftak en kwam terecht in het eerste amateurelftal van Ajax. Kwam het afgelopen seizoen uit voor het Haarlemse Young Boys, maar stopte daar halverwege de competitie. Giorgio Berkleef had het niet meer naar zijn zin bij Ajax en besloot na drie maanden in deze Bl te stoppen. Probeerde het later bij RKC, Willem II en Haarlem, maar een echte profcarrière zat er niet in. Is nu spelersmakelaar, net als zijn vader Brian en speelt bij Chabab. Danilo Arends vertrok na de Al bij Ajax en werd aanvoerder van Jong ADO Den Haag. Verdiende ook een contract in de residentiestad, maar een doorbraak in het profvoetbal bleef uit. Speelt nu bij Katwijk. Fysiotherapeut Erna Spil kneedt nog steeds spieren bij Ajax. ZITTEND: Tom de Mul kwam over van het Belgische Germinal Beerschot Antwerpen en speelde 36 competitiewedstrijden in het eerste van Ajax. Vertrok na een goed jeugd-EK naar Sevilla, maar kwam daar nauwelijks aan spelen toe. Het afgelopen seizoen werd hij verhuurd aan Racing Genk. Milano Koenders koos voor RKC en maakte in Waalwijk zijn debuut in het profvoetbal. Verdiende een transfer naar AZ, maar wist het daar niet te maken. Kende afgelopen jaar een goede periode bij NEC, waar hij op huurbasis speelde. Staat nu in de etalage van AZ. Urby Emanuelson is uitgegroeid tot een gewaardeerde basiskracht en international. Begint aan zijn zesde seizoen bij Ajax en is zoekende naar zijn plek binnen het elftal. Jergé Hoefdraad was te klein naar de smaak van Ajax en moest vertrekken. Kwam bij RKC terecht, waar de middenvelder ook debuteerde. Brak kort na zijn doorbraak zijn enkel, scheurde zijn enkelbanden en kwam zonder club te zitten. Krijgt nu bij Omniworld een nieuwe kans. Gideon de Graaf verruilde de Al van Ajax voor NAC, maar kon in Breda niet doorbreken. Versleet inmiddels al verschillende Belgische club (je) s en doet modellenwerk voor onder andere McGregor. Michael Timisela kwam tot vier wedstrijden in het eerste van Ajax, maar had Hatem Trabelsi voor zich in de pikorde. Deed in 2007 een stapje terug en tekende bij VVV-Venlo. Groeide daar uit tot basisspeler en werd afgelopen jaar kampioen van de Jupiler League. Buitenspeler Tom Kalkhuis zag als speler van de beloften veel concurrenten naar Amsterdam komen en vroeg of hij mocht worden verhuurd. Hij werd gestald bij Omniworld, maar scheurde daar zijn kruisband af. Kreeg daarna nog wel de kans op een avontuur op Cyprus, waar hij voor Onisilos Sotira speelde. Dat werd geen succes, want het voetbal kwam op het tweede plan en Sotira lijkt in niets op Amsterdam. Is tegenwoordig logistiek medewerker in het AMC.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 13