M»*" TOCHT VAN MARCO VAN BASTEN ie shop DE WEG IN EUROPA LUDIEK LIJSTJE BOUD'S INN 'Wéér een seizoenme^jnallenl^^^|^ 'Laat Co z werk afmaken' onze 'Spelers komen, sPe,er® I??."' taan> hartstocht blijft voor altijd bestaan JMy) Co deRu^^ dooien, het kan vrieze zullen jullie altijd verl 'Het kan I zonderinzei iezen' 1 (q:; r;;w eisen we motivatie, ...gL^ufniuHieuitdegrat.e ^^j|j|j^j^^C^efeoeri.tk' Nu40% korting op de Ajax uit collectie!! ajaxlife Genoeg pittige en pijnlijk treffende spandoeken afgelopen zondag. Een overzicht. in, "We hebben geen goede zaken gedaan." Eijckhof 'zijn club' nog verder de afgrond in duwde. Hij sprak over 'een afgang, een deconfiture'. Hij noemde de Arena een 'megalomane vliegende schotel waar nog geen gras wil groeien'. Drie dagen later deed Martijn Krabbé er in de finale van X-Factor, een talentenjacht voor zingend Nederland, nog een schepje bovenop. "Trainen van talent is moeilijk, kijk maar naar Marco van Basten," zei hij tegen twee miljoen televisiekijkers, om daarna jurylid Angela Groothuizen te vragen wat zij zou doen als ze trainer van Ajax was. Ajax' nederlaag was groot, en de ploeg moest op zondag in de Arena ook nog aantreden tegen FC Twente, de ploeg die volgend seizoen wél de voorronde van de Champions League mag spelen. De wedstrijd die de climax moest vormen in de strijd om de tweede plaats, ging nergens meer over. Al zagen de spelers in dat ze 'hun eer moesten herstellen', zoals verdediger Gregory van der Wiel het na het duel verwoordde. De eer viel echter niet in één potje voetbal te herstellen. De Ajacieden deden hun best, speelden een aar dige eerste helft, wonnen uiteinde lijk door een treffer van Urby Ema- nuelson met 1-0, maar FC Twente speelde slechts op tachtig procent van zijn kunnen, als het al niet min der was. De tukkers gaven daarmee min of meer gehoor aan de tekst of het spandoek in het uitvak: 'chili out', doe maar rustig aan. Komende zondag wacht immers nog de beker finale tegen SC Heerenveen. De Ajacieden deden ook wat hen was opgedragen: ze speelden met meer strijd dan een week eerder. "Als je die spandoeken leest, zet je wel een stapje extra," zei Van der Wiel, die voor het duel nog werd uitgeroepen tot 'talent van het jaar'. De 1-0 overwinning was niet genoeg voor eerherstel, het mag slechts als een beginnetje worden gezien. Het echte eerherstel zal volgend seizoen moeten komen. Door het 'veiligstellen' van de derde plaats in de eredivisie, begint Ajax volgend seizoen in de vierde voorronde van de Europa League. De Amsterdam mers moeten zich via de duels op donderdag 20 en 27 augustus zien te plaatsen voor het hoofd toernooi. In de vierde voorronde komen de 35 winnaars van de derde voorronde, vijftien bekerwin naars, negen runners-up uit de grotere competities, en vijftien ploegen die de derde voorronde van de Champions League niet hebben overleefd, uit. Het hoofdtoernooi begint op 17 september, en bestaat uit twaalf groepen van vier ploegen. Tegen elke tegenstander wordt een thuis- en uitwedstrijd gespeeld. De nummers één en twee plaatsen zich voor de vol gende ronde. John van 't Schip opereerde de laatste competitiewedstrijd als hoofdcoach. VAN BASTEN 15-05-2009 'z°ndsSï£. Gehele Adidas Ajax-collectie is op voorraad! Levering door heel Nederland Oosterdiep westzijde 5 7881CK EMMER-COMPASCUUM L 1 1 Telefoon:(0591)351041 Kijk op? www.uouciS~inn.ril "Evander Sno heeft een bepaalde wijsheid, maar als die wijsheid niet wijs is, dan is dat onhandig." 