DE A1 VAN 1967 WERD OVERVALLEN Ajax wil - net als FC Barcelona - méér zijn dan een voetbalclub. De benefietwedstrijd van Jong Ajax tegen Jong Liverpool vormde dan ook een uiterst succesvolle aftrap. In tegenstelling tot de opkomst en opbrengst (zo'n 40.000) viel alleen de wedstrijd wat tegen. TALENTEN VAN TOEN De jeugdopleiding van Ajax staat wereldwijd bekend als een vruchtbare kweekvijver voor talent. Maar niet ieder een haalde de top. In deze serie zoekt Ajax Life uit waar spelers van een bepaalde lichting terecht zijn gekomen. De laatste van dit seizoen is voor de A1 van 1967. Ajax is meer dan een voetbalclub UflIK ALü\F V flay FRIENDLY LIVERPOOL JEUGD 15-05-2009 FOOTBALL RIGHT PLAT Algemeen directeur Rik van den Boog roept elders in deze Ajax Life dat Ajax zijn maatschappelijke rol serieuzer gaat nemen. Zo organiseerde de club in samenwerking met topsponsors AEGON en adidas op 8 mei een benefietwedstrijd voor Right to Play. Right to Play zet zich in voor kin deren in ontwikkelingslanden. Via sport en spel probeert de organisatie hoop, structuur en verbondenheid te realiseren. AEGON vormt de link tussen Ajax en Right to Play. Ajax' gouden hoofdsponsor is daar zelfs 'platinum sponsor'. Dat sportpark De Toekomst in deze sportief zware tijden uitpuilde, is een hoopvol signaal voor toekom stige projecten. Liefst 3400 toe schouwers hadden de moeite geno men om naar de beloften van Ajax en Liverpool te komen kijken. Naast de 40.000 voor Right to Play het grootste winstpunt van de avond. De Supportersvereniging Ajax deed uiteraard ook een duit in het zakje. Namens de vereniging overhandigde directeur Anneke Ruitenberg voor afgaand aan de wedstrijd een cheque met een symbolisch bedrag van 500 aan Right to Play-directeur Matthijs Huizing (zie foto)"De Supportersvereniging Ajax heeft met 85.000 leden ook een maatschappe lijke rol. Zo schonken we dit bedrag aan Right to Play en doneerden we de opbrengst van de loterij op de Ajax Kids Club Voetbaldag aan de CliniClowns," aldus Ruitenberg. ACHTERSTE RIJ: Nol Boerkoel was leider van dit elftal en later nog lid van de leden raad. Hij is inmiddels overleden. Gabri Martinez zat dicht tegen het eerste elftal aan. Mocht mee op trainingskamp en speelde wat oefen wedstrijden, maar de doorbraak volgde nooit. Leo Beenhakker wilde hem later naar Real Zaragoza halen, maar Don Leo belde een dag na het sluiten van de overschrijfperiode en het feest ging niet door. Werkt bij een groothandel voor shutters, raambekleding, en bereidt zich voor op de Steven Rooks Classic. Hans Kok was een groot talent met enorm veel pech. Nam als A-junior een duik in te ondiep water en zit sinds dien in een rolstoel. Op Voorland werd lange tijd het Hans Kok-toer nooi gespeeld. Henk Panday redde het niet bij Ajax en kwam in het amateurvoetbal terecht. Ook moeder Panday droeg haar steentje bij, want als fysiothe rapeut behandelde ze af en toe wat spelers. Zoonlief is tegenwoordig trambestuurder in Amsterdam. Terry Slee haalde het eerste elftal niet, en verdween in de anonimi teit. Remco Muller kwam nooit meer thuis van een oefenwedstrijd bij Quick Boys. Kreeg samen met ploeggenoot Cor van den Brink een auto-ongeluk en beiden overle den op achttienjarige leeftijd. Ron Matteman was behalve een goede voetballer ook een goede judoka. Kwam niet verder dan de A-junio- ren bij Ajax, maar werd wel Neder lands judokampioen. Koos na een paar jaar amateurvoetbal voor een maatschappelijke carrière en begon een sportschool. Had ook een paar kledingzaken, wat zonnecentra en runt nu een montagebedrijf. VOORSTE RIJ: John Cornet was het niet eens met de beslissingen van zijn trainer en liet zijn contract bij Ajax ontbin den. Vertrok naar Haarlem, maar kon daar niet definitief doorbreken en moest een baan gaan zoeken. Werkte 29 jaar voor Sony en zit nu in de auto-onderdelen. Het voetbal heeft inmiddels plaatsgemaakt voor het hardlopen. Ad Klapmuts kreeg een brommerongeluk, brak zijn nek, en kon een doorbraak bij Ajax daarna wel vergeten. Kwam bij de amateurs terecht en ging aan de slag in de drukkerij van zijn vader. Is nu nog steeds actief in de grafische wereld. Jan Papavoine had geen 'ideale klik' met Leo Beenhakker en vertrok naar DS '79. Raakte daar na vier jaar geblesseerd aan zijn enkel en besloot er maar meteen helemaal mee te stoppen. Werkte zich bij de Gamma op tot regiomanager, maar kreeg tijdens een beurs een inge ving: 'Ik ga een pizzatent beginnen'. Zo gezegd, zo gedaan en Papavoine runt nu een Don Pizza in Rotter dam. Rik van den Boog kreeg in het tweede een zware enkelblessure, die een profloopbaan verhinderde. Stond als wiskundeleraar voor de klas, maar zocht een nieuwe uit daging. Maakte razendsnel car rière in de mobiele telefonie en de automatisering en is sinds een paar maanden algemeen directeur bij Ajax. Cor Smit was eigenwijs en liet een proefcontract bij Ajax schieten voor een 'echt' contract bij Telstar. Het avontuur in Velsen werd geen succes, maar bij Volendam speelde Smit toch nog twee jaar profvoetbal. Werkte voor verschillende grote uitgeverijen, maar zit nu thuis. Werd een jaar geleden op zijn scoo ter aangereden door een auto, vloog 35 meter door de lucht, en kampt nog altijd met de naweeën van de klap. Is nog wel trainer van vierde klasser SV De Vecht. Evi Heijt kreeg geen contract bij Ajax en vertrok naar FC Amsterdam. Kwam via wat omzwervingen nog wel bij de amateurs van Ajax terecht, maar 'Eef' sukkelde steeds meer met een kapotte knie en stopte. Werkt nu al bijna twintig jaar bij de Hema. Het had ook heel anders kunnen aflopen als Heijt was ingegaan op de uit nodiging van goede vriend Remco Muller om te komen kijken bij de wedstrijd tegen Quick Boys. Ajax Archief

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 9