'Ajax eindigt op individuele kwaliteit boven FC Twente' PLUSSEN EN MINNEN ajaxlife COLUMN 'Mijn voorkeur voor een verbouwde Arena gaat uit naar...' A Net als FC Twente morste Ajax de afgelopen twee wedstrijden vijf punten en dus bedraagt de achterstand op de tweede positie nog altijd een punt. De kans is groot dat de beslissing op de laatste speeldag valt als Ajax het in de Arena opneemt tegen de tukkers. Marco van Basten wijst erop dat Ajax alles nog in eigen hand heeft, maar stelt dat ons supporterspanel gerust? Er is door de fans positief gereageerd op het besluit van Ajax om in de thuiswedstrijden tegen AZ en FC Twente extra stoelen in de veiligheidsgrachten van de Amsterdam Arena te installeren. Een stap in de juiste richting, menen de supporters. Zij zien het liefst dat er permanente tribunes in de grachten worden geplaatst. Hoewel ik eigenlijk van plan was om nu eens een positief getoon zet stukje in te leveren, is dit voornemen voor de zoveelste keer bruut platgewalst door de zondagse praktijk vorige week. Door de teleurstellingen van de laatste jaren heb ik mün verwachtingspatroon al flink naar beneden bügesteld en ben ik bereid om een tweede plek in de competitie te vieren als een kampioenschap en te betitelen als een prestatie van formaat. En na de leuke wedstrüd tegen Willem II ging ik er zowaar een beetje in geloven dat Ajax op stoom kwam. Maar ja, toen kwam de 6-2 van Eindhoven en als je dan een positief 'columpje' moet optikken, zitje al gauw met een writersblock. Er zün supporters die vinden dat ik als volger van Ajax te kritisch ben, maar zü zien over het hoofd dat dit een schoolvoorbeeld is van oorzaak en gevolg. En heel eerlük gezegd zie ik niet dat daar op korte termün verandering in komt. In tegenstelling tot Ajax- directeur Rik van den Boog denk ik dat AZ helemaal geen een dagsvlieg is en vrees ik ook de opkomst van FC Twente en SC Heerenveen. Natuurlijk zal er aan het begin van het seizoen weer worden gezegd dat we 'voor het kampi oenschap gaan', maar je hoeft geen geboren pessimist te zijn om daar vraagtekens bü te zet ten. Houden we Luis Suarez? En wie kopen we er dan bü? Want met het huidige elftal gaan we dat niet redden, zo voorspel ik u. Het is te veel 'net-niet'. Laat ik u eens een rütje namen voor houden: Bruno Silva, Rob Wie- laert, Gabri, Evander Sno, Kennedy Bakircioglu, Miralem Sulejmani, Siem de Jong, Rasmus Lindgren, Oleguer en Maarten Stekelenburg. De overeenkomst tussen hen is dat hun transfer- waarde is gekelderd het afgelo pen seizoen. En waarom? Omdat ze niet beter zün geworden en soms letterlük - om aanvecht bare redenen - uit beeld zün geraakt. Dat is bü elkaar büna een elftal 'minnen'. En dat Sua rez, Eyong Enoh, Dario Cvitanich, Ismail Aissati en Gregory van der Wiel dan misschien 'plussen' zorgt niet ineens voor een 'kam- pioensgevoel'. Of ben ik dan weer te negatief? Peter R. de Vries OPINIE 29-04-2009 DOOR KEVIN VAN NUNEN Veel aanhangers zijn al sinds Ajax de Amsterdam Arena in 1996 in gebruik nam van mening dat het sta dion weinig voetbalsfeer uitstraalt. Dit onder meer vanwege de grote afstand tussen tribunes en veld en de vier open hoeken. Ook de stoel tjes in alle kleuren van de regenboog zijn velen een doorn in het oog. De directie van de Arena heeft het plan opgevat het stadion te verbou wen. De Arena wil graag de finale huisvesten als Nederland met België in haar opzet slaagt het WK van 2018 te mogen organiseren. Daarvoor moet de capaciteit wel worden opgetrokken naar tachtig duizend. Stadiondirecteur Henk Markerink in De Telegraaf. "We zullen moeten uitbreiden. Om netto 80.000 toe schouwers te kunnen plaatsen, heb je bruto 85.000 zitplekken nodig. Er gaan bij zo'n finale immers heel wat plaatsen verloren aan journalisten en sponsors." Een Arena die 85.000 toeschouwers kan herbergen, is voor bezoeker 'Oosterling' te veel van het goede. "Van mij hoeft het niet. Dan krijg je hetzelfde als in Italië, waar stadions nog maar voor de helft zijn gevuld. SUPPORTERSPANEL SPREEKT Dit gaat ten koste van de sfeer." Hij kiest liever voor plan B: de hoeken en gaten in het stadion opvullen. 