26 januari - Kort daarna zet Van Basten Sno uit de selectie na een conflict over krachttraining. "Of ik vetorecht heb? Uiteinde lijk ben ik wel eindverantwoor delijk." 26 januari - Maar Van Basten is niet de baas bij Ajax. 31 januari - Ajax beseft tegen SC Heeren veen (0-1) niet dat het om 'die derde ster gaat'. "Als dit geen buitenspel is, dien ik een klacht in." 3 februari - In de slotminuut tegen Heracles Almelo (2-2) wordt een treffer onterecht afgekeurd. "Het is ook niet geheel onbegrij pelijk dat ze ontevreden zijn." 6 februari - Van Basten heeft begrip voor de emoties van de supporters die de training verstoren. "Stoppen schiet wel eens door je hoofd." 7 februari - Maar aan écht stoppen heeft Van Basten niet gedacht, bezweert hij. "Ik wil geen jongens individueel afvallen, er was sprake van col lectief falen." 8 februari - Een waardeloos Ajax verliest met 4-1 van Vitesse. "Ik heb het vertrouwen in hem uitgesproken." 13 februari - Van Basten twijfelt niet aan doelman Maarten Stekelenburg. "Ik behandel de spelers altijd op een manier die ik zelf als voet baller prettig vond." 13 februari - Toch staat Van Basten open voor een andere manier van werken. "Pas als het om kunst gaat, wil ik iets moois zien." 19 februari - Het commentaar van Van Basten na een gestolen 1-0 zege bij Fiorentina. "Dit komt amateuristisch over." 22 februari - Ajax wint op beschamende wijze van FC Volendam (2-1). "Het was een slip of the tongue, uit teleurstelling." 25 februari - Van Basten biedt zijn excu ses aan voor uitspraken na de wedstrijd tegen FC Volendam. "Kenneth heeft Ajax er door heen gesleept." 26 februari - Vermeer vervangt de zieke Stekelenburg en houdt Ajax op de been tegen Fiorentina (1-1). "Boos worden of schreeuwen had geen zin." 8 maart - Van Basten ziet in dat Ajax tegen ADO Den Haag (1-1) niet te redden was. "Het is zonde om iemand die zo veel progressie boekt, een halt toe te roepen." 12 maart -Vermeer lost Stekelenburg af als eerste doelman. "De uitspraken van Bruno Silva zijn niet sjiek." 14 maart - Silva zegt te willen vertrek ken als Van Basten ook volgend seizoen trainer van Ajax is. "We kunnen trots en tevreden zijn over ons spel." 18 maart - Ajax gaat in het Uefa-Cup- toernooi strijdend ten onder tegen Olympique Marseille. "Spelers moeten hun carrière plannen zoals Wesley Sneijder heeft gedaan." 17 april - Van Basten vindt het doodzonde dat oud-Ajacied Ryan Babel op de bank zit bij Liverpool. "Het is pijnlijk. Ik had dit niet verwacht." 19 april - De 6-2 nederlaag tegen PSV komt hard aan. "Ik kon niet rustig blijven, je moet gewoon winnen thuis tegen AZ." 26 april - Ajax speelt in een bizarre wedstrijd met 1-1 gelijk tegen de nieuwe kampioen. "Natuurlijk is het voor mij van belang om te horen wat spelers van mijn werkwijze vinden." 2 mei - In evaluatiegesprekken met de spelers staat Van Basten open voor kritiek. "Nu niet, nee. Maar het woord opgeven staat niet in mijn woordenboek." 3 mei - Van Basten vindt het na een 4-0 verliesbeurt tegen Sparta even niet leuk om trainer van Ajax te zijn. "Conclusie: ik ben niet goed genoeg. Mijn kwaliteiten zijn niet toereikend. Ajax verdient beter." 6 mei - Van Basten heeft een nieuw woordenboek gekocht en levert zijn contract in. Bronnen: AD/Sportwereld, Het Parool, Sportweek, De Telegraaf, NRC Handels blad, NOS, SBS6, Ajax Life

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 3