'Ikheberookeen' deelt deze mening. "Alleen de grachten dicht, lijkt mij voldoende. Die 85.000 plaatsen worden alleen gevuld tijdens de WK-finale." Uit een rondvraag op ajaxlife.nl blijkt dat slechts een kwart van de bijna drieduizend stemmers uitbrei ding van de Arena met dertigdui zend stoelen ziet zitten. Daar staat tegenover dat slechts 52 bezoekers zich kunnen vinden in de huidige opzet van het stadion. Gracht en hoeken dicht 47% 85.000 zitplaatsen 27% Niks verbouwen, platgooien 11% Rood/witte stoeltjes 11% Dak eraf 2% Het is goed zoals het is 2% 2993 stemmen Er blijkt vooral enthousiasme te zijn voor het dichten van de hoeken en grachten. Maar liefst 47 procent van de ondervraagden heeft op deze optie gestemd. Ook 'Thijs AFCA' behoort tot deze groep. "Als je dicht op het veld kunt zitten, ontstaat er een lekker Engels sfeertje. Het lijkt me niet dat er veel animo is voor een plek helemaal bovenin op een derde ring." 'Steffa94' ziet nog wel een probleem: "Eerst zal men de voet- Algemeen directeur Rik van den Boog heeft zijn eerste rondje langs de media gehad. Profileerde hij zich goed genoeg in de ogen van de supporters? Van den Boog... doet het prima 26% moet zich bewüzen 25% is verfrissend 23% moet lief doen tegen Cruüff 8% is veel geschreeuw, weinig wol 7% Rik van den wie? 7% is aardappelloos, dus goed 4% 1434 stemmen balwet moeten bekrachtigen, anders zullen mensen het veld betreden. Daarna mogen de grachten van mij snel volgebouwd worden." 'Veldkamp J' noemt een goed begin het halve werk. "Laat de echte voet balsfeer maar komen! Hopelijk gaan de hoeken en grachten al voor het begin van volgend seizoen definitief dicht. Daarna nog zorgen voor een combinatie van rode en witte stoel tjes en het kan niet meer stuk." Luis Suarez belooft nog minimaal een jaar bij Ajax te blijven. Houdt de Uruguayaan woord? Ja, hü wil Ajax kampioen maken Nee, niemand kan Barcelona weigeren Ja! Een man een man, een woord een woord Nee, vraag maar aan FC Groningen Nee, hü struikelt over eigen woorden Ja, niemand wil 'm hebben 1475 stemmers 33% 22% 21% 14% 8% 1% DOMINIQUE PICHEL j "Ik denk dat Ajax er in slaagt de tweede plaats te veroveren. FC Twente voetbalt goed, maar Ajax is individueel beter. Ajax is het ondanks de wisselvallige presta ties aan haar stand verplicht te winnen van FC Twente. Wat dat betreft was de wedstrijd tegen AZ een weerspiegeling van het hele seizoen. Soms is het geweldig, soms zakt Ajax door haar onder grens. Toch denk ik dat het als nog lukt om tweede te worden." HOSSEIN ANDALIBI "Ik ben er heilig van overtuigd dat Ajax beslag legt op de tweede positie. Ons programma is een stuk gemak kelijker dan dat van FC Twente. Zij moeten nog thuis tegen AZ en komen op de laatste speeldag op bezoek in de Arena. Als Ajax tegen FC Twente negentig minuten lang net zo goed speelt als in de tweede helft tegen AZ, komt het goed. Zeker als de supporters er vanaf de eerste minuut achter gaan staan." O ROELOF EMCK "Als de resterende wed strijden net zo verlopen als de eerste helft tegen AZ, zie ik het somber in. Geluk kig heeft Ajax alles nog in eigen hand en dat vind ik toch wel een voordeel. Ergens hoop ik dat Ajax de laatste wedstrijd tegen FC Twente moet winnen om tweede te worden. Dan kan er niet wor den gegokt op een laffe 1-1 om vervolgens in de slotfase alsnog het deksel op de neus te krijgen." (KvN)

Ajax Life (vanaf 1994) | 2009 | | pagina